کد خبر: ۲۳۷۷۱۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی انتقادی از سریال پایتخت انتقاد کرد.
مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی انتقادی از سریال پایتخت انتقاد کرد.

در یادداشت حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری، عضو حزب جمهوری اسلامی آمده است؛

شرایط در خانه ماندن به دلیل‌ جلوگیری از گسترش ویروس کرونا که پیش آمد، مسئولین به رئیس رسانه ملی توصیه کردند با تولید و پخش برنامه های شاد، کاری کند که‌ مردم سختی در خانه ماندن را کمتر احساس کنند.

گویا مسئولین نمی دانندکه تلویزیون خودش‌ نزده می رقصد، حالا که این توصیه را کرده اند، ملت، گرفتار خوش رقصی های تلویزیون شده و نمی داند چه کند!

مجموعه‌ تلویزیونی پایتخت، علاوه بر ایرادهای زیادی که به خاطر محتوای ضدفرهنگی دارد، حالا به جان دین و خانه خدا و حج هم افتاده و به بهانه طنزپردازی، عالی ترین جلوه های مناسک دینی را هم به تمسخر گرفته است. در تخصص من نیست که‌ با زبان هنر وارد جزئیات موضوع شوم، ولی به عنوان یک بیننده تلویزیون‌ که دلم می خواهد همواره رسانه ملی مروج ارزش های دینی و تقویت کننده سنت های ملی و بنیان های فرهنگی و اعتقادی باشد، وقتی صحنه های بازگشت بازیگری که در نقش فرد به حج رفته بود را دیدم،در پیشگاه شهدا و جانبازان دفاع مقدس و تمام انسان های خدا باور احساس شرمندگی کردم.

تمسخر خانه خدا با تعبیر "منزل خدا"، جعل عنوان "خانه شیطان" برای جمرات، بازی سخیف با آب زمزم، بازگشت از حج اول با سر نتراشیده ولی زخم شده در اثر رمی جمرات و...بعضی موارد آشکار ستیز با دین در یکی از قسمت های این مجموعه تلویزیونی است. البته هنوز جوابی برای این سوال هم یافت نشده که بعد از سرنگونی رژیم شاهی و استقرار نظام جمهوری اسلامی،مگر باز هم در ایران تخت شاهی داریم که نام این‌ مجموعه را "پایتخت" گذاشته اند؟

واقعا آیا قرار است ما با بودجه بیت المال، دین ستیزی را ترویج کنیم؟ این کار را که آنهمه شبکه های ماهواره ای خارجی انجام می دهند. راستی اگر دشمنان اسلام و نظام‌ جمهوری اسلامی صدها میلیارد تومان هزینه می کردند می توانستند با استفاده از رسانه ملی ما چنین اهانت هایی را به مقدسات دینی بکنند؟

نمی خواهم کارهای مفید رسانه ملی را نادیده بگیرم، ولی سوال اساسی اینست که چرا به بهانه شاد کردن مردم، با اعتقادت آنها بازی می شود؟ بهانه هائی از قبیل سرگرم کردن مردم و پاسخ به خواسته مردم هم که همواره از ابزارهای توجیه مسئولین‌ رسانه ملی است، نمی تواند افاقه کند زیرا همه می دانند که رسانه ملی همانطور که امام‌خمینی فرمودند باید مثل دانشگاه عمل‌ کند یعنی تاثیرگذار باشد نه تاثیرپذیر.

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ادیب فیضی تبریزی
|
Denmark
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
0
0
با کلام آقای مهاجری موافقم برای اینکه آقای تنابنده نه فقط با مکه و دین بلکه رسما به مردم علی آباد و مازندران اهانت کرده .

مردم علی آباد را مردمی دروغگو ، معتاد ، دست کج ، فرصت طلب ، خرابکار و ... معرفی کرده در صورتی که می توانست از این فرصت به بهترین وجه بهره ببرد که متاسفانه تخریب اموال عمومی و بیت المال پیش از کرونا اپیدمی شده .

آقای تنابنده ؛ به قول حضرت علی علیه السلام انسان شگفت انگیز ترین محصول کارخانه خلقت است که جهان به خود دیده است .
نباید شخصیت و حرمت افراد و قومیتها را شکست چرا از این شگفت انگیزی در مسیر تحقق زیبایی های آن بهره نمی برید .

والسلام
ناشناس
|
-
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
0
0
مردم به فکر جان خود هستند شما به دنبال پی .
شما از علما جلو افتادید اگر موضوع فیلم اشکالی دارد از لحاظ شرعی آنها باید اظهار نظر بکنند نه شما داداش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
0
0
تو خود فیلم میگه نقی بار دومه میره مکه
ولی تنابنده خیلی باهوشه زیر پوستی مسخره میکنه
حامد
|
-
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
0
0
با سلام؛ پایتخت 6 اصلا محتوای باارزشی ارائه نمی کند بازی پرایراد تنابنده و رامین فر و دیگر بازیگران ارزش های سری قبل پایتخت را کمرنگ کرده است. انسان ها عموما گرایش به مسائل منفی بیشتر دارند تا موضوعات مثبت که سریال پایتخت دست گذاشته روی این مسئله، این سریال ارزش ندارد . بی محتوا- بازی بد و دیالوگ های تکراری- یه سئوال از تنابنده؛ یرادر عزیز؛ چرا به خواهران فرقانی اصل فرصت نمی دهی اینها بچه بودند با شما بودند الان بزرگ شدند اما دریغ از یک دیالوگ درست و درمان.فرصت سوزی کار خوبی نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری