کد خبر: ۲۳۷۸۵۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
با وجود این‌که در سراسر دنیا بیش از نیم میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌‌ و حدود ۲۵هزار نفر جان باخته‌اند، دولت ویتنام تا کنون موفق شده است گسترش این بیماری را در کشور خود مهار کند و حتی به آن روندی معکوس دهد.
با وجود این‌که در سراسر دنیا بیش از نیم میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌‌ و حدود ۲۵هزار نفر جان باخته‌اند، دولت ویتنام تا کنون موفق شده است گسترش این بیماری را در کشور خود مهار کند و حتی به آن روندی معکوس دهد.
 
به گزارش اعتدال، تا ۸ فروردین (۲۷ مارس) از میان ۱۵۳ مبتلا به کوویدـ۱۹ در ویتنام، ۲۰ تن درمان شده‌اند. شماری نیز در قرنطینه قرار دارند.
 
رمز موفقیت ویتنام در انجام اقدامات پیشگیرانه‌، سرعت‌عمل در شناسایی مبتلایان و محدودکردن راه‌های انتقال این بیماری بوده‌ است؛ بدون توجه به احتمال واردشدن ضررهای میلیارد دلاری به اقتصاد کشور و افت درصدی از تولید ناخالص ملی.

دولت ویتنام بلافاصله پس از شیوع ویروس کرونا مرزهای زمینی خود را با چین بست و مدارس کشور را تعطیل کرد. جشنواره‌ها و فعالیت‌های گردشگری نیز لغو شدند. دولت، هم ورود شهروندان کشورهایی که در آن ویروس کرونا گسترش یافته است را محدود کرد و هم در مرزهای ورودی کشور غربالگری بیماری را افزایش داد.

کارزار اطلاع‌رسانی عمومی در این کشور نیز موفق بوده است. این کارزار با پخش آهنگی جذاب و تبلیغاتی، اقدامات پیشگیری از ابتلا به این بیماری مانند شستن دست و رعایت بهداشت را ترویج می کند.

اکنون به دنبال موفقیت ویتنام در مهار گسترش ویروس کرونا، دولت مرز زمینی با چین را با شرایطی خاص و به منظور برداشتن محدودیت‌ها و عادی‌سازی روابط تجاری دوباره باز کرده‌ است. از روز ۱۲ اسفند (۲ مارس) مدارس دولتی به تدریج  در حال بازگشایی هستند. دولت دستور داده است قبل از بازگشت دانش‌آموزان، مسئولان مدارس همه کلاس‌ها را ضدعفونی کنند. از معلمان و کارکنان نیز خواسته شده است به دانش‌آموزان، نکات مناسب بهداشتی مانند «درست دست‌شستن» را یادآوری کنند و بلافاصله پس از رسیدن آن‌ها به مدرسه حرارت بدنشان را چک کنند. علاوه بر این، دولت الزام کرده است که مدارس فرم‌های بهداشتی تهیه کنند و بر اساس آن بر سلامت دانش‌آموزان نظارت داشته باشند.

در کنار تلاش‌ها برای پیشگیری از احتمال ورود این ویروس به کشور از نقاط دیگر و تعطیلی موقت مدارس، دستگاه‌ها و نهادهای سلامتی و بهداشت نیز در ویتنام برای مبارزه با کرونا بسیج شده‌‌‌اند. ۳۰ مرکز آزمایشگاهی برای شناسایی و تشخیص کووید-۱۹ در نظر گرفته شده و ۴ بیمارستان از سوی وزارت دفاع برای مبارزه با موارد احتمالی جدید اختصاص داده‌ شده است. همچنین ۴۵ تیم پزشکی واکنش سریع نیز برای کمک‌رسانی به بیمارستان‌ها در سراسر کشور تاسیس شده‌ است.

اقدامات کلیدی دولت ویتنام برای مهار ویروس کرونا

۱- بستن مرزهای زمینی ویتنام با چین
۲- تعلیق پروازها از/به چین و کره جنوبی
۳- تعیین ۳۰ مرکز آزمایشگاهی برای شناسایی و تشخیص کووید-۱۹
۴- دریافت اظهارنامه‌ سلامت از تمام مسافران کشورهای چین، هنگ‌کنگ، کره جنوبی، ایتالیا و ایران
۵- تقویت و تشدید غربالگری بیماری‌ها در نقاط ورود به کشور
۶- تخصیص چهار بیمارستان برای مبارزه با موارد جدید ابتلا
۷- افزایش اقدامات پیشگیرانه و مهار‌‌‌کننده در مراکز درمانی
۸- تأسیس ۴۵ تیم پزشکی واکنش سریع برای کمک‌رسانی به بیمارستان‌ها در سراسر کشور
۹-  لغو جشنواره‌ها و فعالیت‌های گردشگری در سراسر کشور
۱۰- تعطیلی موقت مدارس دولتی در ۶۳ استان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
0
0
آخه اونجا یه دولت مقتدر وجود دارد و همه تصمیمات را همون دولت می گیرد ! نه سپاه دارند خودسر ! و نه بیسچ دارند لباس شخصی و بی تخصصص ! نه قم دارند گرد کلفت ! و نه نهادهایی اقتصادی و سیاسی و .. بسیار قوی خارج از دولت ؟؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری