کد خبر: ۲۳۸۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
هفته نامه آلماني اشپيگل گزارش داد؛ سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي ( موساد) ماموريت سرقت و قاپ زدن کالاهايي پزشکي و بهداشتي را دارد که کشورهاي ديگر براي مقابله با ويروس کرونا ( کوويد ۱۹) خريداري کرده اند.
هفته نامه آلماني اشپيگل گزارش داد؛ سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي ( موساد) ماموريت سرقت و قاپ زدن کالاهايي پزشکي و بهداشتي را دارد که کشورهاي ديگر براي مقابله با ويروس کرونا ( کوويد ۱۹) خريداري کرده اند.

به گزارش اعتدال به نقل از اشپيگل، سازمان اطلاعات خارجي رژيم صهيونيستي (موساد) فعالانه براي مبارزه با ويروس کرونا وارد عمل شده است.

پيشتر «بنيامين نتانياهو» نخست وزير رژِيم صهيونيستي اعلام کرده بود که تجهيزات اين رژيم براي مبارزه با کرونا کافي نيست؛ به همين دليل دولت وي از هر طريق و امکاني براي دستيابي به وسايل مورد نياز، از جمله ماسک و دستگاه‌هاي تنفسي اقدام مي‌کند.

بر اين اساس، فعاليت موساد در عمليات کرونايي در ملاقات «يوسي کوهن» رييس اين سازمان اطلاعاتي با «يتشاک کرايس» رييس بزرگترين بيمارستان اسرائيل ايجاد شده است.
در ملاقاتي که اوايل فوريه صورت گرفته، کرايس به تنگناهاي اسرائيل براي مبارزه با تهديد کرونا اشاره کرده و باعث شده است که کوهن براي کارکنان خود در سراسر جهان دستور يافتن تجهيزات مورد نظر را صادر کند.

گزارش اشپيگل در رابطه با کشورهاي مبداء تجهيزاتي که به اسرائيل انتقال مي‌يابند به امارت متحده عربي و عربستان سعودي اشاره کرده است.

رسانه‌هاي ديگر گزارش داده‌اند که مأموران موساد در کشورهاي گوناگون به شکار وسايل مي‌پردازند و پيش ‌آمده است که آنها محموله‌اي را که براي کشور ديگري تهيه شده بوده، خريده‌اند.

اين در حالي است که اين روزها رقابت براي خريد تجهيزات پزشکي و حفاظتي و «قاپ‌زدن» کالاهايي که براي يک کشور ديگر در نظر گرفته‌ شده‌اند، به امري رايج در بين کشورهاي غربي تبديل شده است.

اشپيگل همچنين به نقل از «رونن برگمن» خبرنگار نيويورک تايمز نوشته که موساد در يک مورد، تلاش کرده است که اقلامي را از آلمان به اسرائيل منتقل کند اما مقامات مسوول آلماني بموقع متوجه شده و جلوي آن را گرفته‌اند.

«دني ياتوم» رييس پيشين موساد از موافقان فعاليت موساد در مبارزه با کروناست. به اعتقاد او، فعاليت اين سازمان اطلاعاتي در دوران بحراني به شهروندان اسرائيل دلگرمي مي‌دهد.

ياتوم تصريح مي‌کند: «اينجا بحث مرگ و زندگي مطرح است. به همين خاطر ما براي دستيابي به آنچه که نياز داريم، دست به هر کاري مي‌زنيم.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری