کد خبر: ۲۳۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
برخی کشورهای اروپایی همچون ایتالیا و اسپانیا پس از سپری کردن دوره اوج بیماری کووید ۱۹ در پی کاستن از برخی محدودیت‌های سخت‌گیرانه و آغاز روند برداشتن تدریجی قرنطینه هستند.
برخی کشورهای اروپایی همچون ایتالیا و اسپانیا پس از سپری کردن دوره اوج بیماری کووید ۱۹ در پی کاستن از برخی محدودیت‌های سخت‌گیرانه و آغاز روند برداشتن تدریجی قرنطینه هستند.

به گزارش اعتدال، همزمان سازمان جهانی بهداشت هشدار می‌دهد که تعجیل در بازگشت به شرایط عادی می‌تواند موج دوم شیوع ویروس کرونا را به گونه‌ای بسیار مرگ‌بارتر به همراه داشته باشد.

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را در این گزارش دنبال کنید.

بیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از 1006 هزار نفر را در جهان را گرفته و بیش از یک میلیون و 733 هزار نفر نیز تا روز شنبه ۱۱ آوریل ۲۰۲۰/ بیست و سوم فروردین ۱۳۹۹ به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آخرین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان


آخرین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان


آخرین آمار رسمی در ایران؛ بیش از ۴ هزار قربانی و بیش از ۷۰ هزار مبتلا

وزارت بهداشت ایران روز شنبه ۲۳ فروردین از جان باختن ۱۲۵ شهروند دیگر ایرانی بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ خبر داد و شمار قربانیان به ۴ هزار و ۳۵۷ نفر رسید. کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این مطلب یادآور شد که طی بیست و چهار ساعت گذشته همچنین ۱۸۷۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. بدین ترتیب با اعلام آمار جدید ابتلای بیش از ۷۰ هزار تن از شهروندان ایرانی به ویروس کرونا مورد تایید قرار گرفته است.

از سوی دیگر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز شنبه از احتمال مهار اپیدمی تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و در عین حال تصریح کرد: «تا زمانی که واکسن، دارو و یا مصونیت عمومی نداشته باشیم نمی توانیم از پایان بیماری در کوتاه مدت صحبت کنیم.» وی همچنین تاکید کرد: «با توجه به کاهش بار مراجعه به بیمارستانها و رفع کمبود وسایل حفاظتی، سیاست معاونت درمان وزارت بهداشت این است که قریب به اتقاق مراکز درمانی دولتی، عمومی و خصوصی از این هفته و هفته آینده فعالیت معمول خودشان را انجام می دهند و پذیرش بیماران غیر کرونایی را داشته باشند.»

افزایش تدریجی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان تا ظهر روز شنبه بیست و سوم فروردین ۵۵۵ نفر اعلام شده است. رسانه‌های محلی به نقل از وزارت صحت افغانستان از ثبت ۳۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داده‌اند. بر اساس این گزارش تاکنون ۱۸ شهروند افغان بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته اند.

آمریکا با بیش از نیم میلیون مبتلا کانون جدید شیوع کرونا

بر اساس آماری که از پایگاه داده‌های روزآمد دانشگاه جان هاپکینز استخراج شده ابتلای بیش از نیم میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا به ویروس کرونا توسط مقامات رسمی این کشور مورد تایید قرار گرفته‌ است.

ایالات متحده از پایان ماه مارس تاکنون در راس کشورهای آلوده به ویروس کرونا قرار گرفته و انتظار می‌‌رود با توجه به اینکه این کشور یک چهارم موارد ثبت شده بیماری کویید ۱۹ در جهان را به خود اختصاص داده به زودی به عنوان کانون جدید شیوع این بیماری همه گیر شناخته شود. اروپا با بیش از ۸۵۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا پس از آمریکا در جایگاه دوم از این حیث قرار دارد.

تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا طی بیست و چهار ساعت گذشته به دو هزار و ۱۰۸ نفر افزایش پیدا کرد تا ایالات متحده نخستین کشور جهان باشد که ظرف یک روز بیش از ۲۰۰۰ تن از شهروندانش را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست می‌دهد. از سوی دیگر و با ثبت ۷۸۳ مورد مرگ در نیویورک، آمریکا با حدود ۲۰ هزار کشته و به لحاظ شمار مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا از ایتالیا هم پیشی گرفت و در صدر جدول قرار گرفت.

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان در اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و سوئیس

وزارت بهداشت اسپانیا می‌گوید اگرچه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱۰ نفر ار شهروندان این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته اند اما آمار مرگ و میر برای سومین روز متوالی کاهش یافته است. شمار قربانیان این ویروس مرگبار در اسپانیا تا دیروز جمعه بیش از ۱۶ هزار و شمار مبتلایان نزدیک به ۱۶۲ هزار نفر گزارش شده است.

فرانسه بر اساس آخرین آمار منتشر شده رسمی از ابتلای بیش از ۱۲۴ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا و مرگ ۱۳ هزار و ۱۹۷ نفر خبر می دهد. افراد مسن در خانه‌های سالمندان بیشترین قربانیان این ویروس مرگبار در فرانسه هستند. همزمان و با اعمال قوانین سفت و سخت قرنطینه در سراسر این کشور، از شمار بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستانها کاسته می‌شود.

دولت ایتالیا هم قرنطینه را در سراسر این کشور تا ۳ ماه مه (۱۴ اردیبهشت) تمدید و اعلام کرد برخی از فروشگاه‌ها در هفته آتی اجازه خواهند داشت به فعالیت بپردازند. ایتالیا با ثبت بیش از 152 هزار مبتلا و بیش از 19 هزار قربانی، در اروپا و جهان در صف مقدم کشورهایی است که با ویروس مرگبار کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.

کشور کوچک سوئیس هم آمار مرگ بیش از یک هزار نفر را در روز شنبه تایید کرد. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور تا به امروز نزدیک به ۲۵ هزار نفر ثبت شده است.

شمار جان باختگان ویروس کرونا در آلمان به بیش از 2 هزار و 700 نفر افزایش یافت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به بیش از 122 هزار نفر افزایش یافت. بر اساس آمار موسسه رابرت کخ که در زمینه بیماری عفونی تحقیق می‌کند طی بیست و چهار ساعت گذشته ۴ هزار و ۱۳۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به ثبت رسیده است. در ساعات گذشته 684 نفر به این تعداد اضافه شده است.

بدین ترتیب شمار آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در آلمان بر اساس این گزارش نسبت به روز آمار اعلام شده در روز جمعه با کاهش هزار نفری همراه بوده است. پایگاه اطلاع رسانی موسسه رابرت کخ همچنین اعلام کرده است که طی بیست و چهار ساعت گذشته با فوت مبتلایان بیشتر، شمار جان باختگان ویروس کرونا در آلمان به بیش از 2 هزار و 700 نفر افزایش یافته است.

بریتانیا: از نقطه اوج کرونا عبور نکرده‌ایم، وضعیت قرنطینه ادامه می‌یابد

وزیر بهداشت بریتانیا امروز شنبه گفت از آنجا که این کشور از نقطه پیک کرونا عبور نکرده است وضعیت قرنطینه و مقررات سفت وسخت و منع تردد در اماکن عمومی همچنان اعمال می‌شود. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا بیش از 78 هزار نفر است. از این بین 9 هزار و 875 نفر نیز در این کشور قربانی این ویروس شده‌اند. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مبتلا به ویروس کرونا، در بیمارستان بستری است و سه شب را در بخش مراقبت های ویژه گذراند. دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرده است که آقای جانسون از بخش مراقبت های ویژه خارج شده است، سر پا است و نشانه هایی از بهبودی اولیه در وی دیده می شود.

بیش از ۳۱ شهر ترکیه در قرنطینه قرار گرفت

بدنبال اعلام منع آمد و شد در ترکیه شهروندان در بیش از ۳۱ شهر این کشور از نخستین ساعات بامداد روز شنبه ۲۳ فروردین به ماندن در خانه‌های خود فراخوانده شدند. مقامات دولتی در ترکیه اعلام کرده‌اند وضعیت ویژه قرنطینه را برای چهل و هشت ساعت آینده در آنکارا،‌ پایتخت، استانبول و بیست و نه شهر دیگر این کشور به اجرا گذاشته‌اند. تاکنون ۴۷ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده و ۱۰۰۶ نفر نیز تا صبح روز شنبه یازدهم آوریل جان خود را از دست داده‌اند.

ثبت صدها مورد جدید در مکزیک

در مکزیک، ۴۰۳ مورد جدید ثبت شد و شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور تا پایان روز جمعه به ۳ هزار و ۸۴۴ نفر رسید. به گزارش وزارت بهداشت این کشور تا به این روز ۲۳۳ نفر در مکزیک بر اثر کووید-۱۹، بیماری ناشی از ویروس مرگبار کرونا جان باخته‌اند.

تمدید وضعیت قرنطینه در شهرهای بزرگ آرژانتین

دولت آرژانتین وضعیت قرنظینه را تا ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) تمدید و اعلام کرد که قرنطینه و مقررات ویژه فقط در شهرهای بزرگ اعمال می‌شود. تمرکز جمعیت در این کشور در سه منطقه شهری بوئینوس آیرس، مندوزا و کوردوبا بیشترین است. آلبرتو فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین گفت:« اعلام قرنطینه در ۲۰ مارس از سرعت شیوع ویروس کاست...و اگر قرنطینه اعمال نمی شد شمار مبتلایان می توانست تا به ۴۵ هزار نفر برسد.» بر اساس آمار رسمی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آرژانتین ۱ هزار و ۹۷۵ نفر است. از این میان ۸۲ نفر جان باخته اند.
وام ۱۹۱ میلیون دلاری صندوق بین المللی پول به مقدونیه شمالی

صندوق بین المللی پول روز جمعه اعلام کرد ۱۹۱.۸ میلیون دلار وام اضطراری را در اختیار مقدونیه شمالی قرار می دهد تا این کشور بتواند با تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا مقابله کند. شمار مبتلایان به این ویروس در این کشور تا به امروز ۷۱۱ نفر و شمار قربانیان ۳۲ نفر ثبت شده است.

ثبت ده‌ها مورد جدید در تایلند

تایلند امروز شنبه ۴۵ مورد جدید ابتلاء به ویروس کرونا و دو مورد مرگ ناشی از آن را ثبت کرد. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در تایلند تا به امروز ۲ هزار و ۵۱۸ نفر و شمار قربانیان ۳۵ نفر گزارش شده است.
برچسب ها: ویروس کرونا در جهان ، ویروس کرونا ، ویروس کرونای جدید ، ویروس جدید کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار قربانیان کرونا در چین ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، قربانیان کرونا ، قربانیان ویروس کرونا ، قربانیان کرونا در چین ، قربانیان ویروس کرونا در چین ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به کرونا در چین ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در کشور
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری