کد خبر: ۲۳۸۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
رئیس‌جمهوری آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داد که باید خود را برای یک هفته نفس‌گیر به لحاظ افزایش شمار قربانیان کرونا آماده کنند.
رئیس‌جمهوری آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داد که باید خود را برای یک هفته نفس‌گیر به لحاظ افزایش شمار قربانیان کرونا آماده کنند.

به گزارش اعتدال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری خود تاکید کرد در دو هفته‌ آینده تعدادی زیادی به دلیل ویروس کرونا، کووید ۱۹، در ایالات متحده جان خود را از دست خواهند داد.

دونالد ترامپ در آغاز کنفرانس خبری خود هشدار داد: متاسفانه شمار زیادی خواهند مُرد. مرگبار خواهد بود. هفته آینده و هفته بعد از آن مرگبار و سخت خواهند بود.

دونالد ترامپ اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا را با شرایط جنگی مقایسه کرد و گفت که چنین اقداماتی در تاریخ کشور کم سابقه بوده است.

وی گفت: شما فقط در جنگ شمار قربانیان را این چنین می‌بینید.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد که دولت تلاش‌های خود را بر مناطقی که شدیدا درگیر شیوع #کروناویروس هستند، متمرکز خواهد کرد.

دبرا بریکس، از اعضای گروه هماهنگی مقابله با کرونا کاخ سفید نیز در این کنفرانس خبری گفت، احتمالا اوج شیوع کرونا ۶ یا ۷ روز آینده خواهد بود. بنابراین دو هفته آینده بسیار مهم هستند.

دبرا بریکس در ادامه گفت: سه منطقه هم اکنون با اوج شیوع ویروس کرونا مواجه هستند و آنها مناطق اطراف مترو در شهرهای نیویورک، دیترویت و نیواورلئان هستند که به لحاظ جمعیت دارای تراکم هستند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز گفت، ما در وهله تلاش خواهیم کرد به مناطقی که در گیر شیوع کرونا هستند کمک کنیم. در مرحله دوم باید مانع آن شد که سرعت شیوع کرونا در سایر نقاط افزایش یابد.

رئیس جمهوری آمریکا از روند رویارویی با کرونا در کشورش ابراز رضایت کرد و گفت، برغم افزایش تعداد جانباختگان اما روند رویارویی با این ویروس به خوبی پیش می‌رود.

رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود در باره بحران و تحولات ویروس کرونا در کاخ سفید، بر ضرورت متوقف کردن شایعات از سوی رسانه‌ها و عدم ترساندن شهروندان آمریکایی در چنین شرایطی تاکید کرد.

او گفت شرایط و بحران با دیگر بحران ها بسیار متفاوت است و جهان مدت طولانی است که با چنین شرایطی مواجهه نشده است.

ترامپ در این کنفرانس با اشاره به اینکه ویروس کرونا در مناطق غیرقابل تصور گسترش می یابد، اعلام کرد که دولت آمریکا از شرکت‌های ذیربط خواسته است تا ۱۸۰ میلیون ماسک پزشکی تولید کنند.

تاکنون به طرح وضعیت «اضطراری» عمل نکردیم

رئیس جمهوری آمریکا با تأکید بر اینکه تاکنون دولت او طبق برنامه «اضطراری» عمل نکرده است، گفت: «اگر مجبور به این کار شویم قرنطینه بهداشتی اجباری خواهیم کرد».

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود می یابند ، افزود: «با وجود آمار تلفات زیاد، اوضاع بهتر می شود و انتظار می رود تا ماه اوت اوضاع بهبود یابد».

ترامپ در این کنفرانس خبری هشدار داد که در برخی ایالت‌های آمریکا تلفات بیش از آنچه انتظار می‌فت خواهد بود.

اعزام نیرو به نیویورک

وی تصریح کرد که ۱۰۰۰ نیروی کادر درمانی ارتش را به نیویورک اعزام خواهد کرد تا به تلاش‌ها برای مقابله ویروس کرونا در این شهر کمک کنند.

نیویورک طی هفته های اخیر یکی از کانون های اصلی شیوع ویروس کرونا بوده و بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در بین ایالت‌های آمریکا دارد.

دونالد ترامپ در بخش دیگری به موضوع کمبود دستگاه‌های کمک تنفسی اشاره کرد و گفت، نمی‌توان درخواست همه فرمانداران را برآورد کرد.

وی در ادامه با اشاره به درخواست یکی از فرمانداران گفت که وی در خواست ۴۰ هزار دستگاه تنفسی کرده است که تهیه چنین رقمی از دستگاه‌های کمک تنفسی غیر واقع بینانه است.

دونالد ترامپ همچنین گفت برخی از ایالت‌ها بیش از نیاز خود دستگاه کمک تنفسی دارند!

رئیس جمهوری آمریکا از مردم خواست به مقررات اعلام شده برای مقابله با ویروس کرونا توجه کنند.

وی در ادامه گفت که وزارت خارجه آمریکا توانسته است ۴۰ هزار آمریکایی در شرایط کنونی به کشور بازگرداند.

تا عصر روز شنبه شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسید. تعداد قربانیان این ویروس نیز به هشت هزار و ۱۶۲ نفر اعلام شده است.

در همین حال، اندرو کومو، فرماندار نیویورک نیز شنبه گفت، تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت جان خود را از دست داده اند. وی تصریح اوج شیوع این بیماری در این ایالت در روزهای آینده خواهد بود.

اندرو کومو در یک کنفرانس خبری شمار قربانیان در این ایالت را سه هزار و ۵۶۳ نفر اعلام کرد و گفت که وضعیت شیوع ویروس کرونا در لانگ آیلند و شرق شهر نیویورک نگران کننده است.

فرماندار نیویورک تصریح کرد: ما هنوز به نقطه اوج شیوع نرسیده‌ایم ولی داریم به آن نزدیک می‌شویم. در حال بررسی ارزیابی هستیم و در هفت روز آینده خواهد بود.

او اضافه کرد: تنها ۳۰ روز پیش نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شد . ولی احساس می‌کنی به اندازه یک عمر بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری