کد خبر: ۲۳۸۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
تصمیم نخست در این میان برداشتن محاصره غذایی و دارویی ایران خواهد بود، حتی با وجود این که جریان نظامی صهیونسیتی در پنتاگون برای اقدام نظامی علیه ایران و بازوهایش در منطقه فشار وارد می آورند.
به گزارش اعتدال، بسام ابوشریف در رای الیوم می نویسد: طی 24 ساعت گذشته تحولاتی مهم و راهبردی در سطح جهان اتفاق افتاد. این تحولات مهم در ظاهر روی مسئله شیوع کرونا و در باطن روی مشکلات دشواری در جریان کشمکش های بین المللی متمرکز بود که بذرهای آن را کارگزار صهیونیست ها در کاخ سفید یعنی ترامپ کاشته بود.

تحول نخست تماس شیخ زاید با رئیس جمهور اسد است. مشکل حل نشدنی در خاورمیانه از تامین مالی و حمایت حکومت های نفت خیز عربی از طرح های صهیو_آمریکایی ترامپ برای کشورهای عربی و تجزیه آن ها ناشی می‌شود. به گونه ای که اسرائیل در پی آن بتواند از کاخ سفید بر خاورمیانه و ثروت های آن سیطره داشته باشد.

تحول دوم طی نشست مجازی گروه بیست اتفاق افتاد که بر دو تحول اصلی مبتنی است که در ظاهر تلاشی برای صلح و همکاری است اما در اصل فرصتی می‌باشد برای بازترسیم توازن قدرت به گونه ای که آمریکا از خصومت خود با جهان دست بردارد.

در این راستا ابتدا رئیس جمهور چین از طریق تماس تلفنی با ترامپ گویی بمبی منفجر کرد و پیشنهاد کمک به آمریکا برای مقابله با کرونا را مطرح کرد. این اتفاق زمانی رخ داد که ترامپ احساس کرد در حال از دست دادن سیطره خود بر آمریکا به علت شیوع این بیماری و پیامدهای ناشی از آن است.

تحول دوم پیشنهاد رئیس جمهور پوتین است که از طریق تماس تلفنی با سران اروپا زمینه آن را فراهم کرد.وی پیشنهاد تاسیس صندوقی بین المللی برای کمک به کشورها به منظور مقابله با کرونا را مطرح کرد که بر این اصل مبتنی است:مبادله آزاد دارو و مواد غذایی بدون محدودیت میان تمام کشورهای عضو . اینگونه بود که ترامپ محاصره شد.

پیشنهاد چین و روسیه امید مردم در این کشورها خواهد بود و بعد دیگر این امید فروپاشی اعتبار حاکمان درکشورهای غربی است و حتی مردمی که به احزاب دست راستی رای داده بودند اکنون از تصمیم خود عقب نشینی کرده اند.

تصمیم نخست در این میان برداشتن محاصره غذایی و دارویی ایران خواهد بود، حتی با وجود این که جریان نظامی صهیونسیتی در پنتاگون برای اقدام نظامی علیه ایران و بازوهایش در منطقه فشار وارد می آورند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری