کد خبر: ۲۳۷۶۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
ایتالیا با وجود اتخاذ تدابیر شدید حفاظتی برای توقف شیوع کرونا، هنوز نتوانسته است از روند تلفات فزاینده ناشی از کووید ۱۹ بکاهد.
ویرجینیا پیه ترو موراچی در الجزیره انگلیسی نوشت: ایتالیا با وجود اتخاذ تدابیر شدید حفاظتی برای توقف شیوع کرونا، هنوز نتوانسته است از روند تلفات فزاینده ناشی از کووید ۱۹ بکاهد.

نرخ تلفات کرونا در این کشور بیش از ۹ درصد و در صدر جهان است. شاید چند علت برای این نرخ هشدار برانگیز وجود داشته باشد.

ماسیمو گالی، رئیس بخش بیماری های عفونی بیمارستان ساچو در میلان که بیشترین میزان تلفات کرونا درآن گزارش شده است، می گوید با توجه به شدت گرفتن شرایط اضطراری ، ایتالیا تمرکز خود را فقط بر آزمایش گرفتن از افراد دارنده نشانه های شدید این بیماری معطوف کرد... و این باعث افزایش تلفات شد.

ایتالیا در خلال ماه مارس، ۱۲۵ هزار زمایش تشخیص کرونا انجام داده، درحالی که کره جنوبی در همین زمان ، ۳۴۰ هزار آزمایش انجام داده است.

ایتالیا با داشتن ۲۳ درصد جمعیت بالای ۶۵ سال، پس از ژاپن در رتبه دوم جهان قراردارد و ۸۵ درصد از افراد فوت شده در اثر کرونا در ایتالیا بالای ۷۰ سال سن داشته اند.

نظام سلامت این کشور عامل احتمالی دیگری در افزایش تلفات کرونا است زیرا  پوشش  بیمه در ایتالیا تقریباً فراگیر  و عمدتاً رایگان است.

گالی می گوید ما افراد کهنسال بسیاری با انواع بیماری ها داریم که به لطف مراقبت های قابل توجه توانسته اند زندگی طولانی تری داشته باشند.

شمار ۴۸ درصد از افراد فوت شده در این کشور به طور متوسط مبتلا به سه بیماری پیشین بوده اند.

کارشناسان همچنین به عامل تماس های اجتماعی در ایتالیا به عنوان علت احتمالی دیگر در پس شیوع گسترده کووید ۱۹ اشاره می کنند.

لیندا لورا سابادینی، مدیر مرکز ملی آمار ایتالیا ، می گوید افراد کهنسال در این کشور منزوی نیستند و در مقایسه با دیگر کشورها از روابط خانوادگی  و تماس های بیشتر با  جمعیت جوان برخورداند.

کارشناسان می گویند در لمباردی برخی پزشکان بدون داشتن تجهیزات حفاظتی کافی با بیماران در تماس هستند و خود را در معرض خطر قرار می دهند. تاکنون ۱۴ نفر از آنها جان باخته اند.

گالی می گوبد ما همانند یک غریق هستیم که در آب فرو رفته ولی هنوز نوک بینی او خارج از آب و امیدوار است که موج تازه ای از راه نرسد. 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
ولی نگفته چرا ژاپن با وجود اینکه تعداد افراد پیر زیادی دارد آمار مرگ و میرشان کمتر از ایتالیا است؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری