کد خبر: ۲۳۹۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
براساس آمار منتشر شده از سوی دولت‌ها، در بسیاری از مناطق جهان از شدت و سرعت افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا و قربانیان بیماری کووید-۱۹ کاسته شده است.
شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهانبراساس آمار منتشر شده از سوی دولت‌ها، در بسیاری از مناطق جهان از شدت و سرعت افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا و قربانیان بیماری کووید-۱۹ کاسته شده است.

به گزارش اعتدال، از زمان آغاز شیوع ویروس جدید کرونا در چین تا دوم مه/۱۳ اردیبهشت، بیش از ۲۴۲ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند. تاکنون بیش از سه میلیون و چهارصد و چهل هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند. از میان بیمارانی که اطلاعات آن‌ها در مراکز بیمارستانی ثبت شده است، نزدیک به یک میلیون و صد هزار نفر بهبود یافته اند. در حال حاضرنزدیک به دو میلیون و صد هزار نفر با این بیماری درگیر هستند که حال بیش از ۵۱ هزار نفر از آنان، وخیم گزارش می‌شود.

بیشترین شمار مبتلایان و جان‌باختگان مربوط به ایالات متحده آمریکا است. در این کشور یک میلیون و 137494 نفر با عفونت کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و 66271 نفر جانشان را از دست داده‌اند.

بعد از آمریکا کشور اسپانیا با 245567 نفر در رتبه دوم قرار گرفته است. 25100 نفر بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. ایتالیا با 209328 مبتلا و 28710 فوتی در رتبه سوم قرار دارد.

انگلیس و فرانسه در در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند آمار رسمی تقریبا در تمام کشورهای جهان، اختلاف جدی با شمار واقعی مبتلایان به ویروس جدید کرونا دارد.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا به یک و نیم میلیون نفر رسید

شمار کل افرادی که آزمایش کووید ۱۹ آنها مثبت اعلام شده در اروپا به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید، رقمی که حدود نیمی از مجموع مبتلایان در جهان را تشکیل می‌دهد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا امروز دوم مه (۱۳ اردیبهشت) در مجموع یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۸۵۳ نفر در اروپا به کووید مبتلا شده و ۱۴۰ هزار و ۲۶۰ تن از اروپاییان نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب اروپا دارای بیش‌ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در میان قاره‌های جهان است.

کاهش مجدد شمار مبتلایان و قربانیان در ایران
وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد در ۲۴ گذشت ۶۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. در همین بازه زمانی ۸۰۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی ایران ثبت شده است. به این ترتیب و براساس آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایران به ۹۶هزار و۴۴۸ نفر و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۱۵۶ نفر رسید. به گفته وزارت بهداشت ایران تاکنون ۷۷هزارو۳۵۰ بیمار کووید-۱۹ پس از بهبودی، از مراکز درمانی مرخص شده اند.

ثبت ۱۷۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان روزشنبه «از ثبت ۱۷۹ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته» در این کشور خبر داد.

به گزارش طلوع نیوز با ثبت ۱۷۹ رویداد تازه، اکنون شمار مجموع مبتلایان ویروس کرونا درافغانستان به ۲,۴۶۹ تن رسیده است. براساس همین آمار تاکنون ۷۲ نفر به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. ۳۳۱ نفر از بیماران شناسایی شده هم درمان شده و بهبود یافته اند. به گفته آقای مایار تاکنون «۲۴۹ کارمند صحی به ویروس کرونا مبتلا شده‎اند. شمار آنان روز گذشته به ۲۲۸ تن می‌رسید.»

شمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان به ۳۲ نفر رسید
وزارت بهداشت تاجیکستان اعلام کرد تاکنون ۳۲ نفر در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. تاجیکستان پنجشنبه هفته گذشته برای نخستین بار با پذیرش شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور اعلام کرد ۱۵ فرد مبتلا را شناسایی کرده است. دولت تاجیکستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ۲ هزار نفر را در مراکز درمانی این کشور قرنطینه کرده است.


مردم اسپانیا پس از چند هفته طعم آزادی پسا قرنطینه را چشیدند
مردم اسپانیا از بامداد امروز شنبه دوم مه (۱۳ ازدیبهشت) پس از چند هفته قرنطینه کرونا طعم آزادی پسا قرنطینه را چشیدند و اجازه یافتند برای نخستین بار برای ورزش کردن از خانه بیرون آیند.

دوران قرنطینه در اسپانیا با افزایش سریع موارد ابتلا و مرگ ومیر ناشی از شیوع کووید ۱۹ و نیز اشباع مراکز درمانی از روز ۲۸ مارس آغاز شده بود. اسپانیا تا این زمان نمونه‌ای از سختگیرانه‌ترین مقررات قرنطینه در جهان را به اجرا گذاشته و انجام تمام فعالیت‌های غیر ضروری را برای مردم ممنوع اعلام کرده بود.

در نخستین مرحله از لغو تدریجی و محدود قرنطینه در اسپانیا، افراد بالای ۱۴ سال اجازه دارند به دلایل دیگری غیر از خرید مواد غذایی یا گرفتن کمک پزشکی از خانه خود خارج شوند. در این کشور از امروز انجام ورزش‌های انفرادی مانند دویدن، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری از موارد استثنا قرنطینه محسوب می‌شوند.

شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا از ۲۵ هزار نفر فراتر رفته است

شمار بیمارانی در اسپانیا که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند 245567 نفر است. شمار جان‌باختگان این بیماری به 25100 نفر رسیده است.

از میان این تعداد 74234 نفر در حال حاضر به عفونت کروناویروس مبتلا هستند و پرونده بیماری 171333 نفر خاتمه یافته است. از میان کسانی که در حال حاضر مبتلا هستند بیماری 97 درصد خفیف و 3 درصد دیگر حاد است.
برچسب ها: آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار جدید کرونا در ایران ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان جدید به کرونا ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در کشور ، شیوع کرونا در جهان ، آمار قربانیان کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری