کد خبر: ۲۳۷۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
شبکه خبری سیانان به نقل از یک منبع در سنای آمریکا گزارش داد که استیو منوچین وزیر خزانه داری در دیدار سه شنبه خود با سناتورهای جمهوریخواه اعلام کرده است که نرخ بیکاری در این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا به 20 درصد خواهد رسید .
شبکه خبری سیانان به نقل از یک منبع در سنای آمریکا گزارش داد که استیو منوچین وزیر خزانه داری در دیدار سه شنبه خود  با سناتورهای جمهوریخواه اعلام کرده است که نرخ بیکاری در این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا به 20 درصد خواهد رسید .

منوچین با بیان این مطلب از سناتورهای جمهوریخواه خواسته است که از لایحه بسته کمک یک تریلیون دلاری مالی دولت فدرال برای تحریک اقتصاد آمریکا حمایت کنند تا جلوی چنین پیامدی گرفته شود.

وزیر خزانه داری آمریکا همچنین در این دیدار گفته است که احتمال دارد پیامدهای همه گیری بیماری کووید-19 برای اقتصاد آمریکا بدتر از بحران اقتصادی سال 22008 باشد.

رهبران جمهوریخواه سنا هفته گذشته بسته پیشنهادی دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا را رد کردند. از آن زمان به بعد، خسارات وارده به شرکت هایی که مجبور شده اند به دلیل شیوع کرونا فعالیتشان را تعطیل کنند و همچنین ایالت های تحت قرنطینه، افزایش یافته است.

دونالد ترامپ کاهش یا تعلیق مالیات های کسر شده از چک حقوقی همه آمریکایی ها حداقل تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را خواستار شده است . اما دموکرات ها و کارشناسان مسائل اقتصادی می گویند تمرکز بر مالیات حقوق بگیران، باعث نادیده گرفته شدن کارگران اخراجی، از کار بیکار شدگان و افرادی می شود که به صورت ساعتی حقوق دریافت می کنند.

از سوی دیگر پایگاه اینترنتی نشریه بلومبرگ در گزارشی خبر داد ، بر اساس ارزیابی های صورت گرفته ، بر اثر تعطیلی رستوران ها به علت شیوع ویروس کرونا در آمریکا، بیش از 7 میلیون و چهارصد هزار نفر شغل خود را از دست خواهند داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری