کد خبر: ۲۳۸۸۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
قائم وزارت بهداشت از سه استراتژیک وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا خبر داد.
قائم وزارت بهداشت از سه استراتژیک وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش عتدال به نقل از فارس، ایرج حریرچی در نشست استانی مقابله با کرونا با اشاره به غربالگری ۸۰ درصد جمعیت کشور گفت: یکی از استان‌هایی که در این هفته بازدید کردیم و ۴.۵ میلیون جمعیت دارد ظرفیت تست روزانه ۲۰۰ نمونه بوده اما در کهگیلویه و بویراحمد علی‌رغم اینکه زیر یک میلیون جمعیت دارد روزانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ تست گرفته شده که یک کار ارزشمند است و حرف رئیس بهداشت جهانی و وزارت بهداشت مبنی بر انجام تست را مسوولان استان خوب عملی کردند.

قائم مقام وزارت بهداشت با بیان اینکه مبارزه ما با کرونا تمام شدنی نیست، افزود: آمریکا۴.۴ درصد مردم جهان را دارد رئیس جمهور این کشور اصلا ویروس را قبول نداشت اما ۲۰ درصد مرگ و میر دنیا و ۳۰ درصد مبتلایان در آمریکا بوده و نتوانستند مقابله کنند.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که در کشور ما هیچ مریضی پشت ای سی یو نماندند، گفت: در کشورهای اروپای غربی دستگاه را از افراد ۶۰ سال به بالا می‌گیرند.

این مقام کشوری به اقدامات صورت گرفته در طی دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: ۳۵ هزار تخت جدید اضافه شد و ۴۴ هزار تخت موجود هم بازسازی شد.

حریرچی ادامه داد: ای سی یو دو برابر ش و حتی مراکز بهداشتی به تعداد قابل توجهی افزایش یافت ،سی تی اسکن در خیلی از شهرهای کشور موجود است اول که می‌گفتیم سی تی اسکن برخی‌ها می‌خندیدند اما الان در روزهای سخت این دستگاه‌ها به کمک مردم آمده است.

وی با بیان اینکه همچنان باید با کرونا مقابله کنیم، گفت: با هر بی‌احتیاطی مقابله کنیم در استان کهگیلویه و بویراحمد یک نفر ۱۱ نفر را مریض کرد لذا نباید مغرور شویم چرا که بیماری سریع باز می‌گردد.

حریرچی به سه استراتژی وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: فاصله‌گذاری هوشمند که افراد ضمن رعایت مراقبت‌های فردی تماس با همدیگر را به حداقل برسانند، دومین مورد بازگشت به کار که باید تدریجی باشد تا اثرات را بسنجیم مشاغل باز شده کارخانجات اصلا بسته نشدند .

قائم مقام وزارت بهداشت عنوان کرد: سومین استراتژی شناسایی و ایزوله افرادی بیماری که با دیگران در تماس بودند که با این سه مورد به مقابله با این ویروس رفته‌ایم.

وی عنوان کرد: با تست کرونا هیچ فردی درمان نمی‌شود ما با توجه به علائم بالینی شناسایی و درمان می‌کنیم و تست برای اعلام نتایج آماری است
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری