کد خبر: ۲۳۸۴۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
بر اساس اخبار اعلام شده در برخی منابع خبری، مشخصات اولیه حساب‌های بانکی ۶۳ میلیون مشتری بانک صادرات، در اینترنت به فروش گذاشته شده است. این اطلاعات شامل تمامی موارد محرمانه مشتری است و نشان از ضعیف بودن امنیت مالی در بانک صادرات است.
برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند که مشخصات اولیه حساب‌های بانکی ۶۳ میلیون نفر از مشتریان بانک صادرات در یکی از انجمن‌های عمومی هکرها به فروش گذاشته شده است.

به گزارش اعتدال، این روزها بازار لو رفتن اطلاعات کاربران ایرانی داغ‌تر از همیشه است. در جدیدترین مورد به نظر می‌رسد که اطلاعات 63 میلیون حساب بانک صادرات در اینترنت به فروش گذاشته شده است.

فروش اطلاعات 63 میلیون حساب بانک صادرات در اینترنت!؟

پس از آنکه اطلاعات 42 میلیون کاربر تلگرام از یک نسخه جعلی این پیام‌رسان لو رفت و در فضای اینترنت به فروش رسید، نوبت سیب اپ بود که اطلاعات 5 میلیون کاربر آن در فضای اینترنت منتشر شود. در ادامه اطلاعات مربوط به کد ملی 70 میلیون شهروند ایرانی در دسترس عموم در اینترنت قرار گرفت و حالا این بار ظاهراً نوبت به مشتریان بانک صادرات رسیده است.

فروش اطلاعات 63 میلیون حساب بانک صادرات در اینترنت!؟

در صورت تایید درز اطلاعات یا هک احتمال می‌رود این اطلاعات مربوط به نقض داده‌های بانکی در آذر ماه گذشته باشد که شرکت کلیراسکای برای اولین بار آن را شناسایی کرده بود. آذرماه گذشته خبر نشت اطلاعات از ۵ بانک ایرانی روی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت اما همان زمان هر ۵ بانک سپه، ملت، تجارت، سرمایه و قوامین نشت اطلاعات را تکذیب کردند. پس از یک هفته از انتشار غیر رسمی آن خبر، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که این بانک‌ها هک نشده‌اند بلکه پیمانکار فنی سابق یکی از مجموعه‌ها که به اطلاعات دسترسی داشته در حال باج‌خواهی به کمک این اطلاعات است.

طی هفته‌های گذشته خبر هک و نشت اطلاعات از پایگاه‌های داده موجب شده تا توجه بسیاری از کارشناسان به موضوع امنیت داده‌ها جلب شود پس از هک اطلاعات علی‌بابا که در بهمن ماه گذشته اتفاق افتاده بود هک اطلاعات کاربران ایرانی در تلگرام نیز اخباری بود که در روزهای اول سال ۱۳۹۹توجه بسیاری را به خود جلب کرد اما پس ازآن خبر درز اطلاعات کاربران سیب اپ و همچنین درز اطلاعات از پایگاه داده ثبت احوال از جمله اخباری بودند که توجه همگان را به امنیت پایگاه‌های داده در ایران و مدل تبادل اطلاعات از طریق این پایگاه‌های داده جلب کرد.

اولین بار اکانت توییتری bank security خبر از هک دیتا بیس بانک اطلاعات و فروش اطلاعات حساب‌های مشتریان این بانک در یکی از فروم‌های هکرها داد. در این اطلاعاتی که منتشر شده است قیمت این اطلاعات یک بیت‌کوین اعلام شده است.

طبق تصاویر منتشرشده در شبکه‌‌های اجتماعی مشخصات کامل تعداد از مشتریان بانک صادرات از جمله مشخصات فردی و شماره حساب و شماره کارت آنها به صورت کامل در یکی از فروم‌های هکرها به منتشرشده است. در این تصاویر ادعا شده است اطلاعات ۶۳ میلیون حساب و شماره کارت هک شده است.

جالب اینکه تا لحظه نگارش این مطلب، بانک صادرات هنوز واکنشی رسمی به خبر منتشر شده نشان نداده است.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
قلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۱
0
0
بانک صادرات ناکارمدترین بانکی است که من سراغ دارم واقعا توصیه می کنم پول های خود را هر جا می گذارید اشکال ندارد فقط آینده و صادرات و قوامین نگذارید
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری