کد خبر: ۲۳۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
در حالیکه طبق گزارش مقام‌های چینی در شبانه‌روز گذشته در این کشور سه نفر در اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده‌اند که شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا سیر صعودی گرفته است.
در حالیکه طبق گزارش مقام‌های چینی در شبانه‌روز گذشته در این کشور سه نفر در اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده‌اند که شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا سیر صعودی گرفته است.

به گزارش اعتدال، از سوی دیگر ایالات متحده آمریکا تاکنون بیش از 112 هزار مبتلا به کووید ۱۹ را ثبت کرده در حالیکه رقم کل مبتلایان در سراسر جهان بیش از 638 هزار نفر گزارش شده است.

آخرین آمار و اخبار مربوط به شیوع بیماری کرونا در جهان را در روز شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹، ۲۸ مارس ۲۰۲۰ میلادی را در این گزارش پیگیری کنید.

شهر ووهان چین گام به گام محدودیت‌ها را بر می‌دارد

شهر ووهان چین که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شده است، روز شنبه با بازگشایی برخی از ایستگاههای مترو و باز کردن دسترسی به شهر، قدم‌های نخستین برای شروع فعالیت‌ها را آغاز کرد.

شهر ووهان برای حدود دو ماه در قرنطینه کامل قرار داشت و اکنون مقامات تلاش دارند فعالیت‌ها را در این شهر به حالت عادی برگردانند.

از دوشنبه گذشته تاکنون (۶ روز گذشته) تنها یک مورد ابتلا با منشا داخلی در ووهان گزارش شده است و از هفته‌های گذشته تعداد بیماران در این شهر سیر نزولی داشته است که گویای موثر بودن قرنطینه سختگیرانه این شهر ۱۱ میلیون نفری است.

چین بیش از ۸۱ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را در این کشور گزارش کرده است و تاکنون ۳۲۹۵ نفر در این کشور در اثر ابتلا به این ویروس جان‌باخته‌اند.

آخرین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در جهان

۲۶۰ نفر دیگر در بریتانیا در اثر ابتلا به کویید-۱۹ جان باختند

بریتانیا اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۰ بیمار مبتلا به کویید-۱۹ در این کشور جان‌باختند و تعداد کل فوت شدگان در اثر کرونا در این کشور به بیش از یکهزار نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون در بریتانیا بیش از ۱۷ هزار نفر اعلام شده است.

نیاز حداقلی هند به ۳۸ میلیون ماسک برای مبارزه با شیوع کرونا

آژانس سرمایه گذاری ملی هند اعلام کرده است که این کشور برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا دست کم به ۳۸ میلیون ماسک و ۶.۲ میلیون قطعه تجهیزات پزشکی و محافظت شخصی نیاز دارد.

در حالی که تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در هند در حال افزایش است، پرسنل بیمارستانی از کمبود ماسک و تجهیزات لازم در بیمارستان‌ها شکایت دارند.

در سندی که رویترز آنرا مشاهده کرده است هند با ۷۳۰ شرکت برای خرید دستگاههای تنفسی، مانیتورهای آی‌سی‌یو، تجهیزات محافظ، ماسک و کیت تشخیص کووید-۱۹ تماس گرفته است و تاکنون ۳۱۹ شرکت به هند پاسخ داده‌اند.

هند ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت دارد و تاکنون ۹۳۳ مورد مبتلا به کویید-۱۹ تشخیص داده شده است و ۲۰ نفر نیز تاکنون جان‌باخته‌اند.

۲۴ ساعت مرگبار در اسپانیا: 961 نفر دیگر جان باختند

مقام‌های وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کردند که شمار افرادی که بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این کشور جان باخته‌اند با 961 مورد فوتی جدید در 24 ساعت گذشته و  674 نفر در این چند ساعت اخیر به 5 هزار و 812 نفر افزایش یافته است.

از سوی دیگر شمار افراد مبتلا به این بیماری از ۶۴ هزار و ۵۹ نفر در روز گذشته به ۷۲ هزار و ۲۴۸ نفر تا عصر امروز افزایش یافته‌اند.

۱۳۹ نفر در شبانه‌روز گذشته در ایران بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و شمار کلی جانباختگان به ۲ هزار و ۵۱۷ نفر رسیده است.

وی همچنین در گزارش روزانه خود از ۳ هزار و ۷۶ مورد ابتلای جدید در ایران خبر داد که شمار افراد مبتلا شده به ویروس جدید کرونا را به ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر افزایش داده است.

آقای جهانپور شمار افراد بهبود یافته را در مجموع ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر ذکر کرد و افزود:« ۳ هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.»

ترکیه حرکت قطارهای بین شهری را متوقف و پروازهای داخلی را محدود کرد

ترکیه روز شنبه حرکت تمام قطارهای بین شهری را متوقف کرد و در پروازهای داخلی نیز محدودیت‌هایی را به اجرا گذاشت. این اقدامات برای مقابله با گسترش شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور اتخاذ شده است.

شمار افراد مبتلا به کووید ۱۹ در ترکیه تا روز گذشته به ۵ هزار و ۶۹۸ مورد افزایش یافت. ۹۲ نفر نیز تاکنون در اثر ابتلا به این ویروس در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز گذشته در یک نشست خبری گفته بود که این کشور در مقایسه با جمعیت جهان دارای بیشترین تخت آی.سی.یو است و در زمینه تولید دستگاه تنفس نیز به سرعت پیشرفت کرده است.

وی از شهروندان این کشور خواست که به‌طور داوطلبانه خود را قرنطینه کنند و به جز خرید یا تامین نیازهای اساسی از خانه خارج نشوند.

وی تاکید کرد که تمام پروازهای بین‌المللی متوقف شده است و سفرهای بین شهری تحت شرایط خاص انجام می‌شود.

شرکت هواپیمایی ترکیه به دنبال سخنان اردوغان اعلام کرد که پروازهای داخلی از نیمه شب شنبه تنها از آنکارا و استانبول به سمت برخی از شهرهای بزرگ برقرار است و مسافران پس از ساعت ۱۷ به وقت محلی نیازمند دریافت مجوز از استانداری برای انجام سفر هستند.

راه آهن ترکیه نیز گفت که حرکت تمام قطارهای بین شهری از روز شنبه تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری