کد خبر: ۲۴۱۰۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
تاکنون تعداد مبتلایان بیماری کرونا در جهان به 5 میلیون و 42 هزار و 788 نفر رسید که از این تعداد 327 هزار و 384 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از یک میلیون و 995 هزار نفر بهبود یافته‎اند.
آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 5 میلیون و 42 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 327 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از یک میلیون و 995 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته‎اند.

این ویروس در حال حاضر 215  کشور و منطقه را درگیر کرده است و اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین روسیه، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون اسپانیا، ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 (20 مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آخرین اخبار و شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا +جدول

آخرین اخبار و شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا +جدول

کانون‌های جدید شیوع کرونا در جهان
موارد ابتلا به کروناویروس جدید پس از یک روند کاهشی به ویژه در چندین کشور پرجمعیت سیر صعودی داشته است.

در حال حاضر پس از ایالات متحده آمریکا کشورهای روسیه، اسپانیا و برزیل به ترتیب از جمله کشورهایی هستند که میزان بالای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را گزارش کرده‌اند و این امر نشان می‌دهد که تا پایان یافتن همه گیری کروناویروس فاصله زیادی باقی مانده است.  

اکنون کانون‌های جدید شیوع بیماری در جهان پدیدار شده‌اند و با وجود چنین شرایطی می‌توان پیش بینی کرد که با افزایش موارد ابتلا در چندین کشور "پرجمعیت" از هند گرفته تا آفریقای جنوبی و مکزیک مشکلات بیشتری پیش روی مردم جهان است.

در روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از 8700 مورد جدید ابتلا شناسایی شده که در مجموع تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به بیش از 30 هزار نفر رسیده و حدود نیمی از آنان در مسکو بوده اند. به گفته مقامات این کشور بیش از 2900 نفر قربانی این بیماری شده‌اند.

همچنین مواردی از افزایش ابتلا در سراسر آفریقا گزارش شده که طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آفریقا در تمامی 57 کشور این قاره در مجموع بیش از 95 هزار مورد ابتلا و 2900 مورد فوتی گزارش شده است.
.
در این میان آفریقای جنوبی بالاترین رقم مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده که طبق آمارها بیش از 17 هزار نفر مبتلا شده و بیش از 300 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. موارد ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی در کیپ تاون و مناطق مجاور استان کیپ غربی افزایش پیدا کرده است.

در آمریکای لاتین نیز بیش از 495 هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده و مجموع قربانیان به حدود 31 هزار مورد رسیده است. بیشترین آمار مبتلایان در آمریکای لاتین در برزیل گزارش شده که اکنون در رتبه چهارم جهانی به لحاظ دارا بودن بالاترین آمار مبتلایان قرار دارد.

در هند نیز بیش از 5000 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی یک روز گزارش شده که از زمان برداشته شدن محدودیت‌ها بیشترین افزایش بوده است.

افزایش سریع تعداد جانباختگان کرونا در چند کشور
گزارش ها حاکی است که در برزیل شمار مبتلایان به کرونا از ۲۵۰ هزار نفر فراتر رفته و این کشور را پس از آمریکا، روسیه و اسپانیا از نظر آمار رسمی ابتلا در جایگاه چهارم دنیا قرار داده است. موارد مرگ نیز به بیش از 18 هزار نفر رسیده که ششمین آمار در دنیا است.

آخرین اخبار و شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا

سرانه تست کرونا در جهان؛ آمریکا در رده ۱۵ام، ایسلند نخست
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته اینکه آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان در جهان را دارد "نشان افتخار" است، چراکه این نشان می‌دهد این کشور در زمینه تست‌های تشخیصی کووید- ۱۹ به مراتب بهتر عمل کرده است.

آمریکا تا کنون ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تست تشخیصی کرونا انجام شده است، رقمی به مراتب بیشتر از دیگر کشورها. اما مجله علمی Our World in Data که در دانشگاه آکسفورد منتشر می‌شود، نشان داده از نظر سرانه تست تشخیص کووید- ۱۹ این کشور در رده نخست قرار ندارد.

بنابر این رده‌بندی، با معیار تعداد افرادی که در هر هزار نفر تست شده‌اند، آمریکا در رده ۱۵‌ام قرار گرفته است. در این رده‌بندی، کشورهایی مانند ایسلند، نیوزلند و روسیه در رده‌های بالاتری قرار گرفته‌اند.

ایسلند، دانمارک، اسرائیل، استونی، ایتالیا، روسیه، بلژیک، نیوزلند، استرالیا، اتریش، اسپانیا، نروژ، سوئیس، آلمان و آمریکا در رده‌ها بعدی قرار دارند.

آخرین اخبار و شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا

کرونا در آمریکا
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید  19 قرار دارد.

با افزایش تعداد قربانیان کووید-19 در آمریکا، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 94 هزار و 149 نفر رسیده و تعداد مبتلایان از یک میلیون و 579 هزار نفر فراتر رفته است.

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در روسیه از ۳۰۰ هزار نفر گذشت
بر اساس کزارش های رسمی شمار مبتلایان ویروس کرونا در روسیه با ثبت ۸ هزار و ۷۶۴ مورد جدید در ۲۴ ساعت کذشته به ۳۰۸ هزار و ۷۹۵ نفر رسیده است.

ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در روسیه گفته است روز گذشته بیش از ۹ هزار نفر پس از بهبودی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

بر اساس گزارش این ستاد، دیروزبا ۱۳۵ نفر، بیشترین موارد فوتی کرونا در روسیه ثبت شد ؛ از این تعداد ۷۵ نفر در مسکو جان خودرا از دست دادند.

مرگ بر اثر کرونا در اسپانیا کاهش یافت
اسپانیا یکی از کانون‌های شیوع کرونا در جهان است. آمار از شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 888 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 279 هزار و 524 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد. طی 24 ساعت گذشته 110 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

ماسک در اماکن عمومی اسپانیا اجباری شد
وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کرد: استفاده از ماسک در اماکن عمومی کشور که احتمال رعایت فاصله گذاری حداقل دو متری بین افراد وجود ندارد اجباری است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت اسپانیا رعایت این قوانین برای تمامی افراد بالای شش سال و در اماکن باز و بسته ضروری است. همچنین افراد مبتلا به مشکلات تنفسی یا معلولیت‌های ناسازگار با ماسک استثناء هستند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، وزارت بهداشت اسپانیا استفاده از ماسک‌های بهداشتی و جراحی را توصیه کرده هرچند استفاده از هر گونه ماسک که قابلیت پوشاندن بینی و دهان را داشته باشد بلامانع است.

کرونا در آلمان
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 178 هزار و 170 نفر رسیده است. همچنین تعداد جانباختگان کرونا در این کشور به 8213 نفر افزایش یافته است. طی 24 ساعت گذشته 20 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در ایتالیا
آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 227 هزار و 364 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 32 هزار و 330 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 161 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 28 هزار و 132 نفر و تعداد افراد مبتلا به 180 هزار و 809 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 110 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. طی این مدت مورد جدید ابتلا گزارش نشده است.

مرگ۱۶۶ نفر دیگر در انگلیس بر اثر کرونا
طی شبانه روز گذشته 166 نفر دیگر از مبتلایان به کرونا در انگلستان جان باختند. به این ترتیب شمار جان باختگان ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های انگلستان به ۲۵ هزار و ۸۰ تن رسید. اسکاتلند هم مرگ ۵۰ تن از مبتلایان را گزارش کرده است. تاکنون ۲ هزار و ۱۸۴ تن در اسکاتلند بر اثر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ جان داده‌اند. در همین حال ایرلند شمالی به عنوان بخش دیگری از پادشاهی بریتانیا از مرگ ۵ تن و ولز از مرگ ۱۴ تن دیگر خبر داده‌‌ است. در سراسر بریتانیا در 24 ساعت گذشته 363 نفر جان خود را از دست داده و تعداد جان باختگان به 35704 نفر رسیده است. تاکنون در بریتانیا 248 هزار و 818 مورد ابتلا ثبت شده است.

برنامه جدید دولت بریتانیا برای مقابله با کرونا
نخست وزیر بریتانیا گفته که برنامه‌ای برای آزمایش و ردگیری کسانی که مظنون به ارتباط با مبتلایان با کرونا هستند از روز اول ژوئن به اجرا گذاشته می‌شود. بوریس جانسون که به تازگی مراحل درمان کرونا را پشت سرگذاشته، در پارلمان گفته که دولت از ابتدای ماه میلادی آینده ۲۵ هزار تن را برای این برنامه استخدام می‌کند. به گفته وی این افراد قادر خواهند بود تا روزانه ۱۰ هزار مورد را بررسی کنند. هدف از این برنامه رسیدن به روزانه ۲۰۰ هزار آزمایش است.

پایان محدودیت‌های شیوع کرونا در اوکراین
دولت اوکراین تصمیم گرفته تا محدودیت‌های مرتبط با شیوع کرونا را در این کشور از ۲ روز دیگر لغو کند. نخست وزیر اوکراین اعلام کرده که دولت به هتل‌ها و سیستم حمل و نقل عمومی اجازه می‌دهد تا فعالیتشان را از سر بگیرند. همچنین از ۲۵ مه مهدکودک‌ها با اجرای ضوابطی بازگشایی خواهد شد.

در ابتدای ماه جاری میلادی دولت اوکراین پارک‌ها و مراکز تفریحی را بازگشایی کرد و به شماری از مشاغل اجازه داد تا فعالیت کنند. تاکنون ۱۹ هزار و ۲۳۰ تن در اوکراین به ویروس کووید-۱۰ مبتلا شده و ۵۶۴ تن هم جان باخته‌اند.

در عربستان شمار مبتلایان از 62 هزار نفر گذشت، تعداد درگذشتگان 339 نفر
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 62 هزار نفر گذشت.

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 2691 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.

تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 339 نفر رسیده است.

شیوع شتابان کرونا در برزیل: ۱۷ هزار مبتلای جدید ظرف یک روز
چهارشنبه در برزیل ظرف 24 ساعت گذشته، 1179 جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند. بالاترین آمار مرگ از زمان شیوع کرونا در این کشور. تنها 147 نفر در ساعات گذشته در این کشور جان خود را از دست داده اند.

برزیل با 275 هزار و 382 مورد ابتلا، از نظر شمار بالای مبتلایان به کرونا چهارمین کشور جهان است.

تنها ظرف 24 ساعت گذشته 17 هزار مبتلای جدید در این کشور شناسایی شده است. طی چند ساعت گذشته 3497 مورد جدید ابتلا شناسایی شده است.

برآورد می‌شود ماه آینده شیوع کرونا در برزیل به نقطه اوج (پیک) برسد.

کارشناسان برزیلی هشدار داده‌اند که چون آزمایش تشخیص کرونا در سطح وسیع انجام نشده، رقم واقعی بیماران و جان‌باختگان بیشتر از آمار رسمی دولت است.

دومینگو آلوس از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سائو پائولو می‌گوید رقم واقعی مبتلایان به کرونا می‌تواند ۱۵ برابر آمار دولت برزیل باشد.

جامعه برزیل بر سر چگونگی پاسخ به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های دو تکه شده است.

‌جائر بولسونارو، رییس جمهوری برزیل به خاطر نحوه مدیریت مقابله با همه گیری ویروس کرونا هدف انتقادها است.

بولسونارو مخالف اعمال محدودیت‌های قرنطینه است و همه‌گیری کرونا را به سرماخوردگی خفیف تشبیه کرده است.

آخرین اخبار و شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا

با وجود محدودیت‌های سخت؛ هند بالاترین جهش روزانه ابتلا به کرونا را ثبت کرد
با وجود اعمال محدودیت‌های شدید در هند؛ طی یک روز گذشته 5537 مورد ابتلای جدید در این کشورثبت شده که بالاترین نرخ جهش روزانه این بیماری تا کنون بوده است.

با این احتساب تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ از ابتدا تا کنون به 112 هزار نفر رسیده که بیش از 63 هزار نفر آنها هنوز بیمارند.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در هند در حالی اتفاق افتاده که این کشور خود را آماده کاهش محدودیت‌ها می‌کند؛ هند یکی از سخت‌ترین محدودیت‌ها را به اجرا گذاشته است و به غیر از خدمات ضروری نظیر بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و کسب و کارهای مرتبط با تامین مواد غذایی بقیه فعالیت‌ها تعطیلند.

چین در جایگاه سیزدهم قرار گرفت
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی 24 ساعت گذشته تنها 5 مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در تاجیکستان؛ اعلام اولین موارد بهبودی بیماران کووید-۱۹
برای اولین بار امروز وزارت بهداشت تاجیکستان خبر داده که از آغاز شیوع کرونا در این کشور ۴۷۰ نفر از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند. این منبع گفته که در شبانه‌روز گذشته ۲۰۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در تاجیکستان شناسایی شده و تعداد کل مبتلایان تا عصر امروز (چهارشنبه، ۲۰ مه) به ۲۱۴۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت تاجیکستان تعداد جانباخته‌ها را ۴۱ نفر اعلام کرده که این رقم از روز دوشنبه گذشته بدون تغییر باقی مانده است. مقامات بهداشتی تاجیکستان می‌گویند که حالا ۳۵۳۲ نفر در بیمارستانهای این کشور به گمان ابتلا به کووید-۱۹ بستری هستند و طی بیست و چهار ساعت اخیر ۵۹۵ نفر پس از عدم تشخیص کرونا و مداوای بیماریهای دیگر عفونیشان مرخص شده‌اند. امروز تلویزیونهای دولتی تاجیکستان از آماده شدن دست کم چهار بیمارستان موقت دیگر برای بیماران کرونا در شهر دوشنبه خبر دادند. این بیمارستانها امکان پذیرش ۳۲۰۰ بیمار را داشته و بنا به تصاویر تلویزیونهای دولتی خود امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان از آنها بازدید کرده است. مقامات کشور می‌گویند، برای تأمین بیمارستانهای کشور با لوازم و تجهیزات پزشکی و مواد بهداشتی از بودجه دولت و مؤسسات دیگر نزدیک چهار و نیم میلیون دلار اختصاص داده شده‌اند. تاجیکستان از شناسایی نخستین ۱۵ مورد ابتلا به کرونا در این کشور سه هفته پیش رسماً گزارش داده بود. در حالی که مقامات تاجیک تعداد جانباخته‌ها از این ویروس را تا امروز ۴۱ نفر اعلام کرده‌اند، یک پایگاه خبری نام و مشخصات دست کم ۲۸۰ نفر را تا امروز انتشار کرده که به گفته بستگانشان طی پنجاه روز اخیر عمدتاً از بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ ۲۳۴۶ ابتلا و ۶۴ مورد فوتی جدید
بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۴۶ مورد جدید ابتلا و ۶۴ فوتی در این کشور گزارش شده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفته است:"مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است."

بر همین اساس "تا کنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند."

جهانپور گفته طی یک روز اخیر در ۱۰ استان موارد فوتی صفربوده است.

ابراز نگرانی وزیر بهداشت ایران درباره اوج مجدد کرونا در ایران
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران درباره اوج گرفتن دوباره کرونا در ایران ابراز نگرانی کرده است.

او از مردم خواسته تا با پایان یافتن ماه رمضان در عید فطر به مسافرت نروند.

نمکی گفته است: "سفرهای جدید به معنی ابتلاهای جدید است."

شیوع کرونا در ۲۱ استان ایران روند نزولی دارد
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از روند نزولی شیوع ویروس کرونا در ۲۱ استان ایران خبر داده است.

مسعود مردانی گفته: "بررسی‌ها نشان می‌دهد از ۳۱ استان درگیر در کشور ۲۱ استان روند نزولی بیماری داشتند اما همچنان در ۱۰ استان روند آن رو به رشد است."

وی دلیل رشد شیوع کرونا در این ۱۰ استان را "بازگشایی‌های با تعجیل" عنوان کرده و گفته "مخالف بازگشایی‌ها نیستیم اما این اقدامات باید با تأمل و به مرور صورت گیرد."

کرونا در افغانستان؛ آمار رسمی مبتلایان از ۸ هزار نفر گذشت؛ ۱۸۷ جان‌باخته
وزارت صحت (عامه/ بهداشت) افغانستان می‌گوید که در شبانه روز گذشته ۴۹۲ مورد جدید کرونا در این کشور شناسایی شده‌‌اند.

با این رقم، مجموع مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۸ هزارو ۱۴۵ نفر می‌رسد.

در شبانه روز گذشته ۱۰ نفر هم در نتیجه این بیماری جان باخته‌اند و شمار جان‌باختگان در این کشور حالا به ۱۸۷ نفر رسیده است.

طی روز گذشته تنها حدود یک هزار تست در افغانستان انجام شده است.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 95 هزار 163 نفر مبتلا و 2 هزار و 963 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

نگرانی سازمان بهداشت جهانی برای کشورهای فقیر
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ هزار مورد تازه ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در سراسر جهان گزارش شده است. این بیش‌ترین رقم ابتلا به کووید-۱۹ در طی یک‌روز است. سازمان بهداشت جهانی همچنین برای کشورهای فقیر ابراز نگرانی کرده است.

تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفته: "ما همچنان راهی طولانی در رابطه با همه‌گیری این بیماری در پیش داریم." وی در نشستی خبر تاکید کرده که "ما درباره افزایش موارد ابتلا در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط بسیار نگران هستیم."

ترکیه طرح قرنطینه مسافران را لغو می‌کند
دولت ترکیه طرح قرنطینه ۱۴ روزه برای شهروندانش را که از خارج از کشور وارد می‌شوند لغو می‌کند. این اقدام در راستای حذف تدریجی محدودیت‌های مربوط به مقابله با شیوع کرونا است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، بر اساس طرح قرنطینه مسافران، شهروندان وارد شده به ترکیه محبور به سپری کردن دو هفته در خوابگاه‌های دانشجویی بودند. در این مدت برای علائم احتمالی ابتلا به کرونا زیر نظر گرفته می‌شدند. پس از لغو این طرح، مسافران معاینه پزشکی شده و در خانه‌هایشان به مدت ۱۴ روز تحت نظر خواهند بود.

مرگ سیاستمدار پاکستانی بر اثر کرونا
شاهین رضا، نماینده مجمع استانی پنجاب پاکستان بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت. به گزارش رویترز این اولین سیاستمداری است که در آسیای جنوب شرقی به دلیل شیوع کووید-۱۹ و همزمان با لغو محدودیت‌های مقابله با این بیماری جان خود را از دست می‌دهد.

خانم رضا که ۶۵ ساله بود در شرق لاهور درگذشته است. نتیجه آزمایش کرونای او روز دوشنبه مشخص شده بود. خانم رضا عضو حزب متبوع عمران خان، نخست وزیر پاکستان بود و مراکز قرنطینه استان پنجاب بازدید کرده بود.

پاکستان تاکنون ابتلای ۴۵ هزار و ۸۹۸ تن را گزارش کرده و مرگ ۹۸۵ تن از این مبتلایان را اعلام کرده است.

لوگزامبورگ از تمامی شهروندان آزمایش کرونا می‌گیرد
دولت لوگزامبورگ طرح آزمایش گسترده کووید-۱۹ را از این هفته آغاز کرده است. هدف از این طرح، گرفتن آزمایش از تمامی ۶۰۰ هزار شهروند این کشور اروپایی در اسرع وقت و جلوگیری از موج دوم شیوع کرونا است.

آزمایش‌های تشخیصی کرونا داوطلبانه بوده و از روزانه هزار ۵۰۰ مورد شروع شده تا در ماه آینده به ۲۰ هزار افزایش یابد. طبق این برنامه دولت لوگزامبورگ در نظر دارد تا ۱۷ ایستگاه آزمایش کرونا برای شهروندان و مسافران بلژیک، آلمان و فرانسه ایجاد کند.

تاکنون ۱۰۹ تن بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته و ۳ هزار و ۹۵۸ تن هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.

بازارهای سهام اروپا ناامید از بهبود شرایط اقتصادی
شاخص‌ها در بازارهای سهام اروپا در پی انتشار گزارش‌هایی درباره کاهش امید برای تولید واکسن کووید-۱۹ روندی نزولی را در پیش گرفته‌اند. این گزارش‌ها همچنین به موانع احیای فعالیت‌های اقتصادی به دلیل شیوع کرونا اشاره داشته است.

بازار سهام در ایتالیا برای چندمین هفته متوالی تحت تاثیر برنامه دولت‌های فرانسه و آلمان برای تعیین بودجه ۵۰۰ میلیارد یورویی به منظور مقابله با شیوع کرونا در اتحادیه اروپا بود. شاخص اروپایی استاکس ۶۰۰ یک و شش دهم درصد و شاخص اف تی اس ای ۱۰۰ هم ۴ دهم درصد سقوط کرد.

گزارش ابتلا به کرونا در شمال شرقی چین
چین از ثبت ۴ مورد تازه ابتلا به کرونا در استان جیلین واقع در شمال شرقی این کشور خبر داده است. چین تاکنون ابتلای ۸۲ هزار و ۹۶۵ تن به کرونا را گزارش کرده است. در ابتدای ماه جاری میلادی تنها یک کارگر خشکشویی در شهر شولان، ویروس کرونا را به ۱۱ تن دیگر منتقل کرده بود. این شهر در استان جیلین یکی از کانون‌های شیوع کرونا بوده و بر همین اساس از سفر به خارج از آن جلوگیری شده بود. در حال حاضر نگرانی‌هایی وجود دارد که استان جیلین به مرکز تازه‌ای برای شیوع کرونا در چین بدل شود.

بازگشایی مدارس در کره جنوبی کلید خورد
دانش آموزان در کره جنوبی پس از وقفه‌ای ۵ ماهه به کلاس‌های درس بازگشتند. بازگشایی مدارس در کره جنوبی با دبیرستان‌ها آغاز شده است. دمای بدن دانش آموزان پیش از ورود به مدارس سنجیده می‌شود. همچنین دانش آموزان و معلمان باید صورت‌های خود را با ماسک بپوشانند. در این کشور در 24 ساعت گذشته 32 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

آخرین اخبار و شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا

تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه کمبریج تا سال آینده
دانشگاه کمبریج اعلام کرده که تا تابستان ۲۰۲۱ میلادی کلاس‌های حضوری برگزار نمی‌کند. این تصمیم به دلیل شیوع بیماری کرونا است. کلاس‌های درس این دانشگاه به صورت آنلاین خواهد بود. با این حال دانشگاه کمبریج گفته "احتمال دارد که با رعایت فاصله اجتماعی امکان برپایی گروه‌های آموزشی کوچک‌تر وجود داشته باشد." پیش از این، دانشگاه منچستر هم چنین تصمیمی را برای ترم آینده اعلام کرده بود. مجتمع‌های دانشگاهی در سراسر بریتانیا به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده‌اند.

کشف بیمارستان غیرقانونی چینی‌ها در فیلیپین
پلیس فیلیپین بیمارستان کوچکی را کشف کرده که بدون مجوز و بطور پنهانی به درمان اتباع چین مشکوک به ابتلا به کرونا می‌پرداخته است. آسویشیتدپرس به نقل از مقامات پلیس فیلیپین گزارش کرده که دو تن در این رابطه بازداشت شده و یک بیمار هم در این بیمارستان هفت تخت خوابی دیده شده است.

این بیمارستان کوچک در یک ویلای مسکونی واقع در شمال غربی مانیل تاسیس شده بود. بیش از ۲۰۰ کیت آزمایش فوری کرونا و سرنگ از سطل‌های زباله این ویلا کشف شده است. برآورد شده که این بیمارستان حدود سه ماه فعالیت داشته است.

توصیه پژوهشگران به شستن دست‌ها ۶ بار در روز
پژوهشگران بریتانیایی می‌گویند که برای مقابله با احتمال ابتلا به کرونا باید روزانه شش بار دست‌ها را شست. این مطالعه با نگاهی به اطلاعات سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ و مربوط به ویروس‌هایی که ساختار مشابهی با نوع جدید کرونا دارند انجام شده است. در این پژوهش هزار و ۶۶۳ تن مشارکت داشته‌اند. ویروس کرونا از خانواده ویروس‌هایی است که بیش‌تر سبب بیماری‌های خفیف مثل سرماخوردگی می‌شوند و ویروس با آب و صابون از بین می‌رود.
برچسب ها: شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان ، شیوع ویروس کرونا در چین ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به ویروس جدید کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری