کد خبر: ۲۴۰۴۳۲
تعداد نظرات: ۲۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲
مجلس دهم روزهای پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و نمایندگان آخرین نطق‌های خود را ایراد می‌کنند. روز گذشته جلسه علنی مجلس به ریاست علی لاریجانی برگزار شد و قاسم میرزایی نیکو، سیاستمدار اصلاح‌طلب و نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم که در طول این چهار سال نطق‌های جدی کم نداشت در آخرین نطق خود کنایه‌هایی به نمایندگان مجلس آتی زد. او در نطق خود به موضوع ردصلاحیتش نیز اشاره کرد و گفت به دلیل برخی اظهاراتش و همچنین حضور در کمیته‌ی رفع حصر به عدم التزام به‌نظام جمهوری اسلامی متهم شده است. در ادامه بخش‌هایی از سخنان این عضو فراکسیون امید را می‌خوانید.

قاسم میرزایی نیکو که در طول این چهار سال نطق‌های جنجالی کم نداشت در آخرین نطق خود گفت: «سلام بر سفره‌ی کریم رمضان، سلام بر امیرالمؤمنین شهید محراب، سلام بر بانوی آب، حقیقتِ لیلة القدر، زهرا، سلام بر فرزندش امامِ جان، جانِ جهان، یا صاحب‌الزمان، ما «به زمین و زمان بدهکاریم، هم به این، هم به آن بدهکاریم...»، اما این «اردیبهشت» بیشتر بدهکاریم؛ به دستان خسته‌ی کارگران، به الف بای اندیشه و باور آموزگاران، به غافلگیری کرونا؛ به خانواده‌ی درمانی کشور و جهادگران میدان رزمِ سلامت.» او ادامه داد: یاد کنیم از شهدای انقلاب و دفاع مقدس؛ از نامداران و ماندگاران ملیت و اسلامیت؛ از همه‌ی کشته‌شدگان از ٨٨ تا آبان؛ از سردار سلیمانی تا هواپیمای افتاده بر خاک؛ از این‌همه، هم‌وطن که به درد بی‌درمان غریبه‌ای به نام کرونا در غربت می‌روند؛ از همه‌ی عزیزانِ ایثارگر که هستند تا شاهد باشند... «و ما هنوز مانده‌ایم؛ ما را به سخت‌جانی خود این گمان نبود...»

مجلس یازدهم، خیلی خوبید!
او با اشاره به اینکه آخرین نطقش در مجلس دهم است، با اشاره به اهمیت تغییر نگاه بیان داشت: «پس از اعتراضات، هم انتخابات، هم نهادهای انتخابی، زیر ضربِ بی‌سابقه‌ای قرارگرفته و هدف، ناامیدی اکثریت است تا اقلیتی بتواند با مشارکت حداقلی و رأی ثابت برنده باشد با همراهی نهادهای انتصابی؛ تلاش زیاد برای یکدست شدن قدرت به هر قیمت در اسرع وقت؛ سرانجام، به پایین کشیده شدن مجلس از رأس امور! کدام مردم؟ کدام وکالت؟ همه قانون‌گذارند جز مجلس!» این عضو فراکسیون امید افزود: «جنازه‌ای هم نمانده از نظارت، استیضاح، تفحص! مجلس مهندسی با مشارکت حداقلی و اول راه، مدارک تحصیلی جعلی، سوابق اقتصادی، که همه می‌دانند! روزهای طلایی در پیش است! برجامی آتش زده نمی‌شود! FATF هم تصویب می‌شود. مجلس یازدهم شما خیلی خوبید!»

زور هیچ‌کس به حصر نرسید
عضو کمیسیون شوراها در مجلس با سر تیتر رنج دوگانگی، به نطق خود ادامه داد و گفت: «قدرت دست کسانی است که پاسخ‌گو نیستند و مسئولیت باکسانی است که قدرتی ندارند؛ عدم پاسخ‌گویی و محدودیت حکومت در سایه‌ی بی‌اعتنایی به بازنگری قانون اساسی و حتی استصوابی شدن همین قانون فعلی!» میرزایی نیکو درباره حصر نیز گفت: «نامه‌ی ١٥٤ امضا، نماینده‌ی مجلس و کمیته‌ی رفع حصر که هیچ! کووید ١٩ هم زورش نرسید. در انقلاب همه بودند؛ همه‌ی گروه‌ها؛ همه‌ی مردم؛ قبل و بعد از قانون اساسی؛ باید برگردیم به همه باهم نه همه با من؛ بازکردن راهِ ملت و انتخاب شایسته‌ترین‌ها؛ تضعیف انتخابات برخلاف نص جمهوریت و قانون اساسی است.»

بررسی صلاحیت یا بازجویی
وی با اشاره به رد صلاحیت‌های بیان داشت: و اما داستان رد صلاحیت! این یک داستان نیست؛ واقعیت زندگی من است «گفتم: اسم شما گفت: فلانی! ورق می‌زد و تند تند می‌گفت؛ گفتم: بازجویی یا جواب بدهم؟! گفت: در مراسم سالگرد طالقانی از نهضت آزادی دفاع کردی! (منظورش همان آیت‌الله طالقانی بود که من انقلاب را با او و دکتر شریعتی، حزب را با شهید بهشتی، دین را با شهید مطهری، قرآن را با المیزان علامه طباطبایی، ولایت‌فقیه را با آیت‌الله منتظری و انقلاب را با حضرت روح‌الله شناختم). گفتم: اهالی انقلاب به قیمت جسم و جانشان، تمام عمرشان، قبل و بعد از انقلاب زندان کشیده و چشیده‌اند! مگر می‌توانیم تاریخ را تحریف کنیم؟ مگر حق داریم هست را نیست کنیم؟! تاریخ دفترچه‌ی سیاه‌مشقمان نیست که با مداد بنویسیم پاک کنیم یا آن صفحه را بکنیم و پاره کنیم! تاریخ، تفکر انسان‌هاست! تاریخ، حافظه‌ی یک نسل است! گفت: گفته‌ای فسادِ نهادینه! ما فساد نهادینه نداریم! گفتم؛ این‌همه یقه سفیدِ دست‌به‌جیب و متهم که کشفشان از افتخارات قوه‌ی قضاست! این‌ها نهاد نیستند؟! راست می‌گویی! آب را گل نکنیم! مردم هم نمی‌گویند! اما می‌بینند! گفت: به مردمِ مقاوم، گفتی غارنشین! گفتم: معنی دوران شعب چیست؟! عربی من ضعیف است یا شما؟! گفت: چرا وقتی روضه خواندی گفتی کربلا یعنی آب؟! چیزی مانده بود بگویم؟ از کدام سیاره آمده بود؟ مسلمان بود؟! شیعه بود؟ سر سفره‌ی امام حسین سینه زده بود؟» میرزایی نیکو اظهار داشت: «ما از این توهمات توطئه بلد نیستیم! از این گفت‌وشنودها! او رفت... اما در تاریخ ماند که جرم اصلی، حضور در کمیته‌ی رفع حصر و بردن نام «میرحسین موسوی»، «زهرا رهنورد» و «مهدی کروبی» در تمام نطق‌ها بوده و هست! می‌دانم! بدانید که می‌دانم!  از حکومت خدا مگر می‌توان فرار کرد؟!»

توصیه به پیشنهاد خاتمی
او گفت: «قاسم میرزایی نیکو مسافر انقلاب، جبهه‌ و جنگ، سازندگی، اصلاحات، خانه‌نشین دولت هاله‌ی نور، فرزند گیلان، نماینده‌ی مردمان شریف شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه، دیروز آمد؛ فردا می‌رود؛ امروز ایستاده است کنار گزارش‌هایی که هرروز با مردمانش تقسیم کرد؛ نه فرزند دو تابعیتی دارد، نه مدرک خارجی نه ذره‌ای رنگ رسانه‌های بیگانه! هیچ! فقط پیرتر؛ انقلاب حاصل جوانیِ گذشته است؛ ازاین‌دست عمری به سر برده‌ایم اما امروز نسلی که در کارنامه‌اش نه عمر انقلاب دارد نه دفاع، همه‌ی نظام را حق خودش می‌داند! سهم خودش، مال خودش؛ نوش جان؛ ایام به کام، عزتتان مستدام، عاقبتتان به خیر؛ علت رد صلاحیت: «بند ٢ ماده ٢٨: عدم التزام به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی.» عضو فراکسیون امید مجلس نطق خود را با شعر دیگری پایان داد و گفت: «که سیاه است شب،/ اما /که هنوز اول یلدا و زمستان است. /اما/ که فروریخته از شاخه و ساق برگ‌ها زرد و خموش/اما/پس کنون باز چه خواهی گفت؟/باز بااین‌همه گویم:/اما/باز بااین‌همه گویم/اما/» میرزایی نیکو در پایان گفت: «این نطق آخر تقدیم به تو رفیق جان دکتر کاظم آشفته مرد تعهد و تخصص که شب نیمه رمضان سرت را گذاشتی بر آستان کریم؛ روحت آرام تسلیت به جامعه پزشکی تقدیر و سپاس  از بیانات جناب آقای خاتمی و نکات مورداشاره به‌ویژه در خصوص همبستگی ملی و آزادی همه زندانیان.»

ستاره صبح


انتشار یافته: ۲۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
جوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
6
در مورد حصر در زمان کوئید 19 که به همه مردم می گفتند برید تو حصر خانگی وبیرون نیایید حالا چه دلیلی دارد شما یک بیماری همه گیر را مرتبط با رفع حصر بدانید جای تعجب از یک نماینده ، اینکه آب پاکی را به دستان خود می ریزید و بعد 4 سال لب به سخن می گوئید نمی گوئید که در این چهار سال اگر بود حرفی و موضوعی و نگفتید و سکوت کردید وفقط گیر کارتان رفع حصر بود !!!!!! به ملت خیانت کرده اید . شما در این حد در نظر بگیرید که چون عرضه ی دفاع از حقوق مردم را نداشتید رد صلاحیت شده اید . به نظرم چوب به لانه زنبور نکنید که کار از این بدتر می شود.
در مورد دانستن انقلاب به نام نسل جدید . البته که همون های که دم از خدا وپیغمبر حجاب ورعایت دین واسلام در اداره می کردند ام الدزدهای این مملکت شده اند و فراری و اختلاسگر و رانت خوار و ... من تحصیل کرده علی ترین تحصیلات این مملکت و جوان و علاقمند به کار وتلاش در کجای این مملکت جایگاه تعریف شده درستی دارم زیر دست همچونانی هستم و بی سوادان ودلالانی که خود را منتسب به فلان وفلان می کنند و جنایتکارانه ظلم می کنند (اداره متبوع خود را می گویم). صدای من را کسی خواهد شنید چون پارتی ندارم چون فرزند مسئول نیستم ؟ چون رانت و پول ندارم ، چون دل آگاه دارم وبرای مردمم دلم می سوزد ، چون به بیت المال دسترسی ندارم که تبدیل ش کنم بیت الحال ، اگر نسل امروزی در لاکچری های کشورهای دیگر از بیت المال ول خرجی و عیاشی می کنند فرزندان همون های هستند که در ظاهر ادعای انقلابی گری داشتند ودر باطن در میدان دشمن بازی می کردند . حال اگر نسلی به تابیعت از ولایت می آید ورشادت نشان می دهد وبمانند شهدای دفاع مقدس از دین و ناموس واعتبار و اعتلا و پیشرفت و قدرت و همه وهمه چیز ایران دفاع می کند چرا باید اسمش پیاده نظام و بی تجربه باشد؟ چرا؟
سخنان شما نه روی دلسوزی به مردم بلکه برای ارضای نفس خود گفته شده و نمی تواند خواهان و مشتریی در جامعه داشته باشد و بی خودی اشک تمساح برای مردم نریزید. شما اگه کار بلد بودید در این چهار سال یک قدم مثبت در تصویب قوانینتان برای جلوگیری از دزدی وقاچاق واختلاس و... بر می داشتید نه اینکه وقتتان و وقت موکلانتان را برای رفع حصر دو سه نفر که باعث کشته شدن تعدادی افراد بی گناه شدند نمی کردید.
پاسخ ها
مهمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
من به عنوان ساکن دماوند می گویم که ایشان در این مدت تقریبا هیچ کاری نکردند و حالا فقط طبکار شده اند !
...
اگر هم تایید صلاحیت می شدند، هرگز رای نمی آوردند !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
شما اصولگراها هم خواهیم دید شما هم آخر نوکر همین دولت روحانی خواهید شد! خواهیم دید که چطوری محمد شریعتمداری و علی ربیعی یک یک نمایندگان شما را خریداری خواهند کرد. همین حالا دارند برای رئیس مجلس بعد لابی می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
3
5
بیا برو گم شو چیکار کردین جز این که پراید رو کردین نود میلیون سکه رو کردین هفت میلیون
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
6
چهار سال تمام آقایان نشستند و چرت و پرت تحویل ملت دادند و همش تمام مسائل کشور ما شده یا اصلاح طلب ها یا حزب دیگر. وقتی که تایید می شوند ( با کمک فشار سیاسی و حمایت مالی ) مشکلی وجود ندارد. وقتی که دوره شان به اتمام می رسد و یا تایید نمی شوند فقط بلدند شلوغ کاری راه بیاندازند و یا کشور را دچار مشکلات بیشتر کنند یا با مظلوم نمایی به منافع بسیار دیگری دست یابند.

خسته کردید ملت را با این مسخره بازی ها. همش کارتان شده درج دری وری
هیچ در این چهار سال پرسیدید که این نمایندگان اصلاح طلب چه خسارت هایی به دلیل عدم توانایی و عدم سواد به این کشور وارد کردند؟
اصلا این آقایان چگونه مدرک گرفته اند؟ در این سیل ها و مشکلات بسیار کشور کجا بودند؟
یعنی تمام مشکلات مملکت ما شده که این آقایان تایید نشدند؟ خب به جهنم که نشده. به درک که نشده.
ملت از بیکاری و مشکلات در رنجند و اینها دنبال جیب خودشان.
شما با شانتاژ رسانه ای مغرضانه سعی در مظلوم جلوه دادن این افراد دارید. ولی هیچ صحبت نمی کنید که همین آقا جز حرف زدن کار دیگری هم بلد است؟ چه کاری انجام داده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
9
و پایان .... و دوباره بازی با کلمات انگار نه انگار همین مفت خوران و لاشخوران بر صندلی ریاست بوده اند...
اگر مجلس در راس امور نیست غلط می کنید خودتان را برای رسیدن به ان به اب و اتش می زنید.
علیکمال
|
-
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
2
2
آب را بریز آنجایی که می سوزد!
بساط دزدی که جمع بشه، صدای خیلی ها در میاد؛ من جمله.....
سعید
|
-
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
7
بگواین جهار سال چه گلی به سر ملت زدی؟چند بار به خاطر مشکلات افسار گسیخته به دولت تذکر دادی؟تو بدهکاری حق الناس به گردنت است الان زبان در اوردی تا حالا فقط حرف زدی چه ........... چه .............. برو به...............
علی غیر ربیعی
|
-
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
0
3
بزارین اصولگراها بیایند حداقل غر نمی زنند و آرامش روانی داریم و هر باشد کسی نمی تواند بیشتر از روحانی این مجلس معامله گرا گند بزند
مدیر پایگاه مشتی
نور
|
-
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
2
2
با این نطقش معلوم شد چرا رد شده ؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
6
خداییش تو این چهار سال نمایندگی به کدوم درد اقتصادی مردم رسیدید تو مجلس همش دنبال حزب بازی و سیاسی کاری
بله که مردم می دونن شما چه کاره هستید
سایه شوم شما افساد طلبان ..... انشاالله چند روز دیگر از سر این مملکت و مردم کم می شود....
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
1
همسانان میرزائی بسیار بودند و در لابلای همین تاریخی که او می گوید ناپدید شدند. این نیز بگذرد
سایبری
|
-
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
2
1
از عملکرد این مجلس هم در این مدت بگو
چه کردی برای انقلاب و نظام و این مردم؟
زراعتی
|
-
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
0
2
حرفهای تکراری همیشه
کاشمر
|
-
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
1
انشاله مجلس یازدهم به مشکلات رسیدگی کند
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
0
1
نمیشه گفت همه افراد فلان گروه خوب یا بد اند.افراد فرصت طلب توی تمام گروه ها هستند.ولی این جمله "«قدرت دست کسانی است که پاسخ‌گو نیستند و مسئولیت باکسانی است که قدرتی ندارند.." مصداق بارزش همین باصلاح اصلاح طلبان اند و بعضی افراد نفوذی که در ظاهر و پنهانی در تمام موضوعات و نهادها مثل خوره به جون این ملت و نظام و انقلاب افتادن.
احسان
|
-
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
0
اصلاح طلب همیشه طلب کار :دوستان خودشان آتشی مانند فتتنه 88را روشن کردند ویا ماجرای بنزین 98را وطبیعی است در آتش روشن شده دستی ،پایی می سوزد ویا نفسی گرفته می شود حالا در مقام مدعی مدافع آنها شده است شما اصلاح طلبان بانی اصلی کشته شده گان 88و98هستید
علی
|
-
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
0
0
از مصوبات دقیقه 90مجلس اصلاحاتی مانند اصلاح قانون انتخابات،کاهش اختیارات نهادهای نظارتی،شفافیت آرای و....معلوم است که در پس آن چهره به اصطلاح دموکراتیک شماچه چهره غیر انسانی نهفته است مثل همون خاتمی (وزیر فرهنگ دولت موسوی)که در دهه 60بخشامه کرده بود کسانیکه با آستین کوتاه به ادارات میان خدمات داده نشود بعد از چند سال خودشو مرد گفتگو،صلح وحقوق مردم و... معرفی کرد .
مریم
|
-
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
1
این اصلاح طلبان اینقدر رودارند با همه این کم کاری ها چند ساله دیگه میان وخودشونو امیر کبیر می نامند/
مونا
|
-
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
0
معلومه که بد جوری می سوزی.وکیل الدوله.دورود بر سردار سازندگی دکتر قالیباف.
امیر
|
-
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
2
چهار سال خوب از طریق رانت پول به جیب زدی حالا هم با این نطق گرین کارتت آماده شد فردا پرواز کن برو پیش دائی ترامپت.
پدارام
|
-
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
0
1
پس با این نطق معلوم شد که کار شورای نگهبان در رد صلاحیت مشارالیه مستند ومستدل بوده وهیچ خدشه ای وارد نیست .برو دوغتو بنوش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
1
1
نطقت باز شده بعد چهار سال. تو این چهار ساله چیکار کردی؟! رد شدی به جلز ولز افتادی؟ الان دوباره نماینده میشدی از این چرندیات باز میگفتی ؟!
علی آرام
|
-
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
1
0
یک فرد چقدر می تواند تاثیرگذارباشد شما عملکرد روحانی را ببینید وعملکرد آقای رئیسی را پس قبول کنیم که درانتخاب 96اشتباه کردیم به فکر دولتی کارآمد در 1400باشیم ویک نه تاریخی به طیف غربگرا،چپاولگر،آقازاده پرور،ژن خوب،کاخ مرمری،ودریک کلام اعتدال واصلاحات که درهم تنیده شده اند بگوییم.بسوز نماینده دماوند
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری