کد خبر: ۲۴۰۷۶۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
شمار قربانیان کرونا در جهان به بیش از 310 هزار رسیده این در حالی است که تاکنون بیش از یک میلیون و 794 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافتند.
آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 4 میلیون و 685 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 310 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از یک میلیون و 794 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته‎اند.

این ویروس در حال حاضر 212 کشور و منطقه را درگیر کرده است و اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز شنبه 27 اردیبهشت 1399 (16مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کروناویروس
شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کروناویروسکرونا در آمریکا
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید  19 قرار دارد.

با ثبت مرگ بیش از 1000 نفر در اثر ابتلا به کووید-19 در طول ساعات گذشته در آمریکا، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 89 هزار و 13 نفر رسیده و تعداد مبتلایان به حدود یک میلیون و 496 هزار نفر رسیده است.

روسیه هم چنان در رتبه سوم مبتلایان در جهان
با اعلام بیش از 272 هزار مبتلا به کرونا٬ روسیه پس از آمریکا سومین کشور جهان به لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا است.

این کشور که در ماه مارس و اوایل آوریل موارد انگشت شماری از ابتلا به کووید۱۹ را شناسایی کرده بود٬ در یک ماه گذشته با شتاب فراوانی از گسترش این همه گیری خبر داده است.

این کشور روز شنبه٬ گزارش کرد که طی 24 ساعت گذشته بیش از 9 هزار مبتلای دیگر را شناسایی کرده است. در این روز 119 شهروند روس جان خود را از دست داده اند.

مقام‌های بهداشتی روسیه شمار قربانیان را 2 هزار و 537 نفر و تعداد افرادی که تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شدند را 272 هزار و 43 نفر اعلام کردند.

کرونا در اسپانیا، نخست وزیر بدنبال تمدید دوباره وضعیت اضطراری است
اسپانیا از لحاظ شدت درگیری با ویروس «کرونا» در جایگاه دوم بعد از آمریکا قرار گرفته است.

شمار قربانیان در اسپانیا 27 هزار و 563 نفر و تعداد افراد مبتلا در این کشور به 276 هزار و 505 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 104 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. این تعداد پایین ترین آمار مرگ و میر در بیش از دو ماه گذشته در این کشور بوده است.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا گفته که از پارلمان خواهد خواست که وضعیت اضطراری را در کشوربار دیگر تمدید کنند.

سانچز خواستار آن است که قرنطینه بجای دو هفته، برای یک ماه تمدید شود.

تمدید وضعیت اضطراری فعلی تا یک هفته دیگر به پایان می رسد.

نخست وزیر اسپانیا برای تمدید وضعیت اضطراری با مخالفت های سیاسی زیادی روبروست.

حدود یکصد نفر برغم محدودیت هایی که برای مقابله با کرونا وضع شده در شهر سویل دست به اعتراض ضد دولتی زدند.

آلمان، آمار مبتلایان رو به کاهش است
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 175 هزار و 900 نفر رسیده است. همچنین تعتداد جان باختگان کرونا در این کشور به 8002 نفر افزایش یافته است.

ایتالیا محدودیت‌های سفر به داخل و خارج از کشور را کاهش می‌دهد
آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 224 هزار و 760 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 31 هزار و 763 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 153 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

دولت ایتالیا حکمی را امضا کرده که به موجب آن تردد به داخل و خارج از این کشور از سوم ماه آینده میلادی (ژوئن) امکان پذیر می شود.این اقدام بخشی از کاهش محدودیت هایی است که در این کشور برای مقابله با ویروس کرونا اعمال شده بود.

براساس این دستور اجازه سفر بین مناطق مختلف ایتالیا که تاکنون به شدت محدود شده بود، هم ممکن می شود که گامی مهم برای فعالیت دوباره اقتصاد در این کشور پس از بیش از دو ماه قرنطینه دراین کشور است.

ایتالیا از جمله کشورهایی است که بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ را درجهان داراست. اما میزان ابتلا به این ویروس در روزهای اخیر بشدت کاهش داشته اشت. ایتالیا از نظر میزان مرگ و میر سومین کشورجهان پس از آمریکا و بریتانیاست.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 27 هزار و 625 نفر و تعداد افراد مبتلا به 179 هزار و 506 نفر رسیده است.

بازگشایی سواحل در ایتالیا و فرانسه؛ رعایت محدودیت‌ها و فاصله اجتماعی
فرانسه و ایتالیا، صدها ساحل را به روی مردم باز کرده اند و علاقمندان به آفتاب گرفتن در زیر خورشید ساعت ها در صف ایستاده اند. اما محدودیت ها همچنان به قوت خود باقی است و تصاویر منتشر شده مردم را در حالی که فاصله اجتماعی را رعایت کرده اند، نشان می دهد.

مقامات در فرانسه خواستار خویشتنداری مردم شده و هشدار داده اند که به پلیس اجازه داده شده تا مانع از ایجاد تجمعات بزرگ شود.

برداشتن محدودیت‌های مرزی بین کشورهای سوئیس، آلمان، اتریش و فرانسه
از امروز(شنبه ۱۶ مه)، دوستان و اعضای خانواده که به دلیل بسته شدن مرزها در کشورها سوئیس، آلمان، اتریش و فرانسه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از هم دورافتاده بودند، بار دیگر می توانند با هم ملاقات کنند.

این کشورها از امروز محدودیت های اعمال شده را کاهش داده اند. اما توریست ها هنوز هم رسما نمی توانند از مرزهای این کشورها عبور کنند.

این چهار کشور که همه عضو پیمان شنگن هستند و مرزهایشان به روی شهروندان یکدیگر باز بود در ماه مارس (دو ماه پیش) برای جلوگیری از گسترش کرونا مرزها هوایی، زمینی و خطوط راه آهن را بستند.

کرونا؛ شمار درگذشتگان در شبانه روز گذشته در بریتانیا ۴۶۸ نفر
در بریتانیا، در شبانه روز گذشته ۴۶۸ نفر دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع کل درگذشتگان به ۳۴ هزار ۴۶۶ نفر رسیده است.

در حال حاضر ۱۰ هزار و ۴۸۴ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان ها در حال درمان هستند.

شمار کل مبتلایان هم در بریتانیا ۲۴۰ هزار و ۱۶۱ نفر اعلام شده است

 'بیش از یک سوم کارکنان بهداشتی بریتانیا تجهیزات شخصی حفاظتی مناسب ندارند'
براساس یک نظرسنجی انجام شده، بیش از یک سوم از پرستاران و کارکنان بخش بهداشت و درمان در بریتانیا که از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مراقبت می کنند، تجهیزات شخصی حفاظتی مناسب در اختیارندارند.

نظرسنجی از بیش از ۵ هزار پرستار کالج سلطنتی پرستاری نشان می دهد که ۳۴ درصد از آن ها بدون تجهیزات حفاظتی از جمله لباس و ماسک مخصوص کار می کنند.

تقریبا یک چهارم (۲۳ درصد) از پاسخ دهندگان که پوشیدن این لباس های مخصوص را ضروری می دانستند،گفته اند که از آنها به اندازه کافی برای استفاده در بخش ها موجود نیست.

۳۴ درصد دیگر هم نسبت به موجود بودن این تجهیزات بهداشتی برای شیفت بعدی خود ابراز نگرانی کرده اند.

دولت تاکنون گفته که با جدیت در تلاش است تا بتواند این تجهیزات را فراهم کرده و در اختیار کارکنان سرویس خدمات درمانی و همچنین کارکنان مراکز نگهداری قرار دهد.

تظاهرات در لندن در مخالفت با محدودیت‌های ایجاد شده برای مقابله با شیوع کرونا
در بریتانیا، چند صد نفر در مخالفت با محدودیت های ایجاد شده برای مقابله با ویروس کرونا در هاید پارک در مرکز لندن دست به اعتراض زدند.

پلیس لندن ۶ نفر از معترضان را بازداشت کرده است.

معترضان گفته اند که آنها با محدود کردن حقوقشان در مورد آزادی بیان و تردد به دلیل اعمال محدودیت‌ها مخالف هستند.

اعتراض امروز در لندن یکی از چندین اعتراضی است که در این کشور برگزار شده است.

بریتانیا در تلاش است از سگ برای ردیابی ویروس کرونا استفاده کند
در بریتانیا آزمایش در این مورد که آیا سگ می تواند با بو کشیدن ویروس کرونا را در انسان ردیابی کند، آغاز شده است.

این سگ ها قبلا برای ردیابی بوی برخی سرطان ها، مالاریا و بیماری پارکینسون توسط موسسه خبریه "سگ های تشخیص پزشکی" آموزش دیده اند.

مرحله اول این آزمایش با همکاری دانشگاه بهداشت و داروهای گرمسیری لندن و این موسسه خیریه انجام می شود. دولت ۵۰۰ هزار پوند برای عملی شدن این پروژه کمک مالی کرده است.


کرونا در تاجیکستان؛ ۳ مورد جدید مرگ و ۲۰۴ مورد ابتلا در شبانه روز گذشته
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان از ۲۰۴ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و ۳ مورد مرگ از این بیماری در بیست و چهار ساعت اخیر در این کشور خبر داده است.

براساس این گزارش تعداد کل مبتلایان به کرونا در تاجیکستان ۱۳۲۲ نفر و شمار جانباخته‌ها به ۳۶ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت تاجیکستان از بهبودی و مرخص شدن ۴۱۴ بیمار کووید-۱۹ در شبانه‌روز گذشته گزارش داده است.

طبق اطلاع این وزارتخانه، حالا ۴۳۲۶ نفر به گمان ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بیمارستانهای این کشور تحت نظارت پزشکان قرار دارند.

کرونا؛ در عربستان شمار مبتلایان از 52 هزار نفر گذشت، تعداد درگذشتگان 302 نفر
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 52 هزار نفر گذشت.

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که حدود سه هزار مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.

تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 302 نفر رسیده است.

عربستان برای پنج روز مراسم عید فطر که قرار است بعدا در ماه جاری برگزار شود، منع تردد 24  ساعته اعلام کرده است.

مرگ 15 هزار نفر بر اثر کرونا در برزیل
شمار قربانیان کرونا در برزیل به  15 هزار و 46 نفر رسید. در برزیل کانون شیوع ویروس کووید-۱۹ در آمریکای لاتین بوده و ششمین کشور دارای بالاترین موارد مرگ و میر ناشی از کروناست؛ تا کنون 222 هزار و 877 نفر در برزیل به این بیماری مبتلا شده‌اند.

شمار مبتلایان کرونا در هند از چین پیشی گرفت
هند با ثبت 90 هزار و 615 مورد ابتلا به کووید-۱۹ از چین که منشا این بیماری محسوب می‌شود، پیشی گرفت. افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در هند در حالی رخ داده که این کشور با اعمال قرنطینه سراسری از اواخر ماه میلادی مارس سرعت شیوع را کاهش داده است.

در حالی که بسیاری از مقامات محلی و طبقات اجتماعی مختلف خواستار بازگشایی اقتصاد در هند از نارندرا مودی شده‌اند، انتظار می‌رود دولت این قرنطینه را که فردا (یک‌شنبه) منقضی می‌شود، هرچند با محدودیت‌های کمتر تمدید کند.

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت هند، میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور با 2871 مورد نسبت به چین با 4633 مورد و همچنین کشورهایی از جمله ایالات متحده آمریکا، انگلیس و ایتالیا بسیار کمتر بوده است.

وزیر بهداشت این کشور نیز با بیان اینکه پیش از اعمال قرنطینه خانگی هر ۳.۵ روز شمار مبتلایان جدید دو برابر می‌شد اما اکنون این زمان به هر ۱۱ روز یک بار رسیده است، نسبت به کاهش سرعت شیوع این ویروس‌ ابراز امیدواری کرد.

وی تصریح کرد که اعمال قرنطینه خانگی مشخصا به بهبود وضعیت شیوع این ویروس‌ کمک کرده و دولت هند نیز از این محدودیت تردد برای تسریع در اقدامات بهداشت عمومی مانند شناسایی موارد ابتلا، ردیابی تماس، جداسازی و مدیریت مبتلایان استفاده کرده است.

مقامات هند مدعی هستند که میزان مرگ و میر کم در این کشور ممکن است به این دلیل باشد که اکثر افراد آلوده به ویروس یا بدون علامت بوده یا علائم خفیف داشتند و اعمال قرنطینه گسترده که از اوایل اعمال شد به جلوگیری از وقوع یک فاجعه بزرگ کمک کرده است.

با این حال این کشور هنوز در مرحله افزایش مبتلایان و رشد شیوع کروناویروس قرار دارد.

مقامات بهداشتی هند می‌گویند یکی از نگرانی‌های این کشور تست‌گیری کم در مقایسه با جمعیت زیاد آن است. این کشور از ابتدای ماه آوریل تا به این هفته به ۱۰۰ هزار مورد تست رسیده است اما با توجه به جمعیتش، بسیار عقب‌تر از سایر کشورها از جمله انگلیس و ایتالیا قرار گرفته است.

چین پایین تر از پرو و هند در جایگاه سیزدهم قرار گرفت
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. این در حالیست که طی دو روز گذشته تعداد مبتلایان کشورهای پرو و هندوستان از چین پیشی گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی 24 ساعت گذشته تنها 8 مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در ترکیه

در حال حاضر بیش از 148 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ شمار قربانیان به 4 هزار و 96 نفر رسیده است.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۴۱۴ واقعه مثبت و فوت ۱۷ بیمار
وزارت بهداشت افغانستان می‌گوید که در یک شبانه روز گذشته، ۱۱۲۲ نمونه مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته و از میان آن، ۴۱۴ واقعه مثبت شناسایی شده است.

به این ترتیب مجموع مبتلایان به ۶هزارو ۵۳ نفر رسید. ۱۷ نفر هم در مدت یاد شده جان باخته‌اند.

با این رقم، شمار قربانیان به ۱۵۳ نفر می‌رسد. شناسایی موارد جدید و همین طور میزان مرگ بیماران در افغانستان یک جهش را نشان می‌دهد و از زمان شیوع بیماری تا کنون بی‌پیشینه است.

بیشترین موارد جدید در ولایت‌های کابل و هرات شناسایی شده است. تا کنون ۷۴۵ بیمار در این کشور بهبود یافته‌اند.

آمار رسمی کرونا در ایران: درگذشت ۳۵ نفر و ابتلای ۱۷۵۷ نفر دیگر، وضعیت خوزستان 'قرمز است'
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، آمار رسمی شیوع کرونا در ایران را اعلام کرده و گفته در شبانه‌روز گذشته ۳۵ نفر دیگر با ابتلا به این ویروس جانشان را از دست دادند و همچنین ۱۷۵۷ نفر دیگر مبتلا به آن تشخیص داده شدند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به بیش از ۱۱۸ هزار نفر رسیده و کل درگذشتگان هم ۶۹۳۷ نفر هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین درباره "وضعیت قرمز" در استان خوزستان هشدار داده است.


 '۱۰۷ نفر از اعضای کادر درمان در ایران تاکنون جان خود را از دست دادند'
مسعود حبیبی معاون پارلمانی سازمان نظام پزشکی ایران با اعلام این خبر گفته جان‌باختگان شامل پزشک، پرستار، ماما، تکنسین‌های آزمایشگاه، کارشناسان و دیگر همکاران گروه‌های درمانی بوده‌اند.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ مبتلایان ۶۴۰۰،جان باختگان۱۶۸
وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده که در یک شبانه روز گذشته ۱۱۱۳نمونه مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته و ۳۴۹مورد مثبت شناسایی شده است.

با افزایش شمار مبتلایان، مجموع بیماران کووید ۱۹ به شش هزار و ۴۰۲نفر رسیده است.

وحید مجروح، معاون وزارت بهداشت/صحت عامه افغانستان گفت که در این مدت ۱۵بیمار جان داده و شمار قربانیان به ۱۶۸نفر رسیده است.

شماره بهبود یافتگان در این کشور نیز ۷۷۸ نفر اعلام شده اشت.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 81 هزار 318 نفر مبتلا و 2 هزار و 690 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سراج
|
-
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
0
0
سلام- آمریکا تو همه چی اول بوده، خب در گرفتن کرونا هم باید حرص بزنه اول باشه، کدخداست دیگه!
الهی ترا شکر.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری