کد خبر: ۲۳۷۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
به گزارش اعتدال، نیکی نوشت: دولت ژاپن با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا در سطح جهان ، کنترل ورود به کشور را حتی برای آمریکایی ها هم اجراء کرده است. دولت ژاپن روز بیست و سوم مارس اعلام کرد ، افرادی از آمریکا از جمله ژاپنی های مقیم این کشور که قصد سفر به ژاپن را دارند ، باید دو هفته در هتل یا منازل شخصی قرنطینه شوند و در این مدت باید در استفاده از حمل و نقل عمومی اجتناب کنند. این قانون از ساعت بیست و چهار صبح روز بیست و ششم مارس اجرایی خواهد شد و تا اواخر ماه آوریل ادامه خواهد داشت.  الزام خود قرنطینگی پیش از این درباره افرادی که از  کشور چین، کره جنوبی و اتحادیه اروپا وارد ژاپن می شدند به اجرا در‌ آمد.

تدابیری همچون تعلیق موقت صدور گذرنامه برای مردم آمریکا در حال حاضر به تعویق افتاده است. کشورهایی که دولت ژاپن پیش از این محدودیت های ورود به ژاپن را برای آنها در نظر گرفته بود ، تدبیری همچون تعلیق موقت صدور گذرنامه به این محدودیت ها افزوده شده است. از سوی دیگر ، دولت آمریکا به طور جدی از شهروندان خود خواسته است که از مسافرت به ژاپن خودداری کنند. بر اساس گزارش دولت ژاپن ، شمار آمریکایی هایی که روز بیست و دوم ماه مارس به ژاپن سفر کردند کاهش یافته و تعداد آنان به 450 نفر رسیده است.

کنترل محدودیت های مسافرتی در نقاط مختلف جهان گسترش یافته است. بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ژاپن ، شمار کشورها یا مناطقی که ورود مسافر از ژاپن را محدود کرده اند ، تا ساعت شش صبح روز بیست و سوم به صد و پنجاه و هشت کشور رسیده است. این در حالی است که شمار کشورهای محدود کننده مسافران ژاپنی تا روز شانزدهم مارس پنجاه و شش کشور بوده است و در طول یک هفته شمار این کشورها به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا ممکن است ژاپن در آینده هم محدودیت ورود مسافر به کشور را گسترش دهد. کارشناسان دولت در امور مقابله با ویروس کرونا با ارسال نامه ای به وزارت کار و رفاه اجتماعی درخواست کردند علاوه بر مسافران ورودی از مبدا اروپا و آمریکا ، از مسافران از مبدا جنوب شرق اسیا هم بخواهد به مدت دو هفته در مکان های تعیین شده از جمله هتل ها و منازل شخصی خود را قرنطینه کنند. شیوع ویروس کرونا در آفریقا ، آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی هم گسترش یافته است و این نگرانی وجود دارد که ویروس کرونا تاثیرات به مراتب بزرگتری بر تجارت داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری