کد خبر: ۲۳۷۰۱۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
واشنگتن پست نوشت:
تقابل شدید میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در کره جنوبی و ایران، نشان می دهد که محدودشدن یا گسترش بیماری، تا چه اندازه به واکنش حاکمیت وابسته است. کارشناسان بهداشت و سلامت آمریکا می گویند که در تلاشند نتیجه کار در آمریکا، شبیه کره جنوبی باشد.
پایگه وینفرید کانینگهام در واشنگتن پست نوشت: تقابل شدید میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در کره جنوبی و ایران، نشان می دهد که محدودشدن یا گسترش بیماری، تا چه اندازه به واکنش حاکمیت وابسته است. کارشناسان بهداشت و سلامت آمریکا می گویند که در تلاشند نتیجه کار در آمریکا، شبیه کره جنوبی باشد.

به گزارش اعتدال، در ادامه این مطلب آمده است: اسکوت گاتلیب، رییس پیشین اداره دارو و غذای آمریکا می گوید: "پیش بینی من این است که ما جایی بین کره جنوبی و ایران قرار خواهیم گرفت. نه مثل ایران مستاصل می شویم و نه همچون کره، قبراق و موفق."

این نشریه می افزاید: کره جنوبی موفق شد که به شکل کارسازی از گسترش بیماری جلوگیری کند. روزانه حدود پانزده هزار تست انجام می دهد، بیش از هر کشور دیگری در جهان. چهار شرکت کره ای، کیت های تست را برای 118 مرکزی فراهم می کنند که مردم می توانند مجانی تست بدهند. دولت دهها مرکز را راه اندازی کرده که با خودرو می توان از آنها گذر کرد و کارکنان بهداشتی با ماسک و لباس های محافظ دهان و گلوی افراد را معاینه می کنند.

واشنگتن پست ادامه داد: سلاح موثر کره جنوبی علیه این ویروس، گسترش سریع تست ها بود. از سوم ژانویه، 210 هزار کره ای تست داده اند.

مقام های کره جنوبی دو کار مهم دیگر هم انجام دادند: بطور ویژه شهر شمالی دیژو را هدف گرفتند که یک تجمع مذهبی، آنجا را به کانون شیوع کرونا تبدیل کرده بود. دیگر اینکه، تلاش شدیدی برای آگاه کردن مردم صورت دادند که چه واکنشی داشته باشند و بدانند که کجاها بیشتر آلوده است.

واشنگتن پست با توجه به امار قربانیان کرونا در کره جنونبی می افزاید: کره جنوبی، 7800 مبتلا داشت اما تنها 66 کشته که نرخ مرگ و میر نسبتا پایینی است: زیر یک درصد. اکنون هم رشد روزانه مبتلایان تازه ظاهرا در حال کندشدن است. شمار مبتلایان تازه در این چند روز، به روزانه دویست نفر کاهش یافته است.

این نشریه در ادامه مدعی شد: اما اوضاع در ایران فرق می کند: شمار مبتلایان در این جمعیت هشتادمیلیونی رو به افزایش است. در حالیکه همسایگان، پروازها را کنسل می کردند و پرسنل بهداشت و درمان را آماده باش می دادند، ایران تا نوزدهم فوریه، ورود ویروس به کشور را هم اعلام نکرد.

این نشریه در ادعایی غیر قابل باور، آورده است: گورهای دسته جمعی، که با ویدئوهای منتشر شده و تصاویر ماهواره ای تایید شده، به همراه داده های گورستان ها نشان از آن دارد که میزان مرگ و میر بسیار بالاتر از آمار دولتی است.

در این حال، آمریکا از دیگر کشورها در تست کردن شهروندان بسیار عقب است. تنها حدود یازده هزار نفر تاکنون تست داده اند. کیت های تست که در سراسر کشور توزیع شده، ظرفیت تست بیست هزار نفر در روز را دارد.

واشنگتن پست ادامه داد: آنتونی فاوسی، یک متخصص ایمیونولوژی و رییس موسسه ملی بیماری های آلرژی و واگیر به نمایندگان کنگره گفت: "سیستم آن تحرکی که اکنون نیاز هست را ندارد. باید اذعان کنیم که ناکارآست."
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
احمق تر از شمن اصلی امریکا شمایی که خود تحقیری را ردر کشور دامن می زنید و البته با تیم تکرارچی خود گندکاری های خود را تکرار می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
خاک بر سر خودباخته تون کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: