کد خبر: ۲۳۸۰۳۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
در بحبوحه بحران کرونا، رهبران ایران، به ویژه رئیس جمهور و وزیر امور خارجه، به نظر می رسد روی تلاش جهانی برای برداشته شدن تحریم ها بر ضد ایران سرمایه گذاری کرده اند.
انتشار مطالب رسانه های خارجی با هدف اطلاع رسانی از نوع نگاه و برداشت آنان از تحولات صورت می گیرد و به منزله تایید آن از سوی "پایگاه خبری و تحلیلی اعتدال" نیست.

مجید رفیع زاده در عرب نیوز می نویسد: در بحبوحه بحران کرونا، رهبران ایران (به ویژه رئیس جمهور و وزیر امور خارجه این کشور) به نظر می رسد روی تلاش جهانی برای برداشته شدن تحریم ها بر ضد ایران سرمایه گذاری کرده اند.

به گزارش اعتدال در ادامه این مطلب امده است: آن ها فشار قابل توجهی بر جامعه جهانی می آورند تا بتوانند آمریکا را وادار به آزاد کردن منابع مالی مسدود شده ی ایران کنند. آقای روحانی در نامه ای به برخی دولت های خارجی، از آنها خواسته است که با توجه به بحران اخیر کرونا و دشواری مقابله با آن با توجه به شرایط تحریم برای ایران، تحریم های آمریکا را زیر پا بگذارند.

آقای ظریف نیز بر فعالیت های خود در فضای مجازی افزوده است. وی همچنین با غیر اخلاقی خواندن پایبندی به تحریم های آمریکا، تهدید کرده است شیوع گسترده تر کرونا در ایران منافع امنیت ملی در دیگر کشورها را نیز به خطر می اندازد.

به نظر می رسد تلاش رهبران ایران نتیجه بخش بوده است. کمک 20 میلیون یورویی اتحادیه اروپا، اعلام حمایت این اتحادیه از درخواست ایران، امضای نامه ای از سوی 9 نماینده کنگره و درخواست برداشته شدن تحریم های ایران تا پایان بحران کرونا،  شاهدی بر این مدعاست.

در نامه نمایندگان کنگره خواسته شده است در اقداماتی بشردوستانه برای مردم ایران تحریم های مربوط به صنایع غیر نظامی، بانکداری، صادرات نفت تا پایان بحران کرونا برداشته شود.

در ادامه این مطلب ادعا شده است: اما در استدلال های رهبران ایران درباره ضرورت برداشته شدن تحریم ها برای مبارزه با کرونا تناقضاتی وجود دارد: 1) اگر درخواست برای برداشته شدن تحریم ها، برای اهداف بشردوستانه است، چرا پیشنهاد کمک پزشکی آمریکا رد شد؟ 2) چرا تیم پزشکان بدون مرز و تجهیزات همراه آن ها برای ساختن بیمارستان صحرایی 50 تخت خوابی، بازگردانده شدند؟ 3)  تحریم های آمریکا محدودیت های پزشکی و بشردوستانه را شامل نمی شود که بر مبارزه با کرونا اثر داشته باشد.

در نتیجه به نظر می رسد هدف آقای روحانی و ظریف استفاده از بحران کرونا، واداشتن آمریکا و جامعه بین المللی به برداشته شدن تحریم هاست.
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
0
0
به نظر من ما باید روی پای خودمان بایستیم آقای ریس جمهور ما همیشه به دشمنان ما چراغ سبز نشان داده ولی چیزی بهایش ندادند انتخاب مردم ایران از ایشان به عنوان ریس جمهور اشتباه بود مردم ایران همیشه در انتخابات اشتباه کردند و فریب وعده های دروغ خوردند اگر به آقای ریسی رای داده بودند حال روز کشور ما بهتر از این بود چون آقای روحانی همیشه طرفدار قشر سرمایه داری است و فقرا لگد کوب شدند بر خلاف ایده امام راحل عمل کردند هیچکس بهتر از امام آمریکا و انگلیس و فرانسه نمی شناخت به همین علت به آنها لقب شیاطین بزرگ می داد و اقای روحانی تمام هسته ای ما که آقای دکتر محمود احمدی نژاد زحمت کشید بر باد داد ودیگر ما امیدی نداریم که کسی بیایید کشور ما از این بحران نجات دهد مگر به لطف امامان معصوم و حضرت رضا ع یک اتفاق خوبی رقم بخورد چون مردم از بی دارویی دارند تلف می شوند به امید خداوند تبارک وتعالی
خلیل
|
Russian Federation
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
0
0
پمپئو اگر تاراضی است .شما ناراحت نباشید و قانعش کنید! بالاخره ا ماموریم و معذور باید هر روز یک کامنت هایی بگذاریم که فرمانده دستور می دهند فقط تو را به خدا اجزاه دسترسی به اطلاعات من را ندهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
0
0
47 تخت با چند تا ماسک به آنگولا که نرفتند . خاک بر سر بین های داخلی هم تا تابلوی حقارت ایرانبها را بالا نبرند این امر تاریخی در خیانت را رها نمی کنند
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
0
0
با سلام
با توجه به اینکه ایران از لحاظ پزشک- مکانهای مورد نیاز برای تبدیل شدن به بیمارستان صحرایی و امکانات مورد نیاز برای ساخت تخت بیمارستان مشکلی ندارد. این کمک های به ظاهر بشر دوستانه برای چند منظور میتواند باشد:
۱- تحقیق بر روی ژنوم نژاد ایرانی برای بررسی مقاومت بدن این مردم با کرونا و .....(همانند جنگ ۸ ساله که آلمانی‌ها اثرات بمب های شیمیایی را روی مردم ما آزمایش میکردند)
۲- آزمایش داروهای جدید بر روی این مردم عزیز
۳- فریب افکار عمومی
با توجه به موارد بالا مشخص است که آمریکا با افزایش تحریم ها با نیت کشتن مردم ایران میخواهد از این مردم همانند جنگ جهانی اول حداکثر کشته را بگیرد. حرکت های تحریمی آمریکا همانند تحریم داروی بیماران پروانهای گواهی بر این باور است.
اگر آنها حسن نیتی دارند با آزاد سازی منابع مالی ایران می‌توانند موجب کمک به مدیریت تامین داروهایی که اکنون به ما نمیدهند و کمک شدن به اقشار کم درآمد برای ماندن در خانه و قرنطینه شوند.
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
0
0
چرا دولتمردان با امریکایی ها چانه میزنند،انها باید دردنیا فریاد بزنند ،که جنایت جنگی،جنایت علیه بشریت و مردم توسط جنایتکاران کاخ سفید صورت میگیرد،همچنین از امریکا در دادگاه لاهه شکایت کنند،ضمنا از طریق فضای مجازی با مردم امریکا و جهان ارتباط بگیرید و درخواست ایجاد فشار از طریق مردم داشته باشید
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری