کد خبر: ۲۳۸۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
دبیر کل سازمان ملل متحد، شیوع ویروس کرونا را بدترین بحران نوع بشر پس از جنگ جهانی دوم خواند. این ویروس تا به امروز چهارشنبه، بیش از ۹۰۰ هزار نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۴۵ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است.
دبیر کل سازمان ملل متحد، شیوع ویروس کرونا را بدترین بحران نوع بشر پس از جنگ جهانی دوم خواند.

به گزارش اعتدال، آخرین اطلاعات و آمار جهانی مبتلایان و قربانیان این ویروس مرگبار تا ظهر چهارشنبه ۱۳ فروردین (۱ آوریل) را در اینجا پیگیری کنید.

آخرین آمار مرگ و میر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» و مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان

* 21:30

تعداد مبتلایان کرونا در جهان از 900 هزار نفر عبور کرد. تعداد جان باختگان کرونا در سراسر دنیا نیز از 45 هزار نفر گذشت. 

آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۲۰۰هزار نفر گذشت

بیش از ۸۳ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در آمریکا ساکن ایالت نیویورک هستند و این ایالت به‌تنهایی بیش از ۴۰ درصد از آمار ابتلا به کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

تاکنون حدود ۴۴۰۰ نفر از مبتلایان به کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده‌اند

آخرین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا+ جدول

آخرین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا+ جدول
 
18:30

این ویروس تا به امروز چهارشنبه، بیش از 877 هزار نفر را مبتلا کرده و جان بیش از 43 هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است.
آخرین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا

آخرین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا

ویروس جدید کرونا تاکنون جان 4059 نفر را در آمریکا گرفته است. 188647 نفر نیز در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند. در ایتالیا تعداد جان باختگان و مبتلایان به ترتیب به 12428 و 10792 نفر رسیده است. آخرین آمار از اسپانیا از جان باختن 9053 نفر حکایت دارد. این در حالی است که 102136 نفر در این کشور به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. تعداد جان باختگان در چین 3312 نفر و شمار مبتلایان 81554 نفر است. ویروس جدید کرونا جان 802 نفر را در آلمان گرفته است. 73217 نفر نیز در این کشور اروپایی به این ویروس مبتلا شده اند. شمار جان باختگان در فرانسه به 3523 نفر رسیده است. 52128 نفر نیز در این کشور به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند. در ایران 3036 نفر جان خود را از دست داده اند و 47593 نفر نیز به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. تعداد مبتلایان در بریتانیا 25150 نفر و تعداد جان باختگان در این کشور اروپایی نیز 1789 نفر است.

آنچه از شیوع ویروس کرونا در سطح جهان باید بدانیم:

 *   احتمال افزایش آمار مرگ و میر در ایتالیا: انستیتوی ملی سلامت در ایتالیا اعلام کرد که آمار مرگ و میر در این کشور ممکن است بیشتر از رقمی باشد که تاکنون اعلام شده است. قرنطینه سراسری در ایتالیا تا زمان عید پاک تمدید شده است.

 *   فرانسه در تولید ماسک خودکفا می شود: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که این کشور تا پایان سال جاری در زمینه تولید ماسک خودکفا خواهد شد. کمبود ماسک در فرانسه انتقادهای زیادی را برانگیخته است.

*    پیش بینی سوئیس از زمان پیک کرونا: دولت سوئیس بر این باور است که زمان اوج (پیک) شیوع ویروس جدید کرونا می تواند پایان بهار یا تابستان سال جاری باشد.

*    ثبت اولین مرگ بر اثر کرونا در بلاروس: مقامات بلاروس اعلام کردند که اولین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.
 
*   احتمال توصیه به استفاده از ماسک در آمریکا: مقامات مسئول در حوزه سلامت آمریکا در حال بررسی لزوم توصیه به مردم برای استفاده از ماسک هستند.

*    کمبود تجهیزات پزشکی در استان کبک کانادا: مقامات استان کبک در کانادا می گویند که به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا با کمبود تجهیزات پزشکی روبرو شده اند. آمار مرگ و میر در کانادا در یک روز ۳۵ درصد افزایش یافت.
 
*   بولسونارو گرسنگی را هم‌رده کرونا دانست: ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل می گوید گرسنگی به اندازه بیماری «کووید ۱۹» خطرناک است.

*    ثبت ۳۶ مورد ابتلای جدید در چین: کمیسیون ملی سلامت در چین روز چهارشنبه اعلام کرد که ۳۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است. به گفته مقامات چینی اکثر مبتلایان از خارج وارد این کشور شده اند.

*    ۱۲ جان باخته در تایلند: دولت تایلند از ثبت ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و مرگ دو نفر دیگر از مبتلایان خبر داد. به این ترتیب شمار مبتلایان در این کشور آسیایی به ۱۷۷۱ نفر و تعداد جان باختگان به ۱۲ نفر رسید.

*    ژاپن در آستانه اعلام وضعیت اضطراری: سخنگوی دولت ژاپن روز چهارشنبه همزمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور از احتمال اعلام وضعیت اضطراری سخن گفت.

*    کرونا جان ۳۵ نفر را در هند گرفت: آمار رسمی نشان می دهد که ۱۲۳۸ نفر در هند به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا هستند. ویروس کرونا تاکنون جان ۳۵ نفر را در این کشور گرفته است.
 
*   قرنطینه ۱۶ نفر از کارکنان بهداشتی در افغانستان: مقامات افغانستان ۱۶ نفر از کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور را همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا قرنطینه کردند. بازگشت اتباع افغان از ایران به ولایت مرزی هرات به شیوع این ویروس دامن زده است.

*    قرنطینه در مالزی مانع از افزایش شمار مبتلایان شد: دولت مالزی اعلام کرد که سیاست اجرای قرنطینه مانع از افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا شده است. با این حال بنا به گفته بانک جهانی اقتصاد مالزی امسال برای اولین بار در بیش از یک دهه رکود را تجربه خواهد کرد.

*    تونس ۱۴۲۰ زندانی را آزاد کرد: دولت تونس همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا دستور آزادی ۱۴۲۰ زندانی را صادر کرد.

*    انتخابات در اتیوپی به تعویق افتاد: انتخابات پارلمانی اتیوپی که قرار بود ماه اوت (مرداد/شهریور) برگزار شود به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا به تعویق افتاد.
 
*   احتمال بیکاری بالای ۱۰ درصد در آمریکا: لورتا مستر، رئیس شعبه بانک مرکزی آمریکا در کلیولند بر این باور است نرخ بیکاری در این کشور در نیمه اول سال جاری ممکن است به بالای ۱۰ درصد برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری