کد خبر: ۲۳۸۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ شماره پنج خود درباره طرح فاصله‌گذاری هوشمند از کسبه و اصناف که در مقابله با کرونا کم خطر اعلام شده و علاقه‌مند به شروع فعالیت می باشند مؤکدا خواست تا به سایت وزارت بهداشت مراجعه نمایند
کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ شماره پنج خود درباره طرح فاصله‌گذاری هوشمند از کسبه و اصناف که در مقابله با کرونا کم خطر اعلام شده و علاقه‌مند به شروع فعالیت می باشند  مؤکدا خواست تا به سایت وزارت بهداشت مراجعه نمایند

به گزارش اعتدال، در این اطلاعیه ضمن قدردانی از همراهی مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا و آغاز به کار مشاغل کم خطر  همراه با التزام به رعایت دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت درسراسر کشور و از تاریخ 30 فروردین در تهران برای  اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند آمده است:
1.همچنان تاکید می‌شود موثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و قطع زنجیره ابتلا، اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی است که می‌تواند تا بیش از 95 درصد برای پیشگیری از ابتلا، موثر باشد.
2 .مجددا تاکید می گردد درخانه بمانید مگر اینکه به اضطرار مجبور به ترک خانه بصورت موقت شوید ، دراین صورت  حتما  رعایت و اجرای دستورالعمل های وزارت بهداشت ودرمان واموزش پزشکی را برای عدم ابتلا به کرونا کاملا جدی بگیرید
3.اصنافی که در مقابله با کرونا کم خطر اعلام شده و علاقه‌مند به شروع فعالیت می باشند   تنها  تا ساعت 24 روز 5شنبه 28فروردین فرصت دارند در سامانه  salamat.gov.ir ثبت نام نمایند و پس از تکمیل فرم تعهد، اخذ مجوز و تایید تعهدنامه مبنی بر الزام به رعایت دستور العمل های بهداشتی و  در یافت کد می توانند شروع به فعالیت نمایند .
4. تاکید می گردد اعمال قانون بر اصناف کم خطر که مبادرت به شروع کار بدون اخذ تعهد ودریافت کد نمایند و یا با بی توجهی به رعایت دستورالعمل بهداشتی منجر به شیوع کرونا گردند توسط دستگاههای نظارت بصورت قاطع صورت خواهد گرفت

5. بازرسان اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی - بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهمراه سایر عوامل نظارتی نسبت به نظارت بر حسن اجرای شروع به فعالیت واحدهای صنفی کم خطر درشیوع کرونا واجرای  دقیق دستورالعمل های بهداشتی مصوب و متعهد شده  اقدام و اعمال قانون در برابر خاطیان  خواهند کرد.
6.فعاليت هاي صنفي كه از بدو شروع بحران بيماري كرونا بدليل شرايط محيطي حاكم بر اينگونه فعاليت ها و تجمع    بعنوان فعاليت هاي پرخطر  تعطيل اعلام شده اند  تا اعلام عادي شدن شرايط شيوع بيماري كرونا از طرف وزارت بهداشت كماكان تعطيل اعلام مي گردد.  اين فعاليت  در حوزه اصناف شامل آرايشگاه هاي مردانه و زنانه ، رستوران ها ، تالار پذيرايي و سالن مراسم ، مراكز بازي ، تفريحي ، گيم نت ، قهوه خانه ها ،چایخانه ها  و تريا ، اماكن  اقامتي ، هتل ها ، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه هاي بدنسازي و ورزشي ، سینماها و کنسرت ها و... مي باشند.

7. کلیه هموطنان می توانند برای اطلاع ازدستورالعمل های بهداشتی  و الزامات سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان  به سایت مرکز سلامت محیط و کار به نشانی الکترونیک markazsalamat.behdasht.gov.ir    مراجعه نمایند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری