کد خبر: ۲۳۸۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
در این وضعیت مشخص نیست مردم باید چه کنند؛ سیاستگذاری‌های متناقضی که برای بسیاری از مردم محل سوال شده است و مانده‌اند در خانه بمانند یا باید سر کار حاضر شوند.
به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، این روزها شهروندان مشهدی با یک دوگانه عجیب و یک تناقض سرگیجه‌کننده روبرو هستند؛ از سویی صدا و سیما از آنها می‌خواهد در خانه بمانند و از سوی دیگر دولت می‌گوید مردم به سر کار بازگردند.

در این وضعیت مشخص نیست مردم باید چه کنند؛ سیاستگذاری‌های متناقضی که برای بسیاری از مردم محل سوال شده است و مانده‌اند در خانه بمانند یا باید سر کار حاضر شوند.

مسعود.ب یکی از شهروندان مشهدی در این زمینه می‌‌گوید: به اذعان همه تنها راهکار مقابله با بیماری کرونا این است که در منزل باقی بمانیم؛ از سوی دیگر رئیس جمهور بر بازگشایی فعالیت‌ها و تداوم روند اقتصادی کشور تاکید دارد، خب من که کارمند بخش دولتی هستم باید چه کنم؟

وی ادامه می‌دهد: مگر بحران کرونا با ابتلای یک نفر و حضور وی در اجتماع شروع نشد؟ مگر اکنون امکان تحقق این مسئله به صورت مجدد وجود ندارد؟

شهروند دیگری هم می‌گوید: در اخبار که به صورت روزانه آن را دنبال می‌کنم شاهد هستم که آمار مبتلایان روزبه روز در حال کاهش نسبی است اما با وضعیتی که در دو روز اخیر شکل گرفته نباید امیدی به تداوم این روند داشته باشیم؟

وی ادامه می‌دهد: سوالی که از دولت و متولیان دارم این است که مگر نمی‌شد هم مردم در خانه بمانند و هم اینکه به لحاظ معیشتی آنها را برای یک ماه تامین کرد؟ اگر این اقدام رخ می‌داد تاکنون کرونا را شکست داده بودیم.

این شهروند مشهدی عنوان می‌کند: با سیاستگذاری‌های متناقض و سیاست یک بام و دوهوا نمی‌شود کرونا را شکست داد. بنظرم در این زمینه بشدت سیاستگذاری‌ها متناقض است.

وی خاطرنشان می‌کند: در صدا و سیما گزارش‌هایی از مردم تهیه می‌شود که محور آن در خانه ماندن است؛ سپس از مردم پرسیده می‌شود چرا بیرون آمده‌اید؟ مگر تمام تقصیر گردن مردم است که این گونه جلوه داده می‌شود؟ چرا یک بار همین تریبون سراغ شخص رئیس‌جمهور نمی‌رود و از وی در مورد ضرورت خانه ماندن مردم و سیاست‌های متناقض پرسش نمی‌کند؟ مگر دولت زمینه در خانه ماندن مردم را به صورت مطلق و تامین معیشت آنها از سوی دیگر فراهم کرده است؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری