کد خبر: ۲۳۹۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
شمار جان‌باختگان اروپایی از ۱۲۰ هزار نفر گذشت؛
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲ میلیون و ۸۶۷ هزار نفر و جان باختگان از مرز ۲۰۰ نفر گذشت. در این میان آمریکا با حدود ۹۳۰ هزار مبتلا و بیش از ۵۲ هزار فوتی صاحب بیشترین آماربیماران و جان باختگان کووید-۱۹ در جهان است.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۲ میلیون و ۸۶۷ هزار نفر و جان باختگان از مرز ۲۰۰ نفر گذشت. در این میان آمریکا با حدود ۹۳۰ هزار مبتلا و بیش از ۵۲ هزار فوتی صاحب بیشترین آمار بیماران و جان باختگان کووید-۱۹ در جهان است.

به گزارش اعتدال، آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ خورشیدی (۲۵ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

سازمان جهانی بهداشت: یک بار ابتلا به کرونا، مصونیت نمی‌آورد
سازمان جهانی بهداشت می‌گوید هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد فرد بهبود یافته از کرونا دیگر به این ویروس مبتلا نمی‌شود.

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا+ جدول


تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا در اروپا به بیش از ۱۲۰ هزار نفر رسید
بر أساس آمار رسمی تا ظهر روز شنبه در کشورهای ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و انگلستان در مجموع بیش از ۱۲۰ هزار نفر در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

با وجود اینکه تقریبا در تمام کشورهای اروپایی مقررات سفت و سخت قرنطینه‌ای جاری است اما همچنان تعداد قربانیان ویروس کرونا در این قاره بالا گزارش می‌شود. در میان این کشورها ایتالیا با ۲۶ هزار ۳۸۴ بیشترین تعداد جان باختگان را به ثبت رسانده است. پس از ایتالیا به ترتیب در اسپانیا با ۲۲ هزار ۹۰۲، فرانسه با ۲۲ هزار و ۲۴۵ و بریتانیا با ۲۰ هزار و ۳۱۹ بیشترین تعداد قربانیان را به ثبت رسانده‌اند.

جان باختگان کرونا در ایران به ۵۶۵۰ نفر رسید
سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳۴ بیمار جدید به مبتلایان کرونا اضافه شده‌اند.

کیانوش جهانپور همچنین اعلام کرد با افزوده شدن ۷۶ فوتی در یک روز گذشته، تعداد جان‌باختگان در اثر کووید-۱۹ در ایران به ۵۶۵۰ نفر رسید. در همین حال تعداد کل بیماران به ۸۹ هزار و ۳۲۸ نفر افزایش پیدا کرده است.

وزارت بهداشت ایران می‌گوید از این تعداد بیش از ۶۸ هزار نفر بهبود واز مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

کرونا در آفریقا؛ آفریقای جنوبی بیشترین مبتلا، الجزایر بیشترین فوتی
گزارش روزانه دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در آفریقا نشان می‌دهد، کشور آفریقای جنوبی همچنان بیشترین تعداد ابتلا به ویروس کرونا را در این قاره به ثبت رسانده‌است. این در حالی است که بیشترین تعداد جان باختگان در اثر کووید-۱۹ متعلق به الجزایر است.

این گزارش همچنین هشدار می‌دهد مشکلات در سیستم‌های مراقبت پزشکی و همچنین موارد ثبت نشده کرونا در این قاره می‌تواند منجر به دو برابر شدن تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری نسبت به مالاریا شود. مالاریا  موجب جان باختن حدود ۷۰۰ هزار نفر انسان شده بود.

بیل گیتس: کرونا بزرگ‌ترین کابوس من است
رئيس شرکت مایکروسافت می‌گوید کرونا بزرگ‌ترین کابوس وی است و سالها نگران همه‌گیری یک بیماری ویروسی در کل جهان بوده است. بیل گیتس می‌گوید شرکت خیریه او به نام موسسه خیریه بهداشت جهانی بودجه لازم برای احداث کارخانه در جهت تولید میلیاردها دوز مختلف واکسن علیه ویروس کرونا اختصاص می‌دهد.

آقای گیتس می‌گوید با بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی جهان در حال مذاکره است تا با دانشگاه آکسفورد که تحقیقات گسترده‌ای در خصوص ساخت واکسن کرونا انجام می‌دهد، همکاری کنند و تولید این واکسن را افزایش دهند.

افزایش تعداد مبتلایان در افغانستان به بیش از ۱۴۰۰ نفر
وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور مشاهده شده است. بر این اساس تعداد کل مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این کشور به ۱۴۶۳ نفر رسیده است.

یونان محدودیت‌ها را کاهش می‌دهد
کیریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان، می‌خواهد محدودیت‌های برآمده از کرونا را از روز چهارم ماه مه کاهش دهد. در برنامه جدید دولت یونان قرار است این کشور اجازه فعالیت به برخی مشاغل کوچک مانند آرایشگاه‌ها، برخی مغازه‌های کوچک و همچنین فروشگاه‌های پوشاک را صادر کند.

یک مقام ارشد دولت یونان به گاردین گفته است، اقدام برای باز کردن آرایشگاه‌ها از نظر روانی برای مردم این کشور تاثیر مثبتی به همراه خواهد داشت.

پاپ برای کارمندان قبرستان‌ها دعا کرد
پاپ فرانسیس از کسانی که در قبرستان‌ها کار می‌کنند و مراسم تشییع جنازه جان‌باختگان کووید-۱۹ را انجام می‌دهند تشکر کرد. رهبر کاتولیک‌های جهان روز شنبه از مردم خواست برای این افراد که کار «بسیار سنگین و غمگینی انجام می‌دهند» دعا کنند.

واتیکان تایید کرده تا کنون ۱۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در بین کارکنان این کشور کوچک مشاهده شده است.
برچسب ها: مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به کرونا در چین ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلا به کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در کشور ، شیوع کرونا در جهان ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، سازمان جهانی بهداشت ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ، آمار بیماران و جان باختگان کووید 19 ، جان باختگان کووید 19 ، کووید 19
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری