کد خبر: ۲۳۸۳۷۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
ما راهکار‌های بسیاری برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا داشتیم، اما انجام ندادیم و امروز طبق آمار رسمی شاهد ابتلای روزانه دو تا سه هزار نفر در کشور هستیم. /اگر منشاء این ویروس معلوم باشد که از چین بوده و ورود آن تعمدی بوده، این موضوع غیرقابل گذشت است.
شهروز برزگر کلشانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات روز‌های اخیر مسئولان درباره استناد به داده‌های چین درباره ویروس کرونا گفت: نکته بسیار مهمی که باید مدنظر قرار داد، این است که مایه گذاشتن از جان مردم برای تقویت روابط با چین اشتباه محض است و اگر منشأ این ویروس معلوم باشد که از چین بوده و ورود آن تعمدی بوده است؛ این موضوع غیرقابل گذشت است و تفاوتی با قتل عمد ندارد که این موضوع در شرع و قانون مشخص شده که در صورتی که این ویروس عمداً وارد کشور شده باشد، تفاوتی با قتل عمد ندارد.

به گزارش اعتدال، وی افزود: امکان این وجود داشت که ما روابطمان با چین را محدود کنیم و پرواز‌ها را کنسل کنیم و همان کاری که خود چین با ووهان کرد را ما می‌توانستیم انجام دهیم. ما راهکار‌های بسیاری برای جلوگیری از ورود این ویروس داشتیم، اما انجام ندادیم و امروز طبق آمار رسمی شاهد ابتلای روزانه دو تا سه هزار نفر در کشور هستیم؛ همچنین این ویروس روزانه حدود ۱۵۰ نفر قربانی می‌گیرد؛ یعنی قربانیان این ویروس دقیقاً سه برابر تلفات جاده‌ای است.

بررگز بیان کرد: چنین دیدگاهی که بخواهیم سلامتی مردم را تحت‌الشعاع قرار دهیم که روابط ما با چین به خطر نیافتد، عملکرد نادرستی است و غیرقابل گذشت است و حفظ سلامتی، بهداشت و جان مردم از وظایف ذاتی دولت و جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده سلماس در خصوص وضعیت استان آذربایجان غربی نیز گفت: آمار مبتلایان استان آذربایجان غربی صعودی است و نسبت به روز‌های گذشته افزایش یافته که این موضوع بسیار نگران‌کننده است. به نظر می‌رسد آثار سفر‌های نوروزی، کم کم در شهرستان‌ها نمایان می‌شود.

وی در گفت و گو با ایلنا، در پایان درباره نتیجه تست کرونای خود، گفت: من تست داده‌ام، اما هنوز نتیجه آن به ما اعلام نشده است.

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دانشجو
|
-
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
0
0
فرار رو به جلو به این میگن .....
حتما آمریکا هم از چین گرفته
ناشناس
|
Italy
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
0
0
غوغای روحانی نگر!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
0
0
اروپا و آمریکا که کعبه آمال بعضی ها هست چرا اینهمه آلوده شدند
این صحبتها میخواهد زمینه زانو زدن ایران و سرسپردگی و حقارت در مقابل آمریکا را فراهم کند وگرنه مشکل چین و ارتباط با آن نیست
انداختن این مشکلات که دنیا را چند برابر از ایران گرفتارتر کرده است کار کیه
بروید خدا روزی شما را جای دیگر حواله کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
0
0
جدی از ایتالیا نیامده!!!!!!
مهدی جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
0
0
سوال اینجاست که آیا کسی جرات پیگیری و محکوم کردن عوامل این نابسامانی را دارد؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری