کد خبر: ۲۳۷۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
در حالی که بسیاری از مردم قاره اروپا در قرنطینه به سر می برند، فقط سوئد اجازه داده که زندگی به روال همیشه ادامه یابد.
در حالی که بسیاری از مردم قاره اروپا در قرنطینه به سر می برند، فقط سوئد اجازه داده که زندگی به روال همیشه ادامه یابد.

تارنمای اعتدال به نقل از بی بی سی انگلیسی امروز(یکشنبه ۱۰ فروردین) در گزارشی از واکنش متفاوت سوئد به شیوع کرونا نوشت: پس از یک زمستان طولانی، مردم این کشور در خیابان های استکهلم نهایت استفاده را از گرم شدن نسبی هوا می برند. خانواده ها در میدان ماریاتورگت (Mariatorget) و زیر مجسمه تور (از اساطیر وایکینگ ها) بستنی خورده و جوانان نیز به گپ و گفت مشغولند.

گرچه باشگاه های شبانه  همچنان باز هستند، اما اجتماع بیش از ۵۰ نفر از امروز ممنوع خواهد شد. در مقایسه با سوئد، دانمارک اجتماع بیش از ۱۰ نفر و انگلیس نیز دیدنِ غیر از اهل منزل را ممنوع کرده است.

اوضاع جاده های سوئد آرامتر از حالت عادی است. شرکت حمل و نقل عمومی استکهلم اعلام کرده که تعداد مسافران ریلی اش ۵۰ درصد کاهش یافته و نظرسنجی ها نیز نشان می دهند نزدیک به نیمی از سوئدی ها دورکاری می کنند.

در همین حال میزان اعتماد به مسئولان سوئدی بسیار زیاد است و بساری معتقدند مردم به این دلیل به رهنمودهای داوطلبانه پایبند هستند.

بافت جمعیتی سوئد نیز عامل تاثیرگذاری در رویکرد این کشور در مبارزه با کرونا به شمار می رود. بر خلاف کشورهای مدیترانه ای که خانواده ها از نسل های مختلف تشکیل شده اند، بیش از نیمی از خانوارهای سوئدی یک نفره اند که احتمال گسترش کرونا در خانواده ها را کاهش می دهد.

یا این وجود برخی این رویکرد را زیر سوال می برند. دکتر اما فرانس (Emma Frans) اپیدمیولوژیست موسسه کارولینسکا گفت: مردم به توصیه ها گوش می دهند اما مطمئن نیستم که در این اوضاع بحرانی کافی باشد.

وی خواهان انتشار "راهنمایی های واضح تر" در مورد شیوه تعامل مردم در اماکن عمومی مانند فروشگاه ها و باشگاه ها شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری