کد خبر: ۲۴۰۹۸۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴
توسط آقای سرور بختی انجام شد:

 مراسم رونمایی از فیلمنامه سینمایی آی دنیز که در آن به زندگی مردم ده کشور عضو اکو اشاره شده است، توسط سرور بختی رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در محل این نهاد بین المللی برگزار شد.

عاطفه تلقانی نویسنده فیلمنامه «آی دنیز» در حاشیه این مراسم، ابراز امیدواری کرد به زودی مراحل ساخت و تولید نخستین فیلم سینمایی مشترک ده کشور عضو اکو آغاز شود.
سرور بختی رئیس اکو نیز ضمن تشکر از زحمات صورت گرفته در نگارش فیلمنامه «آی دنیز» توسط عاطفه تلقانی، بر مسئولیت مؤسسه فرهنگی اکو درباره حمایت از تولیدات مشترک هنری میان ده کشور عضو تأکید کرد و افزود: تولیدات مشترک هنری اعم از سینما، موسیقی و تئاتر با هدف ترویج و گسترش اشتراکات فرهنگی میان ملتهای حوزه تمدنی اکو از مهم ترین برنامه های مؤسسه فرهنگی اکو در دوره جدید است.
شایان ذکر است فیلمنامه آی دنیز در اردیبهشت ماه سال ۹۶ در نخستین کارگاه دراماتوروژی به
میزبانی بنیاد سینمایی فارابی مورد نقد و بررسی اساتید برجسته حوزه سینما در این دوره قرار گرفت و نخستین نسخه فیلمنامه مذکور زیرنظر استاد فریدون فرهودی و مشورت با گروهی از حقوقدانان و پژوهشگران حوزه تمدنی اکو قلمی شده است.
از محمدمحمودی و مهدی کریمی به عنوان مشاوران فیلمنامه آی دنیز یاد شده است. نگارش این اثر سینمایی حدود ۴ سال زمان برده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری