کد خبر: ۲۳۹۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
تقریبا دو سوم قربانیان بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در اروپا جان خود را از دست داده اند. با این حال آمریکا تاکنون بیشترین خسارت جانی را در میان کشورهای جهان از شیوع نوع جدید ویروس کرونا دیده است.
ویروس‌کرونا در کشور خاستگاهش، چین، تقریبا از نفس افتاده است و به رغم آن که در شبانه روز گذشته ۳۰ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در چین ثبت شد، هیچ مورد فوتی کرونا در این کشور گزارش نشده است. اما مقامات آمریکا با ۲ هزار ۸۰۴ نفر فوتی در شبانه‌روز گذشته، رکورد جدیدی را در آمار روزانه جان‌باختگان کرونا در این کشور گزارش کردند.

به گزارش اعتدال، آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹خورشیدی (۲۲ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان


جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان


انتقاد شدید از بوریس جانسون برای نحوه برخورد با کرونا در بریتانیا
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا ۱۰ روز پس از بهبود از کرونا و مرخص شدن از بیمارستان، با انتقادهای شدید در مورد نحوه برخورد وی با بحران کرونا در کشورش روبرو شده است. بسیاری از رسانه‌ها و رقبای سیاسی حزب حاکم شیوه مدیریت کرونا در بریتانیا را زیر سؤال برده‌اند.

مجلس عوام بریتانیا در مورد احتمال کم کاری و قصور در مبارزه با کرونا وارد عمل شده و از دولت در این زمینه توضیح خواسته است. قرار بود بوریس جانسون در این زمینه روز چهارشنبه به نمایندگان مجلس در لندن توضیح دهد. اما او اکنون در دوران نقاهت بعد از بیماری به سر می برد و در غیاب نخست وزیر، وزیر امور خارجه دومینیک راب مأمور پاسخ دادن به پرسش‌های نمایندگان خواهد بود.

آخرین آمار ایران

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی هزار و ۱۹۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور خبر داد. کیانوش جهانپور روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت که به این ترتیب مجموع بیماران کووید ۱۹ در ایران به ۸۵ هزار و ۹۹۶ نفر رسید.

وی با اعلام این که در ۲۴ گذشته ۹۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند شمار کلی جان‌باختگان کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در ایران را ۵ هزار و ۳۹۱ نفر ذکر کرد. جهانپور همچنین گفت که تا امروز ۶۳ هزار و ۱۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

۳۱ استان ترکیه از فردا قرنطینه می‌شود
۳۱ استان ترکیه از فردا به مدت ۴ روز قرنطینه می‌شود. دولت ترکیه هدف از این اقدام را تلاش برای مهار ویروس کرونا در کشور اعلام کرده است.

دولت ترکیه با انتشار دستور العملی در همین زمینه به بازارهای محلی و رستوران‌های بیرون‌بر در این کشور برای دو روز اول ماه رمضان نیز اجازه فعالیت داده است. همچنین ساعت کار سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی در روزهای ۲۱ و ۲۲ آوریل (۲ و ۳ اردیبهشت) تمدید شده و از ۸ بامداد تا ۱۱ شب بعد از ظهر اعلام شده است. این تصمیم نیز برای تسهیل خرید شهروندان در آستانه ماه رمضان گرفته شده است.

اعلام مقررات منع آمد و شد در ترکیه؛ شهروندان به خیابان‌ها سرازیر شدند
دومین دور قرنطینه ۴۸ ساعته در ترکیه همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا
مطابق اعلام دولت ترکیه، در روزهای ۲۳ و ۲۴ آوریل (۴ و ۵ اردیبهشت) به مردم اجازه داده می‌شود از ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر به نزدیک‌ترین بازارها و فروشگاه‌های مواد غذایی مراجعه کنند، به شرط آن که از وسایل نقلیه خود استفاده نکنند و کلیه فروشگاه‌ها در ۲۵ و ۲۶ آوریل (۶ و ۷ اردیبهشت) بسته خواهند شد. ترکیه ۸۱ استان دارد.

آخرین آمار روسیه: ۵۸ هزار مبتلا
ستاد بحران کرونا در دولت روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد با مشاهده ۵ هزار و ۲۳۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کل مبتلایان در این کشور به مجموع ۵۷ هزار و ۹۹۹ نفر رسید. بر اساس اعلام همین منبع رسمی، در شبانه روز گذشته همچنین ۵۷ نفر بر اثر کرونا در روسیه جان خود را از دست داده‌اند و به این ترتیب آمار قربانیان این بیماری در پهناورترین کشور جهان به ۵۱۳ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان در لهستان به ۱۰ هزار نفر رسید
کمتر از ۲۰ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری در لهستان، شمار مبتلایان کرونا در این کشور از ۱۰ هزار نفر گذشت و با افزوده شدن ۱۷۸ مورد دیگر در شبانه روز گذشته به مجموع ۱۰ هزار و ۳۴ نفر رسید. شمار جان‌باختگان کرونا در لهستان نیز در مجموع به ۴۰۴ نفر رسیده است. در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۳ نفر بر اثر کرونا در لهستان جان باخته‌اند که این کمترین آمار مرگ و میر کرونایی در این کشور از ابتدای ماه جاری میلادی تا کنون است.

پارک‌های ایران باز می‌شود
حسین ذوالفقاری، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد از امروز چهارشنبه محدودیت ورود به پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برداشته می‌شود.

محدودیت سفرهای بین استانی در ایران نیز از دو روز پیش لغو شده است.

ژاپن ورود افراد از بیش از ۱۰ کشور دیگر را ممنوع می‌کند
ژاپن برای کمک به مهار شیوع ویروس کرونا قصد دارد که ورود شهروندان خارجی از بیش از ۱۰ کشور دیگر را ممنوع کند. شبکه ان‌اچ‌کی ژاپن با اعلام این خبر گفته است که این ممنوعیت علاوه بر ۷۳ کشور و منطقه‌ای است که پیشتر در فهرست ممنوعیت قرار گرفته‌اند. به گزارش این شبکه خبری، دولت ژٰاپن در صدد است تا از ورود خارجیانی که ظرف ۱۴ روز پیش از ورودشان به این کشور در روسیه، بلاروس، قطر، امارات متحده عربی و چند کشور دیگر بوده‌اند جلوگیری کند.

ژاپن با وجود چالش اقتصادی، برای مهار کرونا، وضعیت اضطراری اعلام می‌کند
شینزو آبه وضعیت اضطراری را به سراسر ژاپن گسترش داد
با تأیید ۳۹۰ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا تا کنون شمار کل موارد ابتلا در ژاپن به ۱۱ هزار و ۵۴۳ مورد رسیده که با احتساب ۷۱۲ مورد دیگر مربوط به کشتی تفریحی «دیاموند پرینسس» تعداد کل مبتلایان در این کشور ۱۲ هزار ۲۵۵ نفر می‌شود. شمار کلی جان‌باختگان کرونا در ژاپن نیز با مرگ ۲۰ نفر دیگر و با احتساب ۱۳ نفر در کشتی دیاموند وینسس به ۲۹۶ نفر می‌رسد.

افزایش چشمگیر مبتلایان در اسپانیا
شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در اسپانیا باز هم افزایش یافت و با ۴ هزار و ۲۱۱ مورد جدید در شبانه روز گذشته به مجموع ۲۰۸ هزار و ۳۸۹ نفر رسید. این دومین روز متوالی است که آمار روزانه مبتلایان در اسپانیا به حد چشمگیری افزایش نشان می‌دهد.

بنا بر اعلام مقام‌های رسمی اسپانیا، شمار افراد جان‌باخته از کرونا در این کشور نیز در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز قبل از آن اندکی افزایش یافت و ۴۳۵ نفر رسید. به این ترتیب شمار کل فوتی‌های کرونا در اسپانیا که هم اکنون دومین کانون اصلی این بیماری در جهان است به ۲۱ هزار و ۷۱۷ نفر رسده است.

اسپانیا برای لغو قرنطینه در نیمه دوم ماه مه آماده می‌شود
نخست وزیر اسپانیا، پدرو سانچز گفت كه دولت وی قصد دارد اقدامات خود را برای لغو تدریجی قرنطینه کرونایی در نیمه دوم ماه مه آغاز كند. سانچز روز چهارشنبه در جلسه پارلمان اسپانیا از نمایندگان این کشور خواست تا لایحه دولتی تمدید مقررات قرنطینه تا روز ۹ مه (۲۰ اردیبهشت) را تصویب کنند.

مقررات قرنطینه از روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند ۹۸) در اسپانیا اعمال شده است.

آخرین آمار کرونا در افغانستان
وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرد که با ثبت ۵۱ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا، شمار کل مبتلایان در این کشور به هزار و ۱۴۳ نفر رسیده است. همچنین با فوت چهار نفر طی یک شبانه روز، شمار قربانیان این ویروس نیز به ۴۰ نفر رسید. وزارت صحت عامه افغانستان امروز چهارشنبه، ۳ اردیبهشت (ثور) همچنین از افزایش شمار بهبودیافتگان بیماران این ویروس خبر داد و اعلام کرد که شمار بهبودیافتگان در مجموع به ۱۶۶ نفر افزایش یافته‌ است.

کابل با بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان را دارد و پس از آن ولایات هرات و قندهار قرار دارند.

برنامه پیشنهادی دولت فرانسه برای بازگشایی تدریجی مدارس
ژان لوئی بلانکر، وزیر آموزش و پرورش فرانسه برنامه بازگشت تدریجی دانش‌آموزان این کشور به مدرسه در دوران پساقرنطینه را برای نمایندگان کمیسیون ذی‌صلاح در مجلس ملی این کشور تشریح کرد. بر اساس پیشنهاد دولت فرانسه، مدارس این کشور که از ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) تعطیل شده‌اند طی یک دوره سه هفته‌ای که از ۱۱ مه (۲۲ مارس) آغاز می‌شود، بازگشایی خواهند شد. بلانکر روز سه شنبه گفت که این برنامه‌ با مشورت معلمان و مقامات محلی و با استفاده از تجربه آلمان در زمینه کاهش تدریجی مقررات قرنطینه تدوین شده است.

بر اساس برنامه پیشنهادی دولت فرانسه، اولین کودکانی که به فضای آموزشی باز می‌گردند کودکان ۵ تا ۷ ساله مهد کودکی و دانش‌آموزان مقطع ابتدایی خواهند بود. هفته بعد از آن، دانش‌آموزان ۱۱ تا ۱۲ ساله و سپس به تدریج دانش‌آموزان ۱۴ تا ۱۵ ساله در مقطع کولژ (معادل راهنمایی قدیم ایران) و دبیرستانی‌ها یعنی دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۸ ساله به کلاس بازخواهند گشت.

بر اساس برنامه‌ریزی دولت، در هر کلاس بیش از ۱۵ دانش‌آموز اجازه حضور نخواهند داشت و کلاس‌های بیش از ۱۵ نفر به گروههای جداگانه با برنامه‌ درسی متناوب تقسیم خواهند شد. با این همه حضور دانش‌آموزان در مدرسه الزامی نیست و والدین می‌توانند اعلام کنند که خود مسئولیت آموزش فرزندان‌شان در خانه را به عهده می‌گیرند.

این برنامه هنوز نهایی نشده و قرار است نتیجه آن تا پایان ماه جاری میلادی اعلام شود.

فرانسه: تمام پروازها از خارج شنگن لغو شده است
الیزابت بورن، وزیر ترابری و محیط زیست فرانسه روز سه‌شنبه گفت: «تقریباً همه پروازها از خارج از منطقه شنگن به این کشور به حالت تعلیق درآمده است.»

بورن در گفتگویی با رادیو آرتی‌ال با اعلام این مطلب گفت پروازهایی که برای بازگرداندن اتباع فرانسوی از خارج از منطقه شنگن هم انجام می‌گرفت تقریبا پایان یافته است.

نخست وزیر فرانسه: زندگی در دوران پسا‌قرنطینه با قبل از آن شباهتی ندارد
دولت فرانسه حاضر شد استفاده از اپلیکیشن ردیابی بیماران کرونا را در پارلمان به رای بگذارد
رهبران اروپایی از اواسط ماه مارس گذشته به هدف مهار گسترش بیماری همه‌گیر کرونا خواستار ممنوعیت سفرهای غیر ضروری به این قاره شده بودند و رئیس جمهوری فرانسه نیز در همان زمان اعلام کرد تمامی سفرها میان کشورهای غیر اروپایی و اتحادیه اروپا به مدت ۳۰ روز به حالت تعلیق در می‌آید.

دبستان‌های هلند باز می‌شوند
دولت هلند اعلام کرد در چهارچوب کاهش تدریجی محدودیت‌های قرنطینه جاری به هدف مهار کرونا، به کودکان مقطع دبستان اجازه خواهد داد تا از ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) به مدرسه برگردند.

مارک روته، نخست وزیر هلند با اعلام این مطلب با این حال گفته است که در عین حال بازگشایی مدارس در این کشور در ابتدا به صورت نیمه وقت بوده و دانش‌آموزان باید همچنان ۵۰ درصد کلاس‌های خود را از راه دور دنبال کنند. او از احتمال بازگشایی کامل مدارس در تاریخ ۲ ژوئن (۱۳ خرداد) خبر داد.

روته همچنین گفت به شهروندان اجازه داده خواهد شد تا با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی حد اقل یک و نیم متری ورزش کنند. به گفته نخست وزیر هلند، رستوران‌ها، کافه‌ها، سینماها، موزه‌ها و سایر اماکن عمومی دست کم تا ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) بسته مانده و رویدادهای بزرگ مانند جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی تا سپتامبر برگزار نخواهند شد

از زمان آغاز شیوع کرونا تا کنون 34 هزار و 842 نفر به این بیماری مبتلا شده و 4 هزار و 54 نفر بر اثر آن جان باخته‌اند. آمار مرگ و میر از اواخر ماه مارس در این کشور تا حدودی کاهش یافته است.

رییس اورژانس تهران: تعداد بیماران بدحال افزایش یافته است
پیمان صابریان، رییس اورژانس تهران در یک نشست خبری آنلاین در روز چهارشنبه گفت: «این روزها تعداد ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی کاهش یافته اما بیماران کرونایی که منتقل می‌شوند بدحال‌تر بوده و به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند و بلافاصله از اورژانس به تخت‌های آی سی یو منتقل می‌شوند.»

صابریان همچنین گفت تا کنون ۷۲ نفر از پرسنل اورژانس تهران به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و یکی از آنان که ۴۸ ساله بوده، بر اثر این بیماری جان باخته است.

۳۳ مورد مثبت کرونا در یک کشتی ایتالیایی در ژاپن
مقام‌های محلی ناگاساکی در جنوب ژاپن اعلام کردند تا کنون نتیجه تست ۳۳ نفر از خدمه یک کشتی تفریحی در این شهر مثبت بوده است. این کشتی ایتالیایی که کوستا آتلانتیکا نام دارد، در مجموع ۶۲۳ سرنشین دارد و از اواخر فوریه گذشته برای تعمیر در بندر ناگاساکی پهلو گرفته است.

به گفته هودو ناکامورا، فرماندار ناگاساکی ابتدا یک نفر در این کشتی به کرونا مبتلا شده و سپس از ۵۶ نفری که با این فرد در تماس نزدیک بوده اند، ۳۳ نفر دیگر نیز مبتلا شده‌اند. ناکامورا از دولت مرکزی ژاپن برای تخلیه بیماران از دولت مرکزی کمک خواسته است.

۱۵ مبتلا و یک فوتی در تایلند
مقامات تایلند اعلام کردند در شبانه روز گذشته در این کشور ۱۵ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و یک نفر نیز از این بیماری جان باخته است. آمار کلی مبتلایان کرونا در تایلند تا کنون ۲ هزار و ۸۲۶ و فوتی‌ها ۴۹ نفر اعلام شده است. آمار مبتلایان در این کشور دست کم در چهار روز اخیر سیر نزولی داشته است.

آمار آلمان باز هم بالا رفت
با وجود آن که صعود منحنی رشد تعداد مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در آلمان تا دو روز پیش متوقف شده بود، اما در دو روز گذشته این آمار بار دیگر اندکی رشد نشان می‌دهد. برابر آخرین آمار رسمی اعلام شده در شبانه روز گذشته ۲ هزار و ۲۳۷ نفر دیگر در آلمان به کووید ۱۹ مبتلا شده و ۲۸۱ تن دیگر نیز از این بیماری جان باخته‌اند. در همین چند ساعت گذشته 472 مورد ابتلای جدید و 41 فوتی به آمار کرونا در آلمان افزوده شده است. با این احتساب شمار کلی مبتلایان آلمان تا روز چهارشنبه ۱۴۸ هزار و 925 نفر و مجموع جان‌باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون ۵ هزار و 127 نفر اعلام شده است.

برگزاری نماز تراویح در حرمین شریفین عربستان مجاز شد
مدیریت حرمین شریفین در بیانیه‌ای که از خبرگزاری رسمی عربستان منتشر شد اعلام کرد سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی با برگزاری تواریح در شب‌های رمضان در حرمین شریفین موافقت کرده است. تواریح نام نماز به خصوصی است که اهل سنت در طول ماه رمضان هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء آن را برگزار می‌کنند. بنا به همین گزارش، پادشاه عربستان همچنین ساعات محدودیت‌های قرنطینه کرونایی در ماه رمضان را اندکی کاهش داده تا مردم روزه‌دار بهتر بتوانند به خرید مایحتاج روزانه خود بپردازند.

با این حال هم مسجد النبی و هم مسجد الحرام در طول ماه رمضان به دلیل شرایط ویژه شیوع کرونا همچنان به روی زیارت‌کنندگان بسته خواهند ماند.

رکورد آمار روزانه قربانیان آمریکا
آمریکا همچنان با اختلاف، دارای بیشترین آمار قربانیان کرونا در جهان است و این ویروس همچنان در این کشور یکه‌تازی می‌کند. آمار روزانه کرونا در آمریکا از رشد شدید شمار جان‌باختگان حکایت دارد به طوری که تعداد قربانیان ۲ هزار و ۸۰۴ نفر افزایش یافته است. این تعداد رکورد تازه‌ای در آمار روزانه فوتی‌های کرونا در آمریکاست. آمار جان‌باختگان آمریکا در شبانه روز پیش از آن هزار و ۹۳۹ نفر بود. از سوی دیگر در چند ساعت گذشته 38 مورد فوتی جدید و 577 مورد ابتلای جدید در آمریکا گزارش شده است.

با این احتساب و بر اساس آخرین آمار رسمی درایالات متحده از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تا بامداد روز چهارشنبه 819 هزار و 321 نفر به این بیماری دچار شده و 45 هزار و 356 تن نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

افزایش آمار روزانه مبتلایان در چین
بر اساس آمار رسمی در چین در شبانه روز گذشته ۳۰ نفر به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند و به این ترتیب آمار روزانه مبتلایان این کشور پس از چند روز کاهش، دوباره افزایش یافته است. همچنین برای نهمین روز متوالی آمار جان‌باختگان کرونا در چین صفر گزارش شده است.
برچسب ها: شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان ، جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان جدید به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار رسمی کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری