کد خبر: ۲۳۸۹۵۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
تقریبا دو سوم قربانیان بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در اروپا جان خود را از دست داده اند. با این حال آمریکا تاکنون بیشترین خسارت جانی را در میان کشورهای جهان از شیوع نوع جدید ویروس کرونا دیده است.
شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

به گزارش اعتدال، به این ترتیب تقریبا دو سوم قربانیان بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در اروپا جان خود را از دست داده اند. با این حال آمریکا تاکنون بیشترین خسارت جانی را در میان کشورهای جهان از شیوع نوع جدید ویروس کرونا دیده است.

آخرین اخبار و آمار از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» و تبعات آن در روز یکشنبه ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در آمریکا را به بیش از 39 هزار نفر رسیده است.

از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از چین تاکید کرد که اگر این کشور «آگاهانه مسئول» شیوع ویروس جدید کرونا باشد باید با «پیامدهای» آن روبرو شود. رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین ادعا کرد که در ابتدا امکان جلوگیری از شیوع این ویروس در چین وجود داشت اما این اتفاق روی نداد.

جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان

جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان


تعداد قربانیان بریتانیا از ۱۶ هزار گذشت

با ثبت ۵۹۶ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل قربانی ها بریتانیا به ۱۶۰۶۰ نفر رسید. بیش از ۱۲۰ هزار نفر هم در این کشور اروپایی به ویروس کرونا آلوده شده اند

وزارت بهداشت ایران: ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

 کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که ۸۷ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.

به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۵۱۱۸ نفر رسید.
بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران با ثبت ۱۳۴۳ مورد ابتلای جدید شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۸۲۲۱۱ نفر رسید.

وی همچنین شمار افرادی را که پس از بهبود حالشان از بیمارستان مرخص شده اند ۵۷۰۲۳ نفر اعلام کرد.

آمار روز یکشنبه وزارت بهداشت ایران به این معنی است که آمار روزانه مرگ و میر بر اثر کرونا برای ششمین روز پیاپی دو رقمی است.

کرونا در اسپانیا؛ ۴۱۰ بیمار دیگر جان باختند
مقامات اسپانیا روز یکشنبه اعلام کردند که ۴۱۰ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور جان خود را از دست دادند.

به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در اسپانیا به ۲۰۴۵۳ نفر رسید.

تاکنون ۱۹۵۹۴۴ مورد ابتلا به این ویروس در اسپانیا به ثبت رسیده است.

شمار مبتلایان جدید در کره‌جنوبی تک رقمی شد

مقامات کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کردند که هشت مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور به ثبت رسیده است.

این برای اولین بار طی دو ماه اخیر است که آمار روزانه مبتلایان جدید به ویروس کرونا در کره جنوبی تک رقمی می شود.

تاکنون ۱۰۶۶۱ مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در کره جنوبی گزارش شده است. از این تعداد ۲۳۴ نفر جان خود را از دست دادند.

مسئولان کره جنوبی با وجود کاهش شمار مبتلایان جدید در این کشور نسبت به شیوع خاموش و گسترده بیماری همه گیر «کووید ۱۹» هشدار داده اند.

کمترین موارد ابتلای روزانه در چین در یک ماه اخیر
مقامات چین روز یکشنبه از ثبت ۱۶ مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور خبر دادند.

این رقم از کمترین میزان ابتلای روزانه در چین از روز ۱۷ مارس تاکنون حکایت دارد. تعداد مبتلایان جدید در چین در روز شنبه ۲۷ نفر گزارش شده بود.

از ۱۶ فرد مبتلای جدید در چین ۹ نفر از خارج به چین آمده اند.

برچسب ها: شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در کشور ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، دونالد ترامپ ، شمار جان باختگان کرونا ، کرونا ، کروناویروس ، کروناویروس در ایران ، کروناویروس جدید ، کرونا ویروس ، کووید 19 ، کووید ۱۹ ، شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 ، ابتلا به بیماری کووید 19 ، بیماری کووید 19 ، بیماری کرونا ، بیماری کرونا ویروس ، بیماری کووید 19 ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، جان باختگان کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری