کد خبر: ۲۳۸۲۹۲
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
مشخص نیست رگ های بیرون زده چین دوست های ایرانی بابت چیست؟ اینکه ویروسی را در سراسر عالم منتشر کرده اند و به جای گزارش های صحیح و واکنش و اطلاع رسانی به موقع دست به اهمال کاری زده اند، واقعا جای قدردانی دارد؟ در حالی که اهمال کاری و عدم اطلاع رسانی صحیح و به موقع دولت چین، جهان را با بحران روبرو ساخته، یک انتقاد ساده یک مقام رسمی و پزشکی کشور از عامل اصلی انتشار این ویروس باید تا این اندازه به برخی از مقامات و چین دوست ها گزاف به نظر برسد که به سرعت نسبت به ان واکنش نشان بدهند؟
انتشاردهندگان ویروس منحوس چینی، از دنیا طلب کار هم شده اند!اعتدال، حمیده صفامنش-روز گذشته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت به انتقاد از سیاست چین در معرفی و برخورد با کرونا پرداخت و آن را شوخی تلخ خواند.

به گزارش اعتدال، جهانپور اظهار داشت: در ژاپن اپیدمی اتفاق نیافتاد و واژه اپیدمی وقتی گفته می‌شود که یک درصد جمعیت به ویروس مبتلا شده باشند. حتی در کره جنوبی هم اپیدمی اتفاق نیفتاده است. در چین وضعیت متفاوت بود و ووهان تجربه اپیدمی داشت. به نظر می‌رسد آمار‌های چین یک شوخی تلخ بود. زیرا بسیاری در همه جهان فکر کردند این بیماری مثل آنفلوآنزا است و مرگ و میر کمتری دارد. همه این موارد مبتنی بر گزارش‌هایی بود که از چین گزارش می‌شد و به نظر می‌رسد چین شوخی تلخی در این زمینه با همه دنیا انجام داد. اگر در چین گفته می‌شود دو ماهه یک اپیدمی مهار شده، باید بیشتر درباره آن فکر کرد.

این انتقادات صریح از گزارش های دولت چین درباره کرونا بود که موجی از واکنش ها را در پی داشت. در ابتدا سفیر چین در ایران در توئیتی که هیچ گونه ارتباط معنایی با انتقادات جهانپور نداشت، سعی در لاپوشانی اطلاعات و فریب جهان توسط دولت چین داشت. وی نوشت: "وزارت بهداشت چین هر روز کنفرانس خبری دارد، پیشنهاد می‌کنم خبرهای آنها را بادقت بخوانید!"

حال اینکه تاکید بر ذات برگزاری نشست خبری، چه ارتباطی با گزارش دهی و اطلاع رسانی به موقع و صحیح به سایر کشورهای جهان دارد بماند. در همین کشور خودمان روزانه چندین و چند  نشست خبری برگزار می شود ولی به عینه دیده ایم، در عمل رخداد دیگر رقم می خورد و اکثریت جامعه نیز از پنهانکاری و عدم اطلاع رسانی صحیح دستگاه رضایت چندانی ندارند.

اکنون و با شیوع کرونا آن چه که به اثبات رسیده و بسیاری از رسانه های بین المللی نیز به ان پرداخته اند، اهمال و پنهانکاری دولت چین هم در واکنش به موقع و هم اطلاع رسانی به شهروندان خود، نهادهای بین المللی و سایر کشورها بوده است.

این نکته فراموش نگردد که یکی از شیوع کرونا در این وسعت ابتدا در چین و سپس در تمام دنیا، پنهان کاری 50 روزه مسئولان چینی بود. براساس گزارش نیویورک تایمز ، میان شناسایی اولین بیمار مبتلا به این ویروس تا قرنطینه در ووهان حدود ۷ هفته فاصله بوده است. دولت چین نه تنها پس از اطلاع از بروز این بیماری به پنهان‌کاری دست زده، بلکه عامل افشای این ویروس را به همراه ۸ نفر دیگر در بازداشت قرار داده بود.

در آن لحظات مهم، چینی‌ها ترجیح دادند مساله را مخفی کنند تا اینکه آشکارا به تقابل با این بحران در حال رشد بپردازند. آنها ترجیح دادند تا از هشدار عمومی و شرمندگی سیاسی خودداری کنند. آنها خطر موجود را کم‌اهمیت جلوه دادند و ۱۱ میلیون شهروند ووهانی را در بی‌خبری کامل از خطرات این بیماری مهلک نگه داشتند. مقامات چینی بارها اعلام کردند که احتمال سرایت وجود ندارد. با این اقدامات دولت چین، بهترین زمان را برای مهار این بیماری مسری از دست داد. اکنون تمام ساکنان زمین در معرض این ایپدمی جهانی قرار گرفته و چوب مخفی کاری دولت چین را می خورند.

مشخص نیست جناب سفیر چین چرا با ژستی طلب کارانه سعی در لاپوشانی واقعیت دارد و انتقادات به حق یخنگوی وزرات بهداشت ایران را به برگزاری نشست خبری وزارت بهداشت چین حواله می دهد؟

تاسف بار آن که برخی چاینوفیل (چین دوست ها) وطنی نیز به جای انتقاد از دولت چین و اهمال کاری و گزارش های نادرست آن، سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان را به دلیل انتقاد از نوع رویکرد انتشاردهندگان ویروس مهلک چینی، مورد هجمه قرار می دهند. یعنی یک انتقاد ساده هم نباید از دولت چین بابت بازی با جان مردم صورت پذیرد؟ افرادی که جان میلیون ها ایرانی و میلیاردها انسان در سرتاسر جهان را مخاطره انداخته اند و اکنون نیز از جهانیان طلب کار شده اند.

در همین چند ساعتی که از انتقاد جهانپور می گذرد چین دوستها برای ساکت کردن سخنگوی وزارت بهداشت در توئیتر فعال و یکدست شده‌اند. با این حال سخنگوی وزارت خارجه نیز با این افراد همسو شده و سعی در دلجویی از دولت چین دارد.

انتشاردهندگان ویروس منحوس چینی، از دنیا طلب کار هم شده اند!موسوی، سخنگوی وزارت خارجه نیز در توئیت خود، دولت و ملت چین را پیشگام مبارزه با ویروس کرونا و اعطای کمک های سخاوتمندانه به سایر کشورها خواند و گفت: همواره قدردان چین در این شرایط دشوار بوده ایم.

مشخص نیست قدردانی جناب سخنگو از دولت چین و رگ های بیرون زده چین دوست های ایرانی بابت چیست؟ اینکه ویروسی را در سراسر عالم منتشر کرده اند و به جای گزارش های صحیح و واکنش و اطلاع رسانی به موقع دست به اهمال کاری زده اند، واقعا جای قدردانی دارد؟ نمی بینید که هر روزه و بنا بر آمار رسمی چندین نفر از هموطنمان بی گناه بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند؟

لطفا سیاست را به مباحث علمی و پزشکی وارد نکنید، در حالی که اهمال کاری و عدم اطلاع رسانی صحیح و به موقع دولت چین، جهان را با بحران روبرو ساخته، یک انتقاد ساده یک مقام رسمی و پزشکی کشور از عامل اصلی انتشار این ویروس باید تا این اندازه به برخی از مقامات و چین دوست ها بربخورد که به سرعت نسبت به ان واکنش نشان بدهند؟ روابط دوستانه ایران و چین به جای خود ولی نمی بینید در شرایطی که کشورمان با در شرایط بحران اقتصادی به سر می برد، این ویروس منحوس چینی چگونه بر این اقتصاد بحران زده، می تازد و شرایط را بیش از گذشته دشوار می سازد، نابودی کسب و کارها را نمی بینید؟

بهتر است به جای قدردانی و سینه چاک شدن برای دولت چین و بستن چشم ها بر واقعیتی انکار ناپذیر، حداقل  برای جان هموطنان مان ارزش قائل باشید و همه چیز و همه کس را فدای سیاست بازی های خود نکنید.

انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
1
خدا این چینی ها بی پدر و مادر را لعنت کند به خاک سیاه نشستیم. کار و کاسبی ازدواج آینده همه همه رفت روی هوا چطوری باید خسارت شب عید را جبران کنیم پدرسگ ها حالا به جای معذرت خواهی حرف زیادی هم می زنند. ای کاش ژاپن نسل اینها را ریشه کن می کرد می دانست چه کثافت هایی هستند
احمدی نژادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
1
هر که با دشمنان خدا که همانا مشرکان است پیوند مودت بست خداوند به وعده اش عمل خواهد گرد و عذابی دردناک در این دنیا و آتش جهنم در آن دنیا را برای وی مهیا خواهد نمود
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
1
یعنی چین فکر می کند ما ایرانی ها یادمان می رود این بالیی را که بر سر ما آوردند. خدا مرگشان دهد با این هرزه خواری وقتی که در قرآن خدا می گوید به کفار دل نبدید و آنها را تکیه گاه خود قرار ندهید چرا باید عده ای بچه مسلمان بروند خلاف قرآن عمل کنند
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
1
یافته های خودی، یا ضد و نقیض های سازمان بهداشت جهانی (سه دروغ بزرگ)؟
حسین
|
-
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
چین به دنبال انتقام جنگ جهانی دوم است آنها طبق برنامه خود باید سال 2020 قدرت اول دنیا تبدیل می شدند و حالا با این فاجعه اول خواهند شد
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
اول اینکه شما باید از امریکا انتقاد کنید که چرا ویروس دستکاری و به چین انتقال داده،دوم اینکه در جنگ بیولوژیکی که امریکا به را انداخته باید منتظر جواب باشه(کلوخ انداز را سنگ جوابست) سوم اینکه بانک جهانی بزرگترین برنده این ماجراست ،چون با قرض دادن کشورها ی صدمه دیده ازکرونا ،هم دولت ها راکنترل میکنه و هم در تصمیم گیری دولت ها اثرگزاری داره
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
0
این ویروس چینی اینقدر برای چینی های کمونیست بد است که لرزه بر اندامشان می اندازد انها همه کاری می کنند که بگویند ما پاک هستیم از انگلیسی ها و روسها بدتر شده اند قاتلان پدرسوخته
تتتت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
0
1
دوستی که نداره منافع مدنظرشه .....
رکسانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
0
1
با سلام کشور دوست وبرادر چین با مدیریت صحیح توانست کرونا را مهار کند و حتما در مهار این بیماری به ایران کمک می کنند.
ادیب فیضی تبریزی
|
Denmark
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
1
این طلبکاری های بی مورد نتیجه اعتمادهای بی جای نظام جمهوری اسلامی به چین است .

چین باید تحریم شود او برای توسعه خودش با هزینه ی کم جان تمام مردم دنیا را به خطر انداخته است .


دکتر جهانپور بسیار کار دقیق و صحیحی انجام داد که جنایات چینی ها را افشا کرد ، سفیر چین هم مراقب رفتارهای زننده خود باشد .

این همان " جمهوری خلق چین " است که در پرونده هسته ای 3 بار علیه ایران در شورای امنیت رای داد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
0
این ویروس منحوس چینی بزرگترین ضربه را به مردم جهان زده است!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری