کد خبر: ۲۳۸۶۲۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
اگر کل نظام با مطلبی مخالف باشد، در صورت تصویب مجلس، شورای نگهبان مصوبه را رد می‌کند یا مجمع تشخیص مصلحت تحت عنوان مغایرت با سیاست‌های کلی نظام آن را متوقف می‌کند.
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: خیلی مهم نیست که چه کسی ریاست قوه مقننه را برعهده می‌گیرد، زیرا مجلس اختیار تصمیم‌گیری در مسائل مهم را ندارد.

به گزارش اعتدال به نقل از روز نو؛ علی مطهری نماینده مجلس دهم و عضو فراکسیون دهم در رابطه با ریاست مجلس یازدهم و گمانه زنی ها درباره آن گفت: به اعتقاد من فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس مجلس باشد، چرا که در مسائل مهم، مجلس تصمیم‌گیر نیست و این تصمیمات با شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام است. به این معنا که اگر کل نظام با مطلبی مخالف باشد، در صورت تصویب مجلس، شورای نگهبان مصوبه را رد می‌کند یا اخیرا بر اساس بدعتی که ایجاد شده، مجمع تشخیص مصلحت نظام تحت عنوان مغایرت با یکی از سیاست‌های کلی نظام آن را متوقف می‌کند. به‌این‌ترتیب اجازه تبدیل‌شدن مصوبه به قانون داده نمی‌شود. بنابراین خیلی مهم نیست که چه کسی ریاست قوه مقننه را برعهده می‌گیرد، زیرا مجلس اختیار تصمیم‌گیری در مسائل مهم را ندارد.
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
0
0
البته اون تصمیماتی که شما ها می گرفتید جلوش گرفته نمیشد به خاک سیاه مینشوند ممکلت رو. حالا بفرمایید ببینیم دوتا تصمیم درست به درد بخور که شما گرفتید و جلول گرفتن!! طرح شفافیت آرا؟!! طرح مالیات بر مسکن خالی؟!؟ مالیات سلبریتی ها؟!؟ .....
ناشناس
|
-
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
0
0
همیشه ناامیده ازاین حرفازیادزده ،بهتراین دفعه نیست.
ابراهیمی
|
-
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
0
0
اگر تصمیم گیر نیست چرا شرکت کردی و چند دوره نماینده شدی ......
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری