کد خبر: ۲۳۷۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
برنی سندرز و جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در مناظره خود در ارتباط با ویروس کرونا و نکات بهداشتی مرتبط با این موضوع صحبت کردند.
برنی سندرز و جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در مناظره خود در ارتباط با ویروس کرونا و نکات بهداشتی مرتبط با این موضوع صحبت کردند.

به گزارش اعتدال، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در این مناظره گفت: "نخست می خواهم بگویم که قلب من با آنهایی است که عزیز خود را به سبب شیوع این ویروس (کرونا) از دست داده اند یا این که در حال رنج کشیدن از این موضوع هستند. شما می توانید به پایگاه اینترنتی جو بایدن مراجعه کنید و در آنجا ببینید که من جزییات مهمی را در این باره در آنجا قرار داده ام."

مجری برنامه سپس نظر برنی سندرز را در این باره پرسید و سندرز گفت: "این مسئله غیر قابل قبول است که او بخواهد یک سری اطلاعات نادرست را در اختیار مردم قرار دهد زیرا این اطلاعات سبب سردرگمی افکار عمومی می شود."

بایدن هم گفت: "ببینید، سازمان جهانی بهداشت مسئله ارائه کیت های آزمایش (کرونا) را مطرح کرد و این که این کیت ها باید اکنون در دسترس قرار گیرد. ما از پذیرش این کیت ها از این سازمان خودداری کردیم. فکر می کنم او گفت که ما بهترین دانشمندان را در آمریکا داریم. ما قبلا هم با چنین مسئله ای مواجه شده بودیم. ما قبلا با ویروس ان وان اچ وان مواجه شده بودیم. دیدیم که در آفریقا چه اتفاقی رخ داد. ما قانونی را تصویب کردیم که در آن آمده است شما نباید هیچ هزینه ای طی این دوره پرداخت کنید."

سندرز هم گفت: "این درست نیست. اگر بخواهیم حقایق را در نظر بگیریم باید بگوییم که این درست نیست. این قانون مفرهای زیادی دارد."

بایدن گفت: "این یک بحران ملی است و من نمی خواهم در ارتباط با این موضوع جر و بحث کنم و آن را به یک مسئله سیاسی تبدیل نمایم. "

سندرز گفت: "بحران ابولا یک مسئله است و واضح است که این ویروس اکنون در سطح جهان همه گیر شده و به مراتب شدیدتر است و این کشور را تحت تأثیر قرار داده است."

سندرز در بخش دیگری از سخنانش رئیس جمهور آمریکا را خطاب قرار داد و گفت: " آقای ترامپ ، چه کسی از چین تمجید می کند؟ شما می گویید آنها اقدامات خوبی انجام داده اند . اما آنها به مردم خودشان دروغ گفتند و همین موضوع سبب شد این ویروس به روش تهاجمی تری منتشر شود و گسترش پیدا کند."

منبع : رویترز
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری