کد خبر: ۲۳۸۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
شمار قربانیان در ایتالیا از ۲۰ هزار نفر گذشت؛
شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹در جهان به مرز ۲میلیون نفر رسیده است و این بیماری واگیردار تا بامداد دوشنبه ۱۳ آوریل بیش از 118 هزار قربانی بر جای گذاشته است.
شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹در جهان به مرز ۲میلیون نفر رسیده است و این بیماری واگیردار تا بامداد دوشنبه ۱۳ آوریل بیش از 118 هزار قربانی بر جای گذاشته است.

به گزارش اعتدال، در حالی که بیش از نیمی از جمعیت جهان قرنطینه شده اند، دولت‌های اروپایی تلاش می‌کنند با تمدید دوره خانه نشینی اجباری شهروندان و تشدید موازین مراقبتی و احتیاطی، آهنگ شیوع ویروس کرونا را کند کنند.

آخرین اطلاعات و آمار مرتبط با شیوع ویروس کرونا در جهان را در این صفحه ببینید.

ایالات متحده آمریکا با بیش از 566 هزار مبتلا و 22 هزار قربانی، با فاصله زیاد نسبت به دیگر مناطق، آسیب دیده‌ترین کشور جهان از ویروس کرونا به شمار می‌رود. شمار قربانیان در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه از ده هزار نفر گذشته است.

جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان


جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

شمار قربانیان در ایتالیا از ۲۰ هزار نفر گذشت،  با ۵۶۶ فوتی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد قربانیان ایتالیا به ۲۰۴۶۵ نفر رسید

یک سرنشین ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا جان باخت
یکی از سرنشینان ناو هواپیمابر تئودور روزولت ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخت.

از نزدیک به ۴۵۰۰ خدمه این ناو، ۵۸۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. ناو هواپیمابر تئودور روزولت از ۲۷ مارس در جزیره گوآم پهلو گرفته است.

ثبت ۷۱۷ مرگ جدید در بریتانیا؛ آمار مبتلایان به آستانه ۹۰ هزار نفر رسید
وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۷۱۷ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. در همین زمان ۴۳۴۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی این کشور ثبت شده است.

به این ترتیب، افرادی که از آغاز شیوع ویروس کرونا در بریتانیا مبتلا شده اند به ۸۸هزار و ۶۲۱ تن رسید و در مجوع ۱۱هزار و ۳۲۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده اند.


کاهش شمار قربانیان در اسپانیا؛ ثبت ۵۱۷ مورد مرگ و میر جدید در اولین روز کاری پس از قرنطینه

وزارت بهداشت اسپانیا روز دوشنبه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱۷ نفر در اسپانیا جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داد‌ه اند. این رقم نسبت به روز گذشته کاهش یافته است. در همین چند ساعت گذشته تعداد جان باختگان 280 نفر افزایش داشته و به 17489 نفر رسیده است. همچنین در همین بازه زمانی ۳۴۷۷ مورد جدید ابتلا در این کشور شناسایی شده که کمترین آمار از ۲۰ مارس تاکنون است. با این احتساب تعداد کل مبتلایان در اسپانیا به 169496 نفر رسیده است.

دولت اسپانیا از روز دوشنبه بازگشت محطاتانه به کار را برای شرکت‌ها و ادارات این کشور پس از دو هفته قرنطینه کامل، مجاز اعلام کرد. در تمام ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی ماسک میان شهروندان توزیع می‌شود.
 

شمار مبتلایان ویروس کرونا در ایران به ۷۳۳۰۳ نفر رسید؛ ۱۱۱ نفر دیگر قربانی کووید-۱۹ شدند

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی ۱۶۱۷ بیمار جدید کووید-۱۹ و مرگ ۱۱۱ نفر دیگر خبر داد.

دکتر کیانوش جهانپور روز دوشنبه در نشست خبری روزانه گفت: از دیروز تا امروز ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۶۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد.

به این ترتیب شمار کل افرادی که در ایران به این بیماری مبتلا شده اند، براساس آمارهای رسمی به ۷۳۳۰۳ نفر رسید. به گفته منابع درمانی دولتی، تا کنون ۴۵۹۸۳ نفر از بیماران پس از بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اشاره به از سرگیری کسب و کارهای «کم خطر» در کشور و به‌ویژه در تهران گفت:«امیدواریم تمامی اقشار و صنوف از هر گونه تردد غیرضرور خودداری کنند و مرحله سوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی بتواند در مسیر مهار این بیماری کمک کند.»

کاهش شیب نمودار قربانیان در ایالات متحده برای دومین روز پیاپی
 
۱۵۱۴ نفر روز یکشنبه بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب آمار قربانیان این بیماری برای دومین روز پیاپی کاهش یافته است. براساس آمار منتشر شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز، در روز شنبه ۱۹۲۰ و در روز جمعه ۲۰۱۸ نفر در ایالات متحده بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده بودند. با این حال در طوبل چند ساعت گذشته 772 نفر در ایالات متحده جان خود را از دست داده اند.

در حالی که آمریکا با بیش از 566 هزار مورد ابتلا و بیش از 22 هزار مورد مرگ و میر، آسیب دیده‌ترین کشور جهان از ویروس کرونا است، دونالد ترامپ طرح بازگشایی زودرس کسب و کارها را دنبال می‌کند.

نگرانی از ایجاد موج تازه شیوع کرونا در چین
در حالی‌که کشور چین به‌عنوان خاستگاه ویروس کرونا شهر ووهان را از قرنطینه خارج کرده است، افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که عمدتا مسافران خارجی هستند، نگرانی‌ها در این کشور را از به راه افتادن موج دوم اپیدمی تشدید کرده است.

چین در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۰۸ مورد ابتلای جدید و ۲ قربانی جدید بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده است. عمده موارد جدید ابتلا،‌ مسافران از کشورهای دیگر هستند.
برچسب ها: شیوع ویروس کرونا در جهان ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در قم ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در کشور ، شیوع ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار قربانیان کرونا در چین ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به کرونا در چین ، جانباختگان کرونا ، جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جانباختگان کرونا در جهان ، تعداد جانباختگان کرونا در جهان ، تعداد مبتلایان کرونا در جهان ، کرونا ، کروناویروس در ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری