کد خبر: ۲۳۷۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
دونالد ترامپ که فوراً به ابراز خوشحالی‌اش نسبت به درگیری‌های اخیر در ونزوئلا پرداخته، کوبا را تهدید به اعمال "محاصره و تحریم تجاری" در صورتی که نیروهایش را از ونزوئلا خارج نکند، کرد.
دونالد ترامپ که فوراً به ابراز خوشحالی‌اش نسبت به درگیری‌های اخیر در ونزوئلا پرداخته، کوبا را تهدید به اعمال "محاصره و تحریم تجاری" در صورتی که نیروهایش را از ونزوئلا خارج نکند، کرد.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،  دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علاوه بر آن از تلاش‌های مخالفان دولت ونزوئلا برای به راه انداختن درگیری مسلحانه علیه دولت این کشور حمایت کرد.

در همین راستا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اواخر روز سه‌شنبه تهدید به اعمال "محاصره و تحریم تجاری کامل و اعمال دیگر تحریمها بر کوبا در صورتی که سربازان این کشور به عملیات‌هایشان در ونزوئلا پایان ندهند" کرد.

این در حالی است که جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت آمریکا نیز کمی قبل از آن مدعی شده بود که این نیروهای کوبایی هستند که مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را در قدرت نگاه داشته‌اند. با این حال میگوئل دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا با انتشار توییتی به تهدید ترامپ پاسخ داده و عنوان کرد: ما با قدرت تهدید ترامپ برای اعمال محاصره جامع و کامل علیه کوبا را رد می‌کنیم. هیچ سرباز یا عملیات نظامی از جانب کوبا در ونزوئلا وجود نداشته و دیگر دروغ بس است.

با این حال ترامپ و مقام‌های سیاست خارجه دولتش مدعی شدند که تلاش‌های مخالفان ونزوئلا و رهبرانشان شامل خوآن گوآیدو و لئوپولدو لوپز برای اقدامات مسلحانه در ونزوئلا نه تلاشی برای کودتا بلکه تلاشی برای بازیابی دموکراسی است.

مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا نیز در توئیتی خطاب به مخالفان نوشت: ما در کنار شما هستیم.

او ادامه داد: آمریکا تا زمان بازیابی آزادی و دموکراسی در کنار شما خواهد ایستاد.

ترامپ در همین حال در توییتی گفت، وضعیت در ونزوئلا را رصد می‌کند و مشابه مایک پنس مدعی شد که آمریکا در کنار مردم ونزوئلا و آزادی آنها می‌ایستد.

به گزارش ایسنا، همچنین میک مالوانی رئیس دفتر کاخ سفید نیز در کنفرانسی در کالیفرنیا عنوان کرد: آمریکا گوآیدو و نه مادورو را بر اساس قانون اساسی ونزوئلا رئیس جمهور مشروع این کشور در نظر میگیرد و از آن مهمتر این است که ما این وضعیت را یک کودتا در نظر نمی‌گیریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری