کد خبر: ۲۳۷۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
به گزارش اعتدال، ریو ایچی کاناری در آساهی نوشت: ترامپ ، رییس جمهور آمریکا ، روز بیست و سوم مارس در مصاحبه مطبوعاتی درباره ویروس کرونا اظهار داشت:« محافظت از جامعه آمریکایی آسیا بسیار حائز اهمیت است. »‌ وی این بار لفظ « ویروس چینی » را که تاکنون بارها در مصاحبه مطبوعاتی استفاده کرده بود ، بکار نبرده است. با توجه به اینکه حرفهای رکیک در داخل کشور آمریکا علیه شهروندان آسیایی پیرامون کرونا ویروس جدید یکی پس از دیگری مطرح شده ممکن است دولت آمریکا را به این نتیجه رسانده که انتقاد ترامپ و بکارگیری لفظ ویروس چینی موجب پدید آمدن چنین وضعیتی شده است.

ترامپ در مصاحبه مطبوعاتی درباره آمریکایی های آسیایی تبار گفت:«‌ آنها مردم فوق العاده ای هستند و آنان مسوول گسترش شیوع ویروس کرونا نیستند. آنان به منظور پاکسازی ویروس از نزدیک با ما همکاری کردند. » وی در ادامه افزود:«‌ به نظر می رسد که کلمات بسیار رکیکی علیه آمریکایی های آسیایی تبار استفاده می شود. اصلا"‌ من چنین چیزی را دوست ندارم. » رییس جمهور آمریکا در ادامه به این پرسش که آیا ممکن است الفاظ خود شما موجب تحریک مردم آمریکا علیه آمریکایی های آسیا تبار شده باشد؟ هیچ پاسخی نداده است.

ترامپ در مصاحبه های مطبوعاتی که تا روز بیست و دوم مارس انجام شده بود ، بارها مردم آمریکا را به «‌مبارزه با ویروس چینی » فراخوانده است. رییس جمهور آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه:«‌ چرا ویروس کرونا را ویروس چینی می نامید؟ این امر می تواند منجر به تحریک مردم آمریکا علیه آمریکایی های آسیایی تبار شود. »‌ گفت:«‌ چون این ویروس از چین آمده است. من می خواهم دقیق باشم. این تبعیض نیست. »‌

پس از اینکه شیوع ویروس کرونا در آمریکا گسترش یافته است ، مسائلی همچون تف انداختن بر روی صورت آسیایی تبارها و همچنین داد و فریادهای ناگهانی آسیایی تبارها در خیابان شهرهای آمریکا گزارش شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری