کد خبر: ۲۳۷۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
پس از گذشت ماه ها از تشدید فشارها بر تهران، واشنگتن روی این مسئله حساب می‌کند که ویروس کرونا دستاوردهایی داشته باشد که تحریم ها و فشارها نداشته اند.
انتشار مطالب رسانه های خارجی با هدف اطلاع رسانی از نوع نگاه و برداشت آنان از تحولات صورت می گیرد و به منزله تایید آن از سوی «پایگاه خبری و تحلیلی اعتدال» نیست.

به گزارش اعتدال، پایگاه خبری العرب آنلاین می نویسد: مقامات ایران احتیاط و شعارهای رسمی را کنار گذاشتند و از صندوق بین المللی پول برای مقابله با کرونا کمک خواستند. این در حالی است که این صندوق به چراغ سبز آمریکا نیاز دارد تا به درخواست وام ایران پاسخ مثبت دهد. به علاوه این که شرط های سختگیرانه ای برای اصلاح اقتصادی وضع می‌کند.

این سایت خبری مدعی شد: این در حالی است که اقتصاد ایران در نتیجه سرمایه گذاری در جنگ ها با هدف متوقف کردن نفوذ "شیطان بزرگ" در خاورمیانه از پای درآمده است.

عادی سازی روابط ایران با یکی از عوامل نفوذ آمریکا در جهان با تغییر در لحن عوامل ایران در منطقه و بازوهایش هم زمان است. دبیر کل حزب الله لبنان نیز به گزینه عادی سازی روابط با صندوق بین المللی پول روی آورد و گفت حزب او با دریافت کمک‌های خارجی برای خروج از بحران مالی مخالفت نمی‌کند.

این پایگاه خبری در ادامه مدعی شده است: ناظران امور ایران باور دارند ویروس کرونا ضعف سیستم بهداشتی در ایران ونیز ضعف نظام سیاسی در این کشور را برملا کرد. نظامی که در طول چهل سال گذشته درآمدهای نفت را در جنگ ها هزینه کرده بدون این که زیرساخت های بهداشتی کشور را توسعه دهد.

همچنین تخریب چهره ایران تاثیر منفی بر تصویر گروه‌های متحدش در منطقه خواهد داشت که احتمالا به سمت آرام سازی اوضاع و عدم تحریک آمریکا به عنوان گزینه ای مرحله ای برای پرهیز از درگیری با آمریکا خواهند رفت.

مصیبت کرونا با کاهش قیمت نفت به علت اختلاف روسیه-عربستان هم زمان شد. به این ترتیب ایران یکی از برگ های تاثیرگذار خود را علی رغم تحریم ها از دست خواهد داد.

پس از گذشت ماه ها از تشدید فشارها بر تهران، واشنگتن روی این مسئله حساب می‌کند که ویروس کرونا دستاوردهایی داشته باشد که تحریم ها و فشارها نداشته اند. تصمیم‌گیران در آمریکا درباره این مسئله پرسش مطرح می‌کنند که آیا فوت برخی از مقامات ایرانی در نتیجه کرونا تغییراتی در تصمیم‌گیری در این کشور خواهد داشت یا خیر.

امیر افخمی استاد دانشگاه جرج واشگتن که پژوهش‌هایی درباره سیستم بهداشتی ایران انجام داده مدعی شد بحران کنونی در ایران بیشتر ناشی از اشتباهات حکومت است تا تحریم ها اما این تحریم ها اوضاع را بدتر کرده است.

این پایگاه خبری در پایان مدعی شد: ایران همیشه به داشتن سیستم بهداشتی قدرتمند خود افتخار کرده است. اما افخمی به گزارش‌های رسانه ای تایید نشده‌ای اشاره کرد که از انتقال برخی مسئولان ایرانی به لبنان برای معالجه خبر می‌دهند و این مسئله را نشانه‌ای از فشارها بر بیمارستان‌های ایران دانست.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری