کد خبر: ۲۳۶۹۷۶
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
انتقادات صریح پزشکیان به شیوه مدیریت کرونا در کشور؛
مسعود پزشکیان درباره‌ تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مواجهه‌ ایران با ویروس کرونا می‌گوید قطع کردن حلقه‌ این بیماری و پیشگیری از آن ربطی به آمریکا ندارد و اصلا نباید اجازه داد مردم بیمار شوند تا به تجهیزات پزشکی نیاز باشد.
مسعود پزشکیان درباره‌ تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مواجهه‌ ایران با ویروس کرونا می‌گوید قطع کردن حلقه‌ این بیماری و پیشگیری از آن ربطی به آمریکا ندارد و اصلا نباید اجازه داد مردم بیمار شوند تا به تجهیزات پزشکی نیاز باشد.

به گزارش اعتدال، مسعود پزشکیان نماینده مجلس گفت: «رییس‌جمهور به عنوان رییس شورای عالی سلامت باید جلسه‌ اضطراری را تشکیل می‌دانند و این جلسات با حضور رییس‌جمهور باید روزانه ادامه می‌داشت. علاوه بر آن اگر ساختارهای زیرمجموعه‌ دولت، می‌توانستند در چارچوب شورای عالی سلامت، کارهای خودشان را با هماهنگی انجام دهند، در این صورت تا این حد گسترش بیماری در کشور را نداشتیم.

اینکه ما بتوانیم حلقه‌ انتقال بیماری کرونا را قطع کنیم، چه ارتباطی با آمریکا دارد. اینکه ما بتوانیم همه را به صحنه بکشیم تا کمک کنند، افراد مشکوک در خانه بمانند و آنها که بیمارند بیایند سیستم ما کمک و پشتیبانی مالی کند تا بیماری را درمان کنیم به آمریکا چه ربطی دارد.»

نایب رییس مجلس ادامه داد: «اینکه الان داد و بیداد به راه انداخته‌اند و همه خواهان ماسک هستند، اگر به همه ماسک دهیم هم که مشکل حل نخواهد شد. مشکل نحوه‌ مدیریت و ساختار آن و نوع برخورد ما با مسئله است. من معتقدم ریاست محترم رییس‎جمهور مستقیما جلسه تشکیل دهد تا روند بیماری را هرروز کنترل کنند. افراد مشکوک را در قرنطینه نگه دارند و به جاهایی که مسئله است مثل بانک‌ها و موسسات کمک مالی کنند و بسیج عمومی راه بیاندازند تا مشکل را حل کنند. مشکل درمان نیست، مشکل پیشگیری است و در این پیشگیری ما هماهنگی لازم به آن شکلی که باید داشته باشیم را نداریم؛ این را باید حل کنیم.»

او درباره کمبود ونتیلاتور [دستگاهی که به بیمارانی که دچار اختلال تنفسی شده‌اند کمک می‌کند] گفت: «مسئله این است که اگر جلوی بیماری را بگیریم دیگر نیازی به ونتیلاتور نخواهیم داشت. اگر جلوی بیماری را نگیریم و کل پول مملکت را به ونتیلاتور بدهیم بازهم دچار کمبود خواهیم شد. تازه اگر هم ونتیلاتور بگیریم تعداد کسانی که می‌توانند از آن درآیند محدودتر است.

وی اضافه کرد: سوال این است که چرا ما باید بگذاریم بیمار به ونتیلاتور برسد. یعنی بگذاریم مردم مریض شوند و به زیر ونتیلاتور بروند و ما برویم و این دستگاه را بخریم! ما نباید بگذاریم مردم بیمار شوند. دعوا اینجاست؛ این نیست که بگذاریم مردم مریض شوند و ما باید ما ونتیلاتور داشته باشیم، ما نباید به آنجا برسیم که آن قدر ونتیلاتور بخواهیم؛ اگر به آنجا برسیم باید گفت که کار ما غلط است و کار درستی انجام نداده‌ایم.

پزشکیان در گفت و گو با انصاف نیوز توضیح داد: «به نظرم قدم اول تشکیل این ستاد بود. برخورد قاطع با شیوع بیماری و نهایتا زمین‌گیر کردن عاملین انتقال و سپس مدیریت بیماری است. نه اینکه ما بگوییم می‌خواهیم بیماری را مدیریت کنیم و موضوع را رها کنیم تا همگی بیمار شوند. اینکه خیلی غلط است و باید این بعد از کار را پیشگیری کرد که در اینجا ما شل عمل کردیم و قاطع عمل نکردیم. الان باید نیروهای امنیتی، ارتش، سپاه و بسیج، همگی باید در صحنه می‌بودند؛ ولی ما بیمارستان را به آخرین سنگر پاسخ‌گویی تبدیل کرده‌ایم. الان پزشک ما، پرستار ما بخاطر عدم پشتیبانی یک یک زندگی‌های‌شان را از دست می‌دهند و این قابل قبول نیست.»
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمزه ازگیلان
|
-
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
تا70 درصد سخنهاشون رو موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
مدیریت بیماری کرونا دست دولت مطبوع شماست عزیزم
یاد گرفتید مثل اپوزوسیون صحبت کنید
جبارزاده ایوریق
|
-
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
با سلام
ضمن نهایت تشکر از بیانات صریح و صادقانه دکتر پزشکیان، و ضمن انتقاد به مدیریت این مسئله در کشور، آرزومندم که روزی فردی مثل دکتر پزشکیان رئیس جمهور کشور شوند.
سعید نیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
شمام که فقط بلدین اخبار "تیشه به خود" را منعکس کنید. بلد نیستید امید به مخاطبتون تزریق کنید؟
هم میهن
|
-
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
0
0
تیتر گزارش باید این باشد . . . .(رییس‌جمهور به عنوان رییس شورای عالی سلامت باید جلسه‌ اضطراری را تشکیل می‌دانند)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
0
0
کاش یک روز مسعود پزشکیان بیاید و در جلوی هزاران فارغ التحصیل گروه پزشکی به بیان واقعیات پشت پرده پزشک، متخصص و فوق تخصص شدن خودش بگوید؛ شجاعانه. با نگرشی به اینده. به عنوان درسی برای آیندگان. تا علم را رانتی نکنند. مسعود پزشکیان از نظر هیچ پزشک و پیراپزشکی، حتی دوستان و یارانش، واجد شرایط پزشک بودن و اظهار نظر در حوره پزشکی و بهداشت نیست. من او را سیاستمداری پراگماتیست با تمام ویژگی های کتابی آن میدانم. او هرگز وقت دانش اندوزی و مطالعه و کلاس نشستن و زیر دست استاد شاگردی کردن را نداشته اشته است. یا اصلا به این کار علاقه ای نداشته است یا استعداد این کار را نداشته است. روح پروفسور عباسقلی دانشور شاد.در نامه اش به او نوشت که "به درد وزارت میخورید" ولی منظورش طعنه ای از روی موی سپیدش بود.
آیا روزی فرا خواهد رسید که "خرد" در کشور ما حاکمیت پیدا کند و سیاستمدارنی مثل مسعود پزشکیان در جایگاه خاص خود قرار گیرند؟ بعد از پنجاه و اندی سال سن دیگر بعید میدانم من آن روز را ببینم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری