کد خبر: ۲۳۷۷۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
طنز با سوژه پرداختن به آداب و رسوم یک منطقه باید بپذیریم کاری بسیار سخت و مشکل ساز خواهد بود

دقت در نشان دادن شخصیت ها و اداب و رسوم و فرهنگ مردم مازندران از چالش های مهم سیروس مقدم و سایر عوامل ساخت فیلم پایتخت است.

پایتخت ۶ نتوانست رضایت فرهنگ دوستان و اهل قلم مازندران را تامین نماید.

در بررسی یک به یک بازیگران اصلی پایتخت ۶ میبینیم که که شخصیت پردازی نامناسب باعث شده است که از مسیر خودش به انحراف برود ...

نقی با آن همه تعصب به زن و دخترش در برخورد با ماجرای خواهرش و فهیمه چنان اهل تساهل میشود که مورد نقد بهتاش میشود که خود سمبل لودگی و فساد های متعدد است.

بهتاش ورزشکار نماد جوان مازندرانی است که نه احترام بزرگتر بلد است نه تعصب خانوادگی دارد نه سلامت در رفتار و مجموعه خلاف ها را رهبری میکند ..

رفتار و رابطه فهیمه و رحمت در هیچ جای مازندران شبهات و مثل آن پیدا نخواهد شد ...

ذکر موارد این شکلی باعث اطاله کلام خواهد شد و نمونه آن بسیار زیاد است.

متاسفانه به دلیل فهم و درک نادرست از طنز فاخر و به بهانه جذب و جلب مخاطب تیشه به ریشه  فرهنگ و روسوم مردمی میزنیم که در حجب و حیا و ادب و احترام به بزرگتر ها نمونه هستند ..

جوان ورزشکار مازندرانی آنچنان دارای اصالت و وزانت است که خود خالق حماسه در صحنه هایی ملی و جهانی است و قطعا بهتاش شبیه هیچ یک از جوانان موفق مازندران نبوده و نخواهد بود ..

به هر تقدیر شروع پایتخت ۶ تاخت و تاز بیرحمانه به مازندران  به جوانان مازندران به آداب و روسوم مازندران به فرهنگ و دین مداری و غیرت مازندران بود ....

پایتخت ۶ نمیتواند با جامعه مازندران ارتباط واقعی پیدا کند چون هیچگونه شبهاتی با عالم واقع و زندگی روزمره مازندرانی ها ندارد ...

خنداندن مردم به چه بهایی و با چه هزینه ای ؟


ایا برای جذب مخاطب باید تیشه به ریشه فرهنگ و رسوم مردم اصیل و فرهنگی مازندران بزنیم ؟!
ابراهیمی سوته - کارشناس ارشد مدیریت رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری