کد خبر: ۲۳۸۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
دکتر انتونی فوسی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی دولت امریکا، روز یک شنبه هشدار داد که احتمال دارد کووید ۱۹ جان ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر از مردم این کشور را بگیرد.
به گزارش اعتدال، ژاپن تایمز می نویسد: دکتر انتونی فوسی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی دولت امریکا، روز یک شنبه هشدار داد که احتمال دارد کووید ۱۹ جان  ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر از مردم این کشور را بگیرد.

ترامپ که با احتمال شدت گرفتن کرونا مواجه شده،  ضمن تغییر در رویکرد خود  دستورالعمل های فدرال را تمدید کرده است که به موجب آن، مردم ۳۰ روز دیگر در خانه خواهند ماند.

اگرچه تا عصر روز یک شنبه شمار مبتلایان ۱۳۹ هزار  نفر اعلام شد، ولی گمان می رود به علت کمبود تجهیزات آزمایشگاهی و عدم مراجعه مبتلایان خفیف ، شمار واقعی مبتلایان بسیار بالاتر باشد.

ایالت نیویورک همچنان کانون اصلی شیوع کرونا در امریکا محسوب می شود و بیشتر تلفات این بیماری از  شهر نیویورک سیتی گزارش شده است.

فرماندار نیویورک می گوید شرایط به این زودی بهبود نخواهد یافت و کرونا همانند آتش در علف های خشک گسترش خواهد یافت.  

شهردار نیویورک خواستار ارسال ۴۰۰ دستگاه تنفس به بیمارستان های این شهر شده و هشدار  داده است که در یک هفته آینده و درصورت عدم تامین اقلام ، با کمبود ماسک ، روپوش و تجهیزات بیمارستانی مواجه خواهند شد .

برخی از فقیرترین نواحی  نیویورک به شدت تخت تاثیر کرونا قرار گرفته اند و رشد بیماری در مناطق پر تراکم غیرانگلیسی زبان بسیار سریع تر است .

دکتر کاریگ اسمیت، رئیس بخش جراحی مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک، می گوبد این بیمارستان شاید در هفته های آینده با شرایط آخرالزمانی مواجه شود و تخت ها و تجهیزات احتمالاً سهمیه بندی خواهند شد.

درحالی که امریکا در شمار موارد گزارش شده کرونا در جهان پیشتاز است، پنج کشور ایتالیا، اسپانیا، چین، ایران و فرانسه رقم تلفات بیشتری داشته ند .

برخی از ایالت های امریکا تلاش کرده اند تا مسافران مناطق به شدت درگیر را از ورود منع کنند. نیروهای گارد ملی منطقه رود آیلند با مراجعه به درب تک تک منازل ساحلی اقدام به یافتن مسافران از ایالت  نیویورک  کرده اند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری