کد خبر: ۲۳۷۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
تعداد قربانیان کرونا از مرز ۲۵ هزار نفر گذشت؛
شمار جان‌باختگان کرونا در جهان در روز جمعه از مرز ۲۵ هزار نفر فراتر رفت. بر اساس آمار رسمی، بیشترین قربانیان این ویروس خطرناک از قاره اروپا و به ویژه در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه گزارش شده است. شمار افراد آلوده به ویروس جدید کرونا در آمریکا نیز از چین فراتر رفته و به بیش از ۸۵ هزار نفر رسید.
شمار جان باختگان کرونا در جهان در روز جمعه از مرز ۲۵ هزار نفر فراتر رفت. بر اساس آمار رسمی، بیشترین قربانیان این ویروس خطرناک از قاره اروپا و به ویژه در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه گزارش شده است. شمار افراد آلوده به ویروس جدید کرونا در آمریکا نیز از چین فراتر رفته و به بیش از ۸۵ هزار نفر رسید و با این حال چین پس از چند روزی که مورد جدید ابتلا با منشا داخلی نداشت، یک مورد را ثبت کرد.

به گزارش اعتدال، آمریکا تا این زمان با 93 هزار و 191 مبتلا و هزار و 382 فوتی در صدر جدول کشورهای کانون کرونا قرار دارد. چین با ۸۱ هزار و ۳۴۰ مورد ابتلا و ۳ هزار و ۲۹۲ فوتی در جایگاه دوم است و ایتالیا نیز ۸۰ هزار و ۵۸۹ مبتلا و ۸ هزار و ۲۱۵ فوتی دارد. در اسپانیا تاکنون ۴ هزار و ۹۳۴ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده و ۶۴ هزار و ۵۹ نفر به این بیماری دچار شده‌اند.

آمار مبتلایان در آلمان ۴۹ هزار و ۳۴۴ نفر و مجموع جان‌باختگان ۳۰۴ نفر است. شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایران در روز جمعه به ۲ هزار و ۳۷۸ نفر و مبتلایان قطعی به ۳۲ هزار و ۳۳۲ نفر رسید. در فرانسه تا کنون هزار و ۶۹۶ تن از کرونا جان باخته و ۲۹ هزار و ۱۵۵ نفر به آن دچار شده‌اند. آمار کلی بریتانیا نیز شامل ۷۵۹ فوتی و ۱۴ هزار و ۵۷۹ مبتلا از جمله شخص نخست وزیر این کشور، یعنی بوریس جانسون است.

آخرین آمار و اخبار مربوط به شیوع بیماری کرونا در جهان در روز جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹، ۲۷مارس ۲۰۲۰ میلادی را در این گزارش پیگیری کنید.

قرنطینه فرانسه دو هفته تمدید شد

مقررات منع آمد و شد و قرنطینه عمومی در فرانسه به دلیل افزایش شیوع کرونا و بالا رفتن آمار تلفات دو هفته دیگر تمدید شد. ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز جمعه با اعلام این خبر گفت که قرنطینه عمومی در این کشور دست کم تا روز ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) ادامه خواهد داشت. فرانسه از روز ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۹۸) تا کنون در قرنطینه است.

مقررات رفت و آمد در فرانسه به تازگی سختگیرانه‌تر شده است، به طوری که موارد اضطراری مشخص شده برای خروج از منزل به مدت حداکثر یک ساعت و به شعاع حداکثر یک کیلومتری محل سکونت افراد محدود شده است.

شمار جان باختگان و مبتلایان جهانی کرونا+ جدول

اسپانیا ۵۶۹ مورد فوتی جدید را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرد

شمار تلفات کووید ۱۹ در اسپانیا با اضافه شدن ۵۶۹ مورد فوتی جدید به ۴ هزار و ۹۳۴ نفر افزایش یافت.

مقام‌های اسپانیا همچنین اعلام کردند که شمار افراد مبتلا به این ویروس نیز از ۵۶ هزار و ۱۸۸ نفر در روز گذشته به ۶۴ هزار ۵۹ نفر تا ظهر امروز رسیده است. بیش از ۲ هزار نفر تنها در مادرید پایتخت اسپانیا در اثر شیوع این ویروس تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

ثبت ۱۴۴ مرگ جدید در ایران

به گفته وزارت بهداشت ایران در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ که در ایران که جان خود را از دست داده‌اند به ۲ هزار و ۳۷۸ نفر رسید.

کیانوش جهانپور با ارائه آمار روزانه کووید ۱۹ در ایران گفت: «بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۲۹۲۶ بیمار جدید در کشور شناسایی شدند و در مجموع، تعداد بیماران مبتلا شده به کووید۱۹ در کشور تا ۸ فروردین ۱۳۹۹ در کشور به ۳۲۳۳۲ مورد افزایش یافت.»

وی همچنین تاکید کرد که تاکنون ۱۱ هزار ۱۳۳ نفر نیز بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. وی در عین حال وضعیت ۲ هزار و ۸۹۳ نفر از بیماران را بحرانی توصیف کرد.

شمار جان باختگان و مبتلایان جهانی کرونا+ جدول

رئیس شورای شهر تهران: حمل و نقل عمومی را تعطیل یا کم کنیم

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر پایتخت اعلام کرد: «اگر بخواهیم کرونا در تهران را کنترل کنیم باید حمل ونقل عمومی را تعطیل کرده و یا ظرفیت آن را کاهش دهیم و تنها به شبکه حمل ونقل اضطراری اکتفا کنیم یا می‌توان سرویس دهی حمل ونقل عمومی را به یک سوم کاهش داد.»

وی تاکید کرد که سیستم تهویه قطار مترو متمرکز است؛ یعنی هوای داخل واگن‌ها را گردش می‌دهد و اگر یک فرد بیمار یا ناقل در قطار باشد ویروس پخش می‌شود.

دولت روسیه دستور تعطیلی رستوران‌ها و کافه‌ها را صادر کرد

روسیه به منظور کاهش سرعت شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور، از روز شنبه تمام کافه‌ها و رستوران‌ها را تعطیل خواهد کرد.

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه طبق دستوری از مقام‌های اجرایی مناطق مختلف فدراسیون روسیه خواست تا از تاریخ ۲۸ مارس (۹ فروردین) تا تاریخ ۵ آوریل (۱۷ فروردین) فعالیت‌های کافه‌ها و رستوران‌ها را متوقف کنند. این دستور شامل فعالیت از راه دور این صنف نخواهد شد.

روسیه تا پایان روز پنجشنبه ۲۷ مارس ۸۴۰ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا را ثبت کرده بود.

چین پس از ۳ روز یک مورد ابتلا با منشا داخلی ثبت کرد

چین روز جمعه در حالی ۵۵ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را گزارش کرد که ۵۴ مورد آن افرادی بودند که از خارج به این کشور وارد شدند. این کشور پس از ۳ روز که ابتلای جدید با منشا داخلی نداشت در نهایت مورد را روز گذشته ثبت کرد.

با توجه به اینکه در روزهای اخیر منشا بسیاری از ابتلاهای جدید در چین خارجی است، این کشور آماده است که به‌طور موقت مرزهای خود را ببندد و در میزان پروازهای بین‌المللی را کاهش شدید اعمال کند.

طبق گزارش روزانه چین، پنج نفر نیز در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ در استان هوبئی این کشور جان خود را از دست داده‌اند. این استان با مرکزیت شهر ووهان از چند ماه پیش و آغاز شیوع این ویروس در قرنطینه شدید بسر می‌برد و در روزهای اخیر برخی از قوانین سخت‌گیرانه برداشته شده است.

چین که همه‌گیری جهانی کووید ۱۹ از آنجا در ماه دسامبر آغاز شد، اولویت خود را جلوگیری از ورود این ویروس به خاکش گذاشته است. این کشور تاکنون ۵۹۵ مورد ابتلا را که از خارج از این کشور وارد چین شده بودند، ثبت کرده است.

پکن عصر پنجشنبه اعلام کرد که مرزهای خود را به‌طور موقت می‌بندد. این تصمیم از بامداد شنبه به وقت محلی اجرایی خواهد شد. از سوی دیگر در تعداد پروازهای بین‌المللی به این کشور نیز محدودیت‌های اعمال می‌شود به‌طوری که طبق این تصمیم ورود گردشگران و خارجی‌هایی که در چین زندگی می‌کنند اما هم اکنون در خارج از این کشور به‌سر می‌برند نیز ممنوع می‌شود. به‌نظر می‌رسد سفر کاری هنوز مشمول ممنوعیت نیست.
برچسب ها: ابتلای جدید به ویروس کرونا ، کرونا ، کروناویروس ، کروناویروس در ایران ، کروناویروس جدید ، کرونا ، کرونا ویروس ، مبارزه با کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، کووید 19 ، کووید ۱۹ ، شمار جان باختگان کرونا در جهان ، جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به کرونا ، آمار مبتلایان ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به کرونا در چین ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع ویروس کرونا در چین ، ویروس ، ویروس کرونا ، ویروس جدید کرونا ، ویروس کرونای جدید ، کروناویروس ، کروناویروس در ایران ، کروناویروس جدید ، کرونای جدید ، کرونا ویروس ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری