کد خبر: ۲۳۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
این کشور قادر نبوده است لوازم مورد نیاز یا دستگاه های تشخیصی را به علت تحریم های آمریکا خریداری کند. تحریم هایی که دارایی های ایران را بلوکه کرده و اجازه هیچ گونه عملیات بانکی را به این کشور نمی دهد.
محمود البازی در رای الیوم نوشت: علت واقعی خودداری دولت ایران از اعمال قرنطینه در استان های این کشور با وجود ارقام بالای مبتلایان و مرگ و میر عدم قدرت اقتصادی برای تامین کشور در طول قرنطینه است.

به گزارش اعتدال، اقتصاد ایران در طول سال‌ها با تحریم‌ها مواجه بوده اما سیاست‌های کارآمدی را برای جلوگیری از تاثیرپذیری از این تحریم ها بر اقتصاد خود اتخاذ کرده است و دستورات آیت الله خامنه ای درباره عدم اتکا به نفت در بودجه سال جاری خود را نشان داد با این وجود این اقتصاد در شرایط عادی جوابگو بود و با بروز ویروس کرونا و افزایش تعداد مرگ ومیر مشخص شده است ایران در تامین نیازهای پزشکی با مشکل مواجه است و بیمارستان های این کشور دیگر قادر به پذیرش افراد جدید نیستند.

این کشور قادر نبوده است لوازم مورد نیاز یا دستگاه های تشخیصی را به علت تحریم های آمریکا خریداری کند. تحریم هایی که دارایی های ایران را بلوکه کرده و اجازه هیچ گونه عملیات بانکی را به این کشور نمی دهد.

باوجود مشکلاتی که شهروندان ایرانی برای تامین نیازهای اساسی و دارویی خود دارند، دولت آمریکا درخواست ها برای لغو این تحریم ها را نمی پذیرد و تحریم های جدیدی علیه پنج شرکت اماراتی اعمال کرده است که در این شرایط دشوار با ایران دادوستد داشته اند.

وقت آن رسیده است که به حق بگوییم دولت آمریکا جنگی غیراخلاقی علیه ایران به راه انداخته است.سیاست های ترامپ از عقب نشینی آمریکا و مبارزه با ملت ها و دولت ها با سلاح اقتصادی و اعمال تحریم ها سرچشمه می گیرد.

ادعای دولت آمریکا برای ارسال کمکهای بشردوستانه به ایران تلاش برای مانور و گمراه کردن است. در حالی که همه می دانیم این کمک ها با خواسته های سیاسی همراه خواهد بود. خواسته هایی که ایران آن ها را علیه امنیت ملی خود می داند و آماده نیست تسلیم شود.

طبیعتا در اینجا منظور ما از درخواست های سیاسی آزادسازی زندان سیاسی نیست که ایران آن ها را خود آزاد کرد و جزو اولین کشورها بود که این اقدام مهم را انجام داد، بلکه منظور ما از درخواست های سیاسی موضوعات حل نشده ای است که دولت آمریکا سعی در حل و فصل آن ها و به زانو درآوردن ایران در این شرایط بحرانی دارد.

پیشنهاد کمک های پزشکی آمریکا به ایران از روی حسن نیست بلکه برای محقق ساختن هدف های سیاسی رئیس جمهور این کشور است.

مبارزه با ویروس کرونا تنها تامین لوازم و تجهیزات پزشکی نمی خواهد بلکه نیازمند دارایی های هنگفتی برای اعمال قرنطینه در استان های ایران و تامین مبالغ مالی برای حمایت از مردمی است که دولت از آن ها برای نشستن در خانه دعوت می کند.

تمام درخواست ایران توقف تحریم ها برای مقابله با این ویروس با اموال خود می‌باشد که در بانک ها بلوکه شده است تا بتواند داروها و تجهیزات مورد نیاز خود را بدون مشکل خریداری کند.به نوبه خود می گوییم باید تحریم ها علیه تمام کشورها و نه فقط ایران در نتیجه این شرایط سخت حتی شده به صورت موقتی متوقف شود و از رئیس جمهور آمریکا می خواهیم از این جنگ پلید دست بردارد و به وجدان انسانی و اخلاقی هرچند به صورت موقت گوش دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری