کد خبر: ۲۳۷۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
یک شرکت پژوهشی جهانی در حال تحقیق در ۲۵ کشور جهان در مورد تاثیرات احتمالی این بحران سلامت بر همه چیز از کسب و کار گرفته تا سیاست و رفتارهای عمومی مردم است.
الکساندرا دری کات در عرب نیوز نوشت: اکنون هفته هاست که بیماری عالم گیر کووید ۱۹ زندگی روزمره در سراسر جهان را تحت تاثیر قرارداده و به خبر اصلی تبدیل شده است

به گزارش اعتدال، شرکت پژوهشی جهانی YouGov در حال تحقیق  در ۲۵ کشور جهان در مورد  تاثیرات احتمالی این بحران سلامت بر همه چیز از کسب و کار گرفته تا سیاست و رفتارهای عمومی مردم است.

شرکت هایی مانند YouGov در ماه های آتی، چگونگی تلقی عمومی در جهان در مورد این بحران و تاثیرات آن بر جنبه های مختلف زندگی را منتشر خواهند کرد.  

داده های به دست آمده به وسیله YouGov در مورد کووید ۱۹،  تغییرات و تفاوت های ایجاد شده در این ۲۵ کشور را بررسی خواهند کرد. این داده ها نشان می دهد  که این تغییرات ایجاد شده در  روش تفکر مردم  در شرایط عادی شاید به دهها سال رمان نیاز داشته باشد .  

نتایج نشان می دهند که چگونه جمعیت های جهان با شیوع هرچه بیشتر کووید ۱۹ مجبور شده اند نگرش ها و رفتارهای خود را تغییر دهند.

افراد ساکن در آسیا و خارومیانه بسیار بیش از مردم اروپا و امریکای شمالی نگران ابتلا به این بیماری هستند.

بازشکل گیری نگرش ها در خارومیانه و جهان تحت تاثیر شیوع کرونا


داده های  YouGov نشان می دهد که علت این مساله آشنایی هرچه بیشتر مردم این مناطق  با کووید ۱۹ است.

همچنین شایان ذکر است که سطح نگرانی در کشورهای حوزه آسیا و اقیانوس آرام در مقایسه با ماه فوریه ثابت مانده یا اندکی بالار رفته است هراس از این بیماری در اروپا سریع تر افزایش می یابد.

نتایج کسب شده به وسیله YouGov نشان می دهد که  کووید ۱۹ تاثیرات بیشتری بر رفتار مردم در آسیاو خاورمیانه در مقایسه با  اروپا و شمال امریکا  داشته است.

مشهود ترین تفاوت در نگاه جهانی مربوط به استفاده از ماسک است. در تقرییاً همه کشورهای اروپایی، امریکا و کانادا میزان استفاده از  ماسک زیر ۱۰ درصد  ولی در بیشتر کشورهای آسیایی بالای ۵۰ درصد،  در چین، هنگ کنگ و تایوان حدود ۸۶ درصد و در خاورمیانه بین ۳۵ تا ۳۹ درصد است.

تفاوت میان مناطق مختلف جهان در مورد اقدامات حفاظتی از سوی دولت های ملی کمتر مشهود است.

اگر چه بسیاری از بخش های کسب و کار تاثیرات مخربی را از شیوع کووید ۱۹ متحمل شده ولی برخی بخش ها  همانند بخش تجهیزات پزشکی و بهداشتی رونق گرفته اند.

به موجب نظر سنجی مشترک انجام شده به وسیله YouGov  و اکونومیست،  اکثریت مردم امریکا یعنی ۵۶ درصد از آنها خواستار حمایت بیشتر دولت  در برابر بیماری های عفونی شده اند و ۴۱ درصد نیز گفته اند ترامپ کووید ۱۹ را چندان جدی نگرفته است.

همچنین  ۳۸ درصد از مردم انگلیس معتقدند دولت با اندازه کافی با شیوع کووبد ۱۹ مقابله نکرده است. در نتیجه، دولت اعلام کرده است مدارس، سالن های ورزشی و رستوران ها را تعطیل و به کسب و کارهای صدمه دیده وام پرداخت خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری