کد خبر: ۲۳۸۸۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در حالی همچنان در سراسر جهان ادامه دارد که تعداد جان باختگان بر اثر این بیماری از 156 هزار نفر فراتر رفته است.
در حالی‌که هنوز واکسن یا دارویی برای مبارزه قطعی با این بیماری ساخته نشده است، نزدیک به نیمی از جمعیت جهان مجبور به خانه‌نشینی شده و اقتصاد جهان عملا از حرکت باز ایستاده است.

به گزارش اعتدال، آخرین اخبار و آمار شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در روز شنبه ۱۸ آوریل (۳۰ فروردین) را می توانید از این صفحه دنبال کنید.

شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در حالی همچنان در سراسر جهان ادامه دارد که تعداد جان باختگان بر اثر این بیماری از 156 هزار نفر فراتر رفته است.

آخرین آمارها تا صبح روز شنبه از ابتلای بیش از دو میلیون و 279 هزار نفر در کشورهای مختلف جهان به ویروس جدید کرونا حکایت دارد.

افزایش چشمگیر موارد ابتلا در ژاپن این نگرانی را پدید آورده است که نظام درمانی این کشور نتواند به وضع همه بیماران رسیدگی کند. این در حالی است که شمار جان باختگان در ایالت کالیفرنیای آمریکا روز جمعه از هزار نفر فراتر رفت. رکورد روزانه جان باختگان در این ایالت پرجمعیت نیز روز جمعه شکسته شد. امری که این نگرانی را پدید آورده است که کانون اصلی شیوع کرونا در آمریکا از ایالت نیویورک به غرب این کشور منتقل شود.

تاکنون بیش از 37 هزار نفر در ایالت متحده بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

شمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان

شمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان


تعداد مبتلایان در آمریکا از 712 هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آمریکا به بیش از 712 هزار نفر رسید.

آمارها نشان می دهد که تاکنون تست کرونای 712401 نفر در ایالات متحده مثبت بوده است. از این تعداد 37268 نفر جان خود را از دست داده اند.

 ایالت پرجمعیت نیویورک همچنان با بیش از 229 هزار مبتلا به بیماری «کووید ۱۹»، کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا است.

کرونا در سوئیس؛ شمار قربانیان از 1300 نفر فراتر رفت

مقامات سوئیس اعلام کردند که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به 1366 نفر رسیده است.

تعداد افرادی که تاکنون تست کرونای آنها در سوئیس مثبت اعلام شده است نیز 27404 نفر است.

تعداد جان باختگان در اندونزی به ۵۳۵ نفر رسید

وزارت بهداشت اندونزی روز شنبه اعلام کرد که با مرگ ۱۵ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس در اندونزی به ۵۳۵ نفر رسیده است.

به گفته مسئولان وزارت بهداشت اندونزی ۳۲۵ مورد جدید ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا نیز در این کشور به ثبت رسیده است. به این ترتیب شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در اندونزی به ۶۲۴۸ نفر رسید.

اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود.


ثبت نزدیک به ۵ هزار مورد ابتلای جدید در روسیه

مقامات روسیه اعلام کردند که ۴۷۸۵ نفر دیگر در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.
به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در روسیه به ۳۶۷۹۳ نفر رسید. از این تعداد تاکنون ۳۱۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

کانون اصلی شیوع نوع جدید ویروس کرونا در روسیه شهر ۱۲ میلیون نفری مسکو است.


افزایش بی‌سابقه موارد ابتلا در سنگاپور
وزارت بهداشت سنگاپور روز شنبه از ثبت ۹۴۲ مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» خبر داد.

به این ترتیب موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در سنگاپور به ۵۹۹۲ مورد رسید. اکثر مبتلایان جدید را کارگران مهاجر در سنگاپور تشکیل می دهند.

ثبت ۹۴۲ مورد ابتلای جدید به کرونا در سنگاپور از زمان آغاز شیوع این ویروس تاکنون بی سابقه محسوب می شود.

کرونا در بریتانیا؛ ۸۸۸ بیمار دیگر جان باختند

مقامات بریتانیا روز شنبه اعلام کردند که طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۸۸ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور جان خود را از دست دادند.

به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در بریتانیا به ۱۵۴۶۴ نفر رسید.

بیش از هزار نفر در آفریقا جان باخته‌اند

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در قاره آفریقا اعلام کرد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این قاره از هزار نفر بیشتر شده است.

تاکنون در ۵۲ کشور از ۵۴ کشور قاره آفریقا موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا به ثبت رسیده است.
این در حالی است که شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در قاره آفریقا به مرز ۲۰ هزار نفر رسیده است.

شمار جان باختگان در اسپانیا از ۲۰ هزار نفر بیشتر شد

مقامات اسپانیا روز شنبه اعلام کردند که تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است.

آمار مرگ و میر کرونا در اسپانیا پس از آمریکا و ایتالیا از سایر کشورهای جهان بیشتر است.
به گفته مسئولان اسپانیایی تاکنون 20043 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان باخته اند. بنا به اعلام آنها طی شبانه روز گذشته 565 بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را دراسپانیا از دست داده است. از این تعداد 41 نفر در ساعات اخیر جان باخته اند.

این در حالی است که تست کرونای ۱۹۱۷۲۶ نفر نیز در این کشور تاکنون مثبت بوده است.

وزارت بهداشت ایران: شمار جان‌باختگان کرونا از ۵ هزار نفر فراتر رفت

وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در کشور از پنج هزار نفر فراتر رفته است.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران با مرگ ۷۳ بیمار دیگر شمار قربانیان بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۵۰۳۱ نفر رسیده است.

بنا به آمار وزارت بهداشت ایران تاکنون ۸۰۸۶۸ مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در ایران به ثبت رسیده است.

ایران: اتباع افغانستان و پاکستان اجازه ورود ندارند

حسین قاسمی، دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در ایران می گوید به اتباع افغانستان و پاکستان اجازه ورود به کشور داده نمی شود.

این مقام دولتی گفت: «ما هیچ ورودی از اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان نداریم، چرا که هم دارای بیماری هستند و هم می توانند مشکلات دیگری را برای ما ایجاد کنند بنابراین اجازه ورود به آنها داده نمی شود.»

این سخنان دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در حالی بیان می شود که نزدیک به پنج هزار نفر تاکنون در ایران به بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری