کد خبر: ۲۳۸۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در جهان در حالی از 79 هزار نفر فراتر رفته است که نزدیک به 75 درصد قربانیان ساکن کشورهای اروپایی بودند.
شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در جهان در حالی از 79 هزار نفر فراتر رفته است که نزدیک به ۷۵ درصد قربانیان ساکن کشورهای اروپایی بودند.

به گزارش اعتدال، نیمی از بیش از 1 میلیون و 380 هزار نفری که مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا شده اند نیز ساکن کشورهای اروپایی هستند. این در حالی است که بسیاری از کشورها اکنون تنها از افرادی تست کرونا می گیرند که در بیمارستان ها بستری می شوند.

از سوی دیگر اودری ازوله، دبیر کل یونسکو روز سه شنبه هشدار داد که این سازمان نگران تهدیدهای بالقوه علیه «حقوق بشر، زندگی خصوصی و هنجارهای اخلاقی» در دوران شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» است.

آخرین اخبار و آمارها از شیوع ویروس جدید کرونا در روز سه شنبه هفتم آوریل (۱۹ فروردین) را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان

جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان
کرونا در ایران؛ شناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید و مرگ ۱۳۳ نفر دیگر

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در فاصله روزهای دوشنبه تا سه شنبه ۲۰۸۹ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شده و ۱۳۳ تن دیگر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۶۲۵۸۹ نفر رسید.

به این ترتیب آمار رسمی قربانیان ویروس کرونا در ایران تاکنون به ۳۸۷۲ نفر رسیده است.

آقای جهانپور گفته است «خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون ۲۷۰۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.»

جهانپور افزود: ۳۹۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وزارت صحت افغانستان: تعداد مبتلایان به ۴۲۳ نفر رسید

وزارت صحت افغانستان روز سه شنبه اعلام کرد که ۵۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور به ثبت رسیده است.

به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در افغانستان به ۴۲۳ نفر رسید. بنا به اعلام وزارت صحت افغانستان تاکنون ۱۱ نفر در این کشور جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده اند.

بیشترین موارد جدید ابتلا در ولایت هرات با ۲۷ مورد به ثبت رسیده است. این ولایت در غرب افغانستان و در مرز با ایران قرار دارد. ولایت های کابل، قندهار، بلخ و ننگرهار پس از هرات شاهد بیشترین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

چین نخستین روز بدون مرگِ کرونایی را ثبت کرد، آمریکا همچنان رکورددار

کمیتهٔ ملی سلامت چین روز سه‌شنبه اعلام کرد برای نخستین بار پس از ماه‌ها در یک روز هیچ مرگ تازه‌ای بر اثر بیماری کوید۱۹ در این کشور ثبت نشد.

شمار بیمارانی که در داخل چین به ویروس کرونا آلوده شده بودند از ماه مارس تا کنون رو به کاهش داشته‌ است.

این در حالی است که این کشور شاهد موج تازه‌ای از ابتلا به بیماری کوید-۱۹ نیز بوده است که از سوی ناقلانی که از بیرون به این کشور آمده‌اند ایجاد شده است.

در روزهای گذشته حدود ۱۰۰۰ مورد ابتلا به کرونا با ورود از خارج به چین ثبت شده است. برای نمونه در روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ۳۲ و ۳۸ مورد تازهٔ ابتلا به کرونا در چین ثبت شد که تمامی این موارد به مسافرانی مربوط می‌شد که از خارج به این کشور آمده بودند.

رکورد آمار مرگ و میر روزانه در ایالت نیویورک شکسته شد

آمار تازهٔ شمارشگر دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که در ایالات متحده 1036 نفر در 24  ساعت گذشته در اثر بیماری کوید ۱۹ جان باخته‌اند. با این احتساب تعداد کل مبتلایان کرونا در ایالات متحده به 11907 نفر رسیده است.

رکورد روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در ایالت نیویورک روز سه شنبه شکسته شد. بنا به اعلام مقامات این ایالت پرجمعیت آمریکا ۷۳۱ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این ایالت جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

سازمان بین المللی کار: بازار کار با شدیدترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم روبرو است

سازمان بین المللی کار وابسته به سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که بازار کار در جهان با شدیدترین بحران از زمان پایان جنگ جهانی دوم روبرو است.

بنا به اعلام این سازمان یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در آستانه اخراج یا کاهش دستمزد قرار گرفته اند. سازمان بین المللی کار هشدار داده است که بحران پیش رو از بحران مالی و اقتصادی سال ۲۰۰۸ شدیدتر خواهد بود.

تخمین زده می شود که محل کار چهار پنجم (۸۰ درصد) از جمعیت فعال جهان اکنون به دلیل تصمیمات دولت ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.

سازمان بین المللی کار هشدار داده است که تاثیر شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» بر نرخ بیکاری در جهان از آنچه تاکنون تصور می شد بیشتر خواهد بود. این نهاد پیش از این از نابودی ۲۵ میلیون شغل در جهان سخن گفته بود.

بیش از ۱۰۰ جان باخته در سوئد طی ۲۴ ساعت

سوئد، یکی از معدود کشورهای اروپایی که راهبرد قرنطینه و تعطیلی رستوران ها و کافه ها را برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا انتخاب نکرده است شاهد مرگ بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته بود.

به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در سوئد به ۵۹۱ نفر رسید. تعداد مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در این کشور نیز ۷۶۹۳ نفر است.

این آمار از مرگ و میر بیشتر در سوئد در مقایسه با دیگر کشورهای اسکاندیناوی حکایت دارد. دولت سوئد از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند این کشور خواسته است تا با «مسئولیت پذیری فردی» و پیروی از دستورالعمل های بهداشتی مقامات این کشور با شیوع ویروس جدید کرونا مقابله کنند.

دولت سوئد دیدار با افراد مسن در خانه های سالمندان و تجمع بیش از ۵۰ نفر را ممنوع کرده است.

تعداد مبتلایان در آلمان از مرز 100 هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آلمان روز سه شنبه از مرز 100 هزار نفر گذشت. بنا به اعلام مسئولان آلمانی تاکنون 105519 نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند.

روند آمار روزانه مبتلایان جدید در آلمان طی چهار روز گذشته رو به کاهش بود اما از روز سه شنبه بار دیگر سیر صعودی پیدا کرده است.

شمار جان باختگان در آلمان نیز با ثبت مرگ 468 بیمار مبتلا به «کووید ۱۹» به 1902 نفر رسید. این در حالی است که در همین چند ساعت اخیر 92 نفر در این کشور بر اثر کرونا فوت کرده اند. شمار جان باختگان در روز دوشنبه 111 نفر بود.

آمار روزانه جان باختگان در اسپانیا بار دیگر افزایش یافت

مقامات اسپانیا روز سه شنبه اعلام کردند که 556 نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست دادند.

این رقم به این معنا است که شمار قربانیان روزانه این ویروس در اسپانیا پس از آنکه چهار روز پیاپی کاهش یافته بود اکنون بار دیگر سیر صعودی یافته است.

با احتساب آمار روز سه شنبه تاکنون 13897 نفر در اسپانیا به دلیل ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. شمار مبتلایان به این ویروس نیز در اسپانیا به 140511 نفر رسیده است.

دولت اسپانیا از روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) یکی از سخت گیرانه ترین طرح های قرنطینه را در قاره اروپا به اجرا گذاشته است.

وزیر بهداشت فرانسه: هنوز به پیک همه گیری کرونا نرسیده‌ایم

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه روز سه شنبه گفت که این کشور هنوز به زمان اوج (پیک) شیوع ویروس جدید کرونا نرسیده است.

وزیر بهداشت فرانسه تاکید کرد که قرنطینه سراسری در این کشور تا هر وقت که لازم باشد ادامه پیدا خواهد کرد. این سخنان اولیویه وران در حالی بیان می شود که فرانسه از روز سه شنبه وارد چهارمین هفته از اجرای قرنطینه سراسری شد.

کریستوف کستنر، وزیر کشور فرانسه نیز از شهردارها و فرمانداری ها خواسته است تا در صورت نیاز به صورت موردی مقررات قرنطینه را سخت گیرانه تر کنند. شهرداری پاریس در همین راستا تصمیم گرفته است تا فعالیت ورزشی روزانه افراد را بین ساعت ۱۰ تا ۱۹ هر روز ممنوع کند.

بنا به مقررات قرنطینه فرانسه شهروندان اجازه دارند که هر روز به مدت یک ساعت در فاصله یک کیلومتری منازل خود به تنهایی به فعالیت ورزشی بپردازند.

ثبت بیش از هزار مورد ابتلای جدید در روسیه

ستاد بحران روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۵۴ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است. این برای اولین بار است که شمار مبتلایان روزانه به این ویروس در روسیه از هزار نفر فراتر می رود.

بنا به اعلام مقامات روسیه تاکنون ۷۴۹۷ نفر در این کشور به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند. از این تعداد ۵۸ نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند.
برچسب ها: شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، آخرین اخبار و آمارها از شیوع ویروس جدید کرونا ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع ویروس کرونا در چین ، شیوع کرونا در کشور ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان به کرونا در چین ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، کیانوش جهانپور ، قربانیان ویروس کرونا ، قربانیان کرونا ، قربانیان کرونا در چین ، قربانیان ویروس کرونا در چین ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری