کد خبر: ۲۳۷۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۴
در زمانی که آمریکا و ترامپ به صورت منفردانه اقدام به تحریم ایران می‌کنند، برای ما امسال، سال دیپلماسی سلامت است و سالی است که نشان می‌دهیم ایران در حوزه علم و سلامت پیشگام است.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: در زمانی که آمریکا و ترامپ به صورت منفردانه اقدام به تحریم ایران می‌کنند، برای ما امسال، سال دیپلماسی سلامت است و سالی است که نشان می‌دهیم ایران در حوزه علم و سلامت پیشگام است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در حاشیه هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت گفت: در شرایطی که دشمنان ما سعی کردند ما را تحریم کنند، دو اتفاق مهم در کشور برنامه‌ریزی کردیم که اولی، رویداد برگزاری مجمع جهانی سلامت بود. این رویداد به مدت دو روز در جزیره کیش و با حضور مهمانانی از ۴۳ کشور دنیا و در سطح وزیر و معاونان وزیر برگزار شد. آنها به ایران آمدند و دیدند که ایران می‌تواند در روز خلیج فارس نقش خود را در سلامت جهانی ایفا کند.

وی با بیان این که ایران اسلامی برای سلامت مردم خود و دنیا تلاش می‌کند، افزود: رویداد دوم نشستی است که قرار است در مهرماه با حضور وزرای بهداشت کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا برگزار شود. در این نشست حدود ۵۱ وزیر به همراه رئیس سازمان جهانی بهداشت و مسئولان این سازمان به ایران می‌آیند.

حریرچی تأکید کرد: در زمانی که آمریکا و ترامپ به صورت منفردانه اقدام به تحریم ایران می‌کنند، برای ما سال دیپلماسی سلامت است و سالی است که با توانی که داریم و با اعتماد عمومی که جامعه جهانی در حوزه سلامت به ایران داشته است، نشان می‌دهیم ایران در حوزه علم و سلامت پیشگام است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری