کد خبر: ۲۳۸۴۱۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق ضمن تاکید بر دوستی آمریکا با کشورش و فداکاری‌های آن در مسیر این دوستی وعده داد که در منازعه آمریکا با ایران بی طرف بماند.
فارس نوشت: نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق ضمن تاکید بر دوستی آمریکا با کشورش و فداکاری‌های آن در مسیر این دوستی وعده داد که در منازعه آمریکا با ایران بی طرف بماند.

«عدنان الزرفی» نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق در گفت‌وگو با یک شبکه ماهواره‌ای از دوستی آمریکا با عراق گفت.

وی در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه ماهواره‌ای «الشرقیه»، تصریح کرد: آمریکایی‌ها دوستان عراق هستند و فداکاری‌های زیادی برای آن انجام داده‌اند.

الزرفی وعده داد در صورتی که موفق به تشکیل کابینه شود و تصدی کرسی نخست‌وزیری را برعهده گیرد، در قبال منازعه آمریکا و ایران بی‌طرف خواهد ماند و از آن در راستای منافع اقتصادی عراق استفاده خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره ترکیب کابینه انتخابی‌اش که در انتظار تعیین زمان نشست پارلمان برای معرفی است، گفت: اعضای کابینه وزارتی من بر اساس معیارهایی چون شایستگی و تخصص انتخاب شده‌اند و من با هیچ گروه‌ سیاسی درباره آنها رایزنی نکرده‌ام. اغلب وزرا نیز از میان کارمندان همان وزارت‌خانه انتخاب شده‌اند. دولت من موقت است و هدف آن شعاری است که سر می‌دهد و آن چیزی جز اقتصاد نیست.

نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق تاکید کرد: وقت آن فرا رسیده که پرونده روابط بی ثبات با کشورهای همسایه عراق بسته شود و روابط اقتصادی مناسبی برقرار شود.

الزرفی در ادامه گفت: من تلاش می‌کنم که دولتم حمایت سیاسی را نیز کسب کند زیرا هر دولتی که حمایت سیاسی را در کنار حمایت مردمی داشته باشد، موفق خواهد شد.

وی درباره زمزمه‌های موجود مبنی بر انصرافش از ماموریت واگذار شده به او از سوی «برهم صالح» نیز تصریح کرد: رئیس‌جمهور از من نخواسته که انصراف دهم و او به رهبری و مدیریت من اعتماد دارد. من هیچ اطلاعی از جزئیات تحرکات سیاسی مربوط به یافتن جایگزینم ندارم.

الزرفی درباره  پدیده «جوکر» در تظاهرات‌های عراق در حالی که برخی از تظاهرات‌کنندگان وی را جوکر ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر در کشور خطاب می‌کنند، گفت: چیزی به اسم جوکر و غیره در جریان تظاهرات‌های عراق وجود ندارد و  این حرکت مردمی در کشور ما ریشه در رنج حقیقی آنها دارد.

جوکر، اشاره به برخی معترضان عراقی است که در خلال تظاهرات چند ماهه اخیر، خود را به الهام از فیلم آمریکایی «جوکر»، جوکر می‌نامیدند؛ فیلمی که در ماه‌های گذشته در آمریکا اکران شد و زندگی یک فرد فقیر را روایت کرد که علیه جامعه و برخی ناعدالتی‌های آن می‌خروشد و دیگران را به خروش و آشوب دعوت می‌کند.

برخی شخصیت‌های سیاسی عراق، دلیل مخالفت خود با نخست‌وزیری الزرفی را این می‌دانند که مدارکی در دست دارند که نشان می‌دهد وی از اقدامات عناصر موسوم به جوکرهای آمریکایی در استان نجف حمایت کرده و حتی ماهانه مبالغی را به این عناصر پرداخت کرده است.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
0
0
من متعجبم که شما مسلمانید یا نه ؟ ایا خدا را میشناسید یا نه ایا قران میخوانید یا نه ؟ ایا خداوند ما را مکلف نکرده است که یارانش را یاری کنیم و دشمنانش را دشمن بدانیم ، ایا امریکا دشمن ما و شما نیست ، اینهمه ضربه از امریکا خوردید باز در برابر او کرنش میکنید ، اینهمه جنگ بر شما تحمیل کردند ، کشت و کشتار راه انداختند و ثروتهایتان را عارت کردند بس نبود ؟ کی بیدار میشید شما ها ، عفلت تا به کی ، ایران باید از شما در برابر دشمنانتون دفاع کنه و شما خودتون بخورید و بخوابید ، برخیزید دیگه وقت بیداریه ،
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
0
0
الزرفی ازقرارمعلوم یادش رفته که دوست واقعی ودشمن اصلی عراق کی اند?همون آمریکایی که داعش رودرست کردوبه جان مردم عراق انداخت بهشون تسلیحات داد درمواقعی که به دست نیروهای مقاومت گرفتارمیشدن فراریشون میدادولی جمهوری اسلامی ازسربرادری ودوستی بدون هیچ چشم داشتی به برادرای عراقیمون کردوازهیچ کمکی دریغ نکردباکمک نیروهای مردمی عراق وارتشش ملت مظلوم عراق روازگرفتاریی که آمریکاواسه سون درست کرده بود نجات داد.آقای الزرفی اون موقع کجابودند که داعش تا40کیلومتری بغدادرسیده بود
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری