کد خبر: ۲۳۷۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
نخست وزیر انگلیس در نشست فوق العاده سران گروه ۲۰ برای هماهنگی و پاسخ چندجانبه به ویروس کرونا خواستار سرعت بخشیدن به روند ساخت واکسن کرونا شد و افزود که این کشور ۲۱۰ میلیون پوند کمک مالی در این زمینه اختصاص داده است.
نخست وزیر انگلیس در نشست فوق العاده سران گروه ۲۰ برای هماهنگی و پاسخ چندجانبه به ویروس کرونا خواستار سرعت بخشیدن به روند ساخت واکسن کرونا شد و افزود که این کشور ۲۱۰ میلیون پوند کمک مالی در این زمینه اختصاص داده است.

به گزارش روز جمعه دفتر نخست وزیری انگلیس، بوریس جانسون پس از پایان این نشست که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود که مساعدت مالی این کشور در کنار تلاش‌هایی که پزشکان و محققان انگلیس در داخل برای مبارزه با کرونا انجام می‌دهند، به ساخت واکسن کرونا برای مردم جهان، کمک می‌کند.

وی از تمام کشورهای عضو گروه ۲۰ و دولت‌های سراسر جهان خواست تا پا پیش گذاشته و به تلاش‌های جمعی برای شکست این ویروس کمک کنند.

نخست وزیر انگلیس همچنین در راستای دستورالعملی که دوشنبه گذشته درباره مقررات منع رفت و آمد صادر کرد، از مردم کشورش خواست تا در خانه مانده و زنجیره انتقال ویروس را قطع کنند.

این نخستین باری است که رهبران بیست اقتصاد بزرگ جهان کنفرانسی را به صورت آنلاین و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می کنند.

براساس آمار ارائه شده تاکنون بیش از نیم میلون تن در جهان به کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۴ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

اجلاس امسال به ریاست «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه سعودی برگزار شد. او گفت که این نشست فوق العاده برای تقویت تلاش های جهانی برای مقابله با ویروس کرونا و پیامدهای اقتصادی آن برگزارشده است.

علاوه بر سران کشورهای عضو گروه ۲۰ از سران کشورهایی مانند اسپانیا ، اردن ، سنگاپور و سوئیس و همچنین سازمان ملل ، بانک جهانی و سایر سازمانهای بین المللی و همچنین کشورهایی که ریاست برخی سازمان های منطقه ای را به عهده دارند برای شرکت در این نشست دعوت شده بود.

گروه ۲۰ که شامل ۱۹ کشور و اتحادیه اروپا است، حدود دو سوم جمعیت جهان و حدود ۸۶ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهد.

به گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، شرکت کنندگان در این کنفرانس ویدیویی درباره تلاش‌های بین‌المللی نیز برای حفاظت از اقتصاد جهان در برابر تاثیرات منفی طولانی مدت کرونا رایزنی کردند.

بوریس جانسون پیشتر در گفت وگو با دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار پاسخ جمعی برای مهار شیوع ویروس کرونا و سرعت بخشیدن به ساخت واکسن کرونا شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری