کد خبر: ۲۳۷۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
ويروس کرونا در حالي در آمريکا رو به گسترش است که مقامات بهداشتي اين کشور به ضعف سيستم آن اعتراف کردند و گفتند تنها در ايالت اوهايو تعداد ناقلان کوويد-۱۹ بيش از ۱۰۰ هزار نفر تخمين زده مي‌شود.
کرونا در آمريکا؛ عرضه داروي تقلبي و اعتراف به ضعف نظام بهداشتي
ويروس کرونا در حالي در آمريکا رو به گسترش است که مقامات بهداشتي اين کشور به ضعف سيستم آن اعتراف کردند و گفتند تنها در ايالت اوهايو تعداد ناقلان کوويد-۱۹ بيش از ۱۰۰ هزار نفر تخمين زده مي‌شود.

تاکنون تعداد ۱۲ نفر هم بهبود يافته‌اند که ۶ نفر آنها ساکن ايالت کاليفرنيا هستند.

*راديو ملي آمريکا (ان پي آر) گزارشي منتشر کرد که در آن آمده است: ترامپ براي انجام آزمايش‌هاي اضافي فشار وارد نکرد چرا که آزمايش‌هاي بيشتر ممکن است به شناسايي تعداد بيشتر مبتلايان منجر شود و ترامپ روشن کرد که تعداد کمتر گرفتاران کرونا براي انتخاب دوباره وي در پاييز بهتر است.

*اوهايو، مريلند و کنتاکي اعلام کردند که تمام مدارس براي کاهش روند ابتلا به اين ويروس تعطيل مي‌شوند.

*ليگ ملي هاکي و ليگ برتر فوتبال، مسابقات فصل خود را به تعويق انداختند.

*بازار سهام آمريکا بدترين سقوط خود را از سال ۱۹۸۷ تا کنون تجربه کرد.

* کاخ سفيد، کنگره و پنتاگون به روي بازديدکنندگان بسته شدند. کليه موزه هاي اسميثسونيان در شهر نيويورک و منطقه واشنگتن دي‌سي همچون باغ وحش ملي، از روز شنبه به طور موقت به روي عموم بسته شدند.

*قبرستان ملي آرلينگتون در شمال ويرجينيا هم در اقدامي احتياطي از روز جمعه به روي بازديدکنندگان بسته شد.

*آلاسکا هم نخستين مورد ابتلا به کوويد-۱۹ را اعلام کرد که با اين وجود، گسترش ويروس کرونا به زودي تمام ۵۰ ايالت آمريکا را دربر مي‌گيرد.

*اسقف اعظم واشنگتن تمام مدارس کاتوليک در اين منطقه و حومه مريلند را براي ۲ هفته تعطيل کرد و جشن "ماس" هم تا اطلاع ثانوي به تعويق افتاد. اين محدوديت شامل ۱۳۹ کليسا و ۹۳ مدرسه کاتوليک مي‌شود.

*برگزاري جلسات هيات منصفه دادگاه‌هاي نيويورک در هفته آينده به تعويق افتاد. دليل اين اقدام، مثبت بودن آزمايش کروناي يکي از کارکنان قراردادي دادگاه ورشکستگي اعلام شده است.

*برخي از کليساها برنامه و تجمعات عمومي خود را همچون آئين عبادي تا زمان نامشخصي به حالت تعليق درآوردند.

*اداره پليس نيويورک در يادداشت توئيتري که با حروف بزرگ به معناي تاکيد بود، هرگونه برنامه براي انسداد جاده‌ها و تعطيلي مترو، نوشت" اطلاعات نادرست فراواني در شبکه‌هاي اجتماعي وجود دارد".

*بيل دي بلاسيو شهردار نيويورک هم  اظهار کرد: "شايعات مربوط به قرنطينه منهتن صحت ندارد. هر کسي که اين اطلاعات نادرست را منتشر مي‌کند، لطفا همين الان تمام کن!"

*سازمان ملل متحد تمامي برنامه‌ها و نشست‌هاي جانبي که به درخواست اعضاي اين سازمان يا انجمن‌هاي مردم نهاد برگزار مي‌شد را به حالت تعليق درآورد.

*گفته مي‌شود آزمايش کروناي يکي از ديپلمات‌هاي نمايندگي فيليپين در سازمان ملل متحد، مثبت شده است. از اين رو، اين نمايندگي تعطيل شده و کارکنان آن به قرنطينه رفته‌اند.

*لتيتا جيمز دادستان نيويورک به "الکس جونز" نظريه پرداز توطئه جناح راست دستور داد که فروش محصولات به عنوان داروي ويروس کرونا را متوقف کنند. جونز خميردندان، مکمل‌هاي غذايي، کرم‌ها و موارد ديگر را به عنوان پيشگيري يا درمان ويروس کرونا عرضه مي‌کرده است.

*شرايط بيش از ۳۸ هزار مهاجري که در ۱۳۰ زندان‌ آمريکا بازداشت هستند، در پي شيوع ويروس کرونا نگران کننده شده است.

* سناتور ليندسي گراهام رئيس کميته قضايي مجلس سناي آمريکا اعلام کرد منتظر نتايج آزمايش ويروس کرونا است. اين اقدام به خاطر آن انجام شد که در هنگام گذراندن اوقات در مجموعه تفريحي ترامپ در مارالاگوي فلوريدا، شخصي حضور داشت که نتايج آزمايش وي مثبت شده است.

* سناتور ريک اسکات هم ديگر عضو کنگره است که پس از اعلام سخنگوي رئيس جمهوري برزيل مبني بر مثبت بودن آزمايش کوويد ۱۹ وي، خود را به طور داوطلبانه قرنطينه کرده است. با اين حال ترامپ گفته است برنامه اي براي قرنطينه خود ندارد.

* مقامات بهداشتي اوهايو اعلام کردند که معتقدند بيش از ۱۰۰ هزار نفر در اين ايالت ناقل ويروس کرونا هستند و اين مساله نگران کننده است که تعداد مبتلايان به اين ويروس در ايالات متحده بسيار بيشتر از آني است که آزمايش‌هاي محدود، تاييد کرده‌اند.

*اندرو کومو فرماندار نيويورک محدوديت تجمعات بالاي ۵۰۰ نفر را وضع کرد که شامل موتور اقتصاد ميليارد دلاري در "برادوي" مي‌شود. تئاترهاي خياباني برادوي تا ۱۳ آوريل برقرار نخواهند شد. تجمعات ديگر همچون راهپيمايي‌ها، رويدادهاي ورزشي و کنسرت هم از روز جمعه ممنوع خواهد بود.

*تعداد مبتلايان ويروس کرونا در نيويورک به ۳۲۸ مورد رسيد.

*ديوان عالي آمريکا هم به روي بازديدکنندگان بسته شد اما همچنان براي مقامات رسمي داير است.

*جنگ جديد کرونا بين آمريکا و چين شکل گرفت به گونه‌اي که پس از اظهارات دونالد ترامپ درباره منشا اين ويروس، يک سخنگوي وزارت خارجه چين اظهار کرد نظاميان آمريکايي مي توانستند حامل ويروس کرونا به ووهان باشند.

*ميچ مک کانل رهبر اکثريت جمهوريخواهان سناي آمريکا اعلام کرد تعطيلي موقت سنا در هفته ديگر را لغو کرده است تا بتوانند لايحه نجات از ويروس کرونا را به تصويب برسانند. وي همچنين از گفت‌وگوي ترامپ با نانسي پلوسي رئيس مجلس نمايندگان آمريکا ابراز خرسندي کرد.

* آنتونيو فاوسي مديرکل موسسه ملي آلرژي و بيماري‌هاي عفوني و عضو تيم مقابله با کرونا در آمريکا سيستم اين کشور را براي انجام آزمايش ويروس کرونا نامناسب دانست. به گفته وي پروتکل‌هاي فعلي اجازه نمي‌دهند هرکسي که علائم اين بيماري را داشته باشد تحت آزمايش قرار گيرند.

وي افزود متاسفانه سيستم ما از ابتدا براي اين قبيل بيماري‌ها تنظيم نشده است. از اين رو نمي‌توانيم به اين سوال پاسخ دهيم که ميزان افراد آلوده به اين ويروس در سراسر کشور چند نفر هستند.

*کميته نظارت مجلس نمايندگان آمريکا نشستي را با حضور اعضاي ستاد مقابله با کرونا در اين کشور برگزار کرد.

* فرماندار فلوريدا از دولت خواست تا جلوي سفر به کوبا گرفته شود چرا که نمي‌توانند به آمار سه نفر مبتلا به کرونا در آن کشور اعتماد کنند.

* ترامپ از محدوديت‌هاي جديد مسافرتي دفاع کرد و گفت ممنوعيت سفر بازديدکنندگان از بسياري از کشورهاي اروپايي ضروري است زيرا "شما در بعضي موارد به جدايي نياز داريد." ترامپ از نقاط کروناويروس در اروپا ابراز نگراني کرد و گفت ميزان آلودگي در ايتاليا "رکورد را شکسته است".

*گفته مي‌شود هکرها از ترس ويروس کرونا براي هدف قرار دادن کساني استفاده مي‌کنند که به دنبال کسب اطلاعات و نقشه‌هاي مناطق آلوده هستند.

* گردهمايي بانکداران تگزاس در هتل بين المللي ترامپ در مرکز شهر واشنگتن دي سي، لغو شده است. اين نخستين نشانه عمومي از تاثير شيوع ويروس کرونا بر تجارت خانوادگي ترامپ است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری