کد خبر: ۲۴۰۵۱۸
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
الجزیره:
در واشنگتن شاهد نشانه‌های بیشتری است که نشان می‌دهند امکان گرمتر شدن روابط ایران و امریکا وجود دارد از جمله تصمیم امریکا برای برچیدن موشک‌های پاتریوت از عربستان و توئیت تازه منتشر شده از سوی صفحه توئیتری دفتر رهبری درباره خوب دانستن عمل مذاکره.
شبکه خبری "الجزیره" در گزارشی با اشاره به احتمال توافق ایران و امریکا در پشت‌پرده می‌نویسد: "علی ربیعی" سخنگوی دولت ایران اخیرا اعلام کرد که تهران آماده مبادله زندانیان ایرانی در امریکا با زندانیان امریکایی در ایران بدون هیچگونه پیش‌شرطی است‌.

به گزارش اعتدال؛ در ادامه این مطلب آمده است: ربیعی گفته بود که برای این کار نیازی به میانجی وجود ندارد. با این وجود، او گفته بود که طرف امریکایی هنوز به این پیشنهاد ایران پاسخی نداده است. او گفته بود علت این پیشنهاد نگرانی دولت ایران از تهدید جان زندانیان ایرانی در امریکا در میانه شیوع ویروس کرونا است.

با این حال، یک مقام ناشناس امریکایی می‌گوید هنوز هیچ پیشنهادی از سوی ایران برای مبادله زندانیان به امریکا ارائه نشده و همچنین پیشنهادی برای گفتگوی مستقیم نیز از سوی تهران مطرح نشده است.

"هیلاری مان لورت" دیپلمات سابق امریکایی می‌گوید یک استاد دانشگاه ایرانی زندانی در امریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و هیچ سازوکاری برای مرخصی او به منظور درمان وجود ندارد و او در وضعیت بدی قرار دارد و مشخص نیست چرا امریکا برای نگهداری‌اش اصرار می‌ورزد.‌ در مقابل، "مایکل وایت" از نیروی دریایی آمریکا که توسط ایران بازداشت شده اجازه یافته برای درمان از زندان خارج شود اما اجازه خروج از ایران را پیدا نکرده است.

"مان لورت" می‌گوید اگرچه شیوع ویروس کرونا سبب شده امکان بهبود روابط میان ایران و امریکا ایجاد شود اما او در واشنگتن شاهد نشانه‌های بیشتری است که نشان می‌دهند امکان گرمتر شدن روابط ایران و امریکا وجود دارد از جمله تصمیم امریکا برای برچیدن موشک‌های پاتریوت از عربستان و توئیت تازه منتشر شده از سوی صفحه توئیتری دفتر رهبری درباره خوب دانستن عمل مذاکره. در نتیجه، گمانه‌زنی‌هایی درباره پیشرفت گفتگوهای پشت پرده میان ایران و امریکا وجود دارند. با این حال، هنوز شواهد عینی زیادی در این باره دیده نشده است‌".
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
1
0
توافق باعث پایان رنج چندین ساله مردم ایران از تحریم و گرانی کمر شکن خواهد بود ،و باعث ارزانی و فراوانی کالاهای مورد نیاز مردم در جامعه و پیشرفت ایران در تمام زمینه ها خواهد بود.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
توافق برسرچه مسائلی باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اره جون عمت...
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری