کد خبر: ۲۴۰۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
در روزهای پایانی هفته که مصادف با لیالی قدر است، شبکه‌های تلویزیونی فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی برای پخش در نظر گرفته‌اند.
در روزهای پایانی هفته که مصادف با لیالی قدر است، شبکه‌های تلویزیونی فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی برای پخش در نظر گرفته‌اند.

به گزارش اعتدال و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «آسمان هشتم»، «خاکسترنشین»، «قدم خیر»، «اروند»، «حبیب»، «یک تکه نان»، «خدا نزدیک است»، «سرو زیر آب»، «سبز به رنگ زمرد»، «متفاوت مثل من»، «بلوگا»، «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند»، «کویر»، «جاده»، «افسانه آرش»، «کلیله و دمنه»، «کتاب جنگل»، «خدا جیرجیرک‌ها را دوست دارد»، «آرزوهایت را به خاک نسپار»، «موج»، «یخ ۲»، «تنگه ابوقریب»، «خرس»، «قتل در قطار سریع‌السیر»، «ماهی سیاه کوچولو»، «ژرمینال»، «در اعماق دریا ۱»، «یتیم خانه ایران»، «استونی» و «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» در روزهای پنج‌شنبه و جمعه (۲۵ و ۲۶ اردیبهشت‌ماه) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

    شبکه یک سیما


فیلم تلویزیونی «آسمان هشتم» به کارگردانی «حسن نجفی»، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

این فیلم درام محصول سال ۱۳۸۹ است که در خلاصه قصه این فیلم آمده است: یک خانواده باکویی برای زیارت به مشهد مقدس می‌آیند، اما در بدو ورود با مشکل مواجه می‌شوند. رحمت دانشجوی سال آخر پزشکی با این خانواده آشنا شده و این آشنایی زمینه اتفاقات و حوادث جدیدی را رقم می‌زند.

محمد کاسبی، رحیم نوروزی، خالده قلی آوا، قربان مسیم اف و مهدی فقیه در این فیلم بازی کرده‌اند.

    شبکه دو سیما


فیلم تلویزیونی «قدم خیر» به کارگردانی مسعود فرخنده طینت، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره پسربچه برای بردن پیرزن به روستای او می‌آید تا او را برای حلالیت طلبیدن به نزد پدربزرگ خود که پیرمردی درحال مرگ و احتضار است به روستای پیرمرد ببرد و از او برای پیرمرد در حال فوت حلالیت بگیرد. این پیر زن رفتن خود به نزد پیرمرد و حلال کردن او را به شرط و شروطی از جمله رضایت فرزند پسر و دختر خود می‌داند و ...

فریده دریا مج، مجید پتکی، مهرانه به نهاد، میلاد حسین پور و علی عیسی پور در فیلم تلویزیونی «قدم خیر» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «اروند» به کارگردانی پوریا آذربایجانی، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: یونس جانباز اعصاب و روان، حالا بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می‌گذراند. همراه شدن او با یک گروه تفحص اما اتفاقات تازه‌ای را در این جریان سیال ذهن وارد می‌کند که ...

سعید آقاخانی، طناز طباطبایی، پانته‌آ پناهی‌ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانی، حسین سلیمانی، کاظم سیاحی و علی شادمان در فیلم سینمایی «اروند» ایفای نقش کرده‌اند.

    شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «یک تکه نان» به کارگردانی کمال تبریزی، پنج‌شنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما راهی آنتن می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: در یک امامزاده روستایی کوهستانی پیرزنی ادعای کرامت کرده و می‌گوید، معجزه‌آسا همه قرآن کریم را در لحظه‌ای حفظ شده و شفابخش است! مردم دورش جمع شده‌اند تا از او شفا بگیرند. نیروی انتظامی نگران می‌شود که مبادا بلوایی به‌پا شود پس یک گروهبان و یک سرباز راه می‌افتند تا مسأله را بررسی کنند. سرباز یک روستایی ساده‌دل و کم‌حرف است. در مسیر یک کربلایی هم که با برادرش قهر است همراه آنها می‌شود. در طول مسیر اتفاقاتی می‌افتد که ...

در این فیلم سینمایی؛ رضا کیانیان، رویا نونهالی و هومن سیدی ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «خدا نزدیک است» به کارگردانی علی وزیریان، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۰ به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: رضا با موتور مسافرکشی می‌کند. او در نگاه اهالی، شیرین‌عقل است! لیکن در باطن جوانی با عاطفه و مهربان و برخوردار از سلامت کامل ذهنی است. در نزدیکی محل زندگی رضا، روستای کوچکی است که بخشی از جاده آن در مسیر سیل ویران شده است. اهالی برای تردد به آنجا ناچارند با موتورهای مسافرکش و از راه جنگلی عبور کنند. در همین ایام؛ لیلا معلم جدید روستا از راه می‌رسد و برای رفتن به مدرسه ناچار می‌شود با موتور سفر کند....

بابک حمیدیان و الناز شاکردوست در فیلم سینمایی «خدا نزدیک است» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: راز جهانبخش کرامت فاش می‌شود؟ این راز خواب چیستا، ماهرو، گودرز، بهرام، جهانگیر و سرگرد پوشیاس را آشفته خواهد کرد. جهانبخش برای اثبات بی گناهی‌اش و بازگشت آرامش سفر بلندی را آغاز می‌کند؛ سفری که پایانش زندگی بسیاری از آنها را تغییر می‌دهد.

«سرو زیر آب» فیلمی حماسی و در ژانر دفاع مقدس تولید سال ۱۳۹۶ است و بابک حمیدیان، مینا ساداتی، شهرام حقیقت دوست، رضا بهبودی، همایون ارشادی، مهتاب نصیرپور، هومن برق نورد، ستاره اسکندری، فرخ نعمتی و مسعود رایگان در آن بازی کرده‌اند.

    شبکه چهار سیما

فیلم تلویزیونی «سبز به رنگ زمرد» به کارگردانی سید روح‌الله حجازی، پنج‌شنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

این فیلم داستان مادر یک جاویدالاثری است که منتظر بازگشت فرزندش است. جنگ چند سالی است که به پایان رسیده است و مادر پیری در خانه اش بالای تپه مشرف به روستا و در کوران زمستان سوزناک در انتظار بازگشت فرزند مفقود الاثرش است. اتاق، وسایل و حتی مغازه پسرش را در روستا نگه داشته به امید آن روز که پسرش باز گردد و ...

رابعه مدنی، رحمان باقریان، علیرضا جعفری و مروارید کاشیان در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «متفاوت مثل من» به کارگردانی مایکل کارنی، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی رنی زلوگر، جایمن هانسو و گرگ کینر آمده است: یک دلال آثار خانگی که زندگی سردی دارد  و با همسر و فرزندانش ارتباط خوبی ندارد برای مدتی در یک موسسه خیریه که به بی خانمان ها غذا می دهد به همسرش کمک می کند و در آنجا با مرد سیاه پوست عجیبی آشنا می شود و ...

    شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند» به کارگردانی نرگس آبیار، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۱ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم درباره لیلا زنی جوان است که با شوهرش فرید و دخترشان حنانه در یک خانه مستاجری زندگی می‌کنند صاحبخانه و خواهرش اتی و عزیز به او لطف زیادی دارند. لیلا باردار است و شوهرش فرید که مشغول تحصیل است کار درستی ندارد و زندگی به آنها سخت می‌گذرد. او برای مهمانی‌اش بشقاب‌های عزیز خانم را می‌گیرد که قرار است عزیز آنها را برای کادویی ببرد و یکی از آنها می‌شکند، ولی لیلا به عزیز چیزی نمی‌گوید و به دروغ می‌گوید که مادرشوهرش آن را با خود برده و در این فاصله به بازار رفته تا بتواند یکی از آن گل را بخرد که ...

در این فیلم گلاره عباسی، حسام بیگدلو، گیتی معینی، امیر غفارمنش و مهران رجبی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

    شبکه شما

فیلم تلویزیونی «کویر» به کارگردانی علی خزاعی فر و مهدی محمدی بدی آباد، پنجشنبه (۲۵ اردیبهشت ماه) ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره سه گروه است که با اهدافی متفاوت اما به شکل موازی در راه رفتن به مشهد مقدس هستند.  در گروه اول سید نذر کرده که هر سال با پای پیاده به زیارت امام رضا (ع) برود و در این سفر احمد پسر همسایه را که برای رسیدن به دختر مورد علاقه‌اش نذر سفرکرده و امیر که به تازگی اعتیادش را ترک کرده، با خود همراه ساخته است و ... .

آرش مجیدی، آیدا کیخانی، حسین طاهری، نرگس محمدی و محمد حسن زاده در فیلم تلویزیونی «کویر» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «جاده» به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: امیر و حبیب با یک ماشین دزدی سفری را شروع می‌کنند، تا به یک مالخر برسند، در مسیر جاده ناگهان چادری که پشت ماشین بود روی شیشه ماشین می‌افتد و باعث تصادف آنها با مردی موتورسوار می‌شود، آنها فرار می‌کنند اما با اصرار امیر برمی‌گردند و آن مرد را تا خانه بهداشتی که تعطیل است می‌برند و ... .

یوسف صفری بختیاری و امیرمحمد عبدی در فیلم تلویزیونی «جاده» بازی کرده‌اند.

     شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «افسانه آرش» به کارگردانی علیرضا کاویان‌راد، پنجشنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: آرش در فضای جنگ بین ایران و توران توسط خرداد وخورشید بزرگ می‌شود و از کودکی، توانایی و شجاعت خود را در عرصه‌های گوناگون به اثبات می‌رساند. پادشاه افراسیاب، پادشاه توران، مرز میان ایران و توران را به رها کردن تیری وا می‌گذارد. تیر را در نهایت آرش پرتاب می‌کند که در ناباوری تا آن سوی جیحون می‌رود و بر تنۀ درخت گردویی می‌نشیند و ...

فیلم سینمایی «کلیله و دمنه» به کارگردانی حسین مرادی‌زاده، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش می‌شود.

داستان این انیمیشن درباره دو شغال به نام‌های کلیله و دمنه است که با حوادث تلخ و شیرینی در جنگل روبرو می‌شوند. علاقه آنها وارد شدن به دربار شیر است. وقتی به آنجا می‌رسند، به ناچار نظاره‌گر عاقبت کارهای بد و خوب اطرافیان شیر مانند گرگ، کفتار و روباه می‌شوند و از حوادثی که برای آنها اتفاق می‌افتد کلیله و دمنه و بقیه حیوانات جنگل درس عبرت می‌گیرند.

    شبکه امید


فیلم سینمایی «کتاب جنگل» به کارگردانی جان فاواریو، پنجشنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: موگلی نوزادی است که در جنگل رها شده است. باگیرا، پلنگ سیاه او را پیدا کرده و به نزد خانوادۀ گرگ‌ها می‌برد. موگلی در کنار خواهرها و برادرهای گرگ خود بزرگ می‌شود. سال‌ها می‌گذرد و موگلی جنگل را خانۀ واقعی خود می‌داند تا این که با برگشت شیرخان به جنگل که دشمنی دیرینه‌ای با انسان‌ها دارد، موگلی مجبور می‌شود که برخلاف میلش جنگل را ترک کرده و به دهکدۀ انسان‌ها برگردد، اما...

فیلم سینمایی «خدا جیرجیرک ها را دوست دارد» به کارگردانی مجید اسماعیلی، جمعه (۲۶ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۸ از شبکه امید راهی آنتن می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: حسن پسر بازیگوشی است که هیچ‌کسی در محله و مدرسه از شیطنت‌های او در امان نیست! تقریبا تمام اهل محل و حتی مادرش از دست او عاصی شده‌اند! تا اینکه به طور اتفاقی به مسجد رفته و با دیدن میکروفن شیفته‌ی آن شده و تلاش می‌کند تا مکبر شود اما... .

مهدی مهاجری و سیروس همتی در فیلم سینمایی «خدا جیرجیرک‌ها را دوست دارد» بازی کرده‌اند.

    شبکه نمایش


فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «موج»، «یخ ۲»، «تنگه ابوقریب»، «خرس» و «قتل در قطار سریع السیر» پنج‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «ژرمینال»، «در اعماق دریا ۱»، «یتیم خانه ایران»، «استونی» و «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» جمعه ۲۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری