کد خبر: ۲۳۶۷۸۵
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
باید مشخص شود چه کسانی و با چه انگیزه‌ای مانع قرنطینه اولیه قم شدند/ طفره رفتن از کار کوچکی که می‌توانستند با قرنطینه قم انجام دهند، هزینه چندبرابری جانی و مالی به کشور تحمیل کرد/ مداخله‌کنندگان قمی در امور پزشکی باید تحت پیگرد قضایی قرار گیرند/ قرنطینه شهرهای آلوده لازم و نیازمند همکاری مردم است
علی مطهری درباره ضرورت قرنطینه شهرهای آلوده به کرونا گفت: جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم منفعت است. ولی درست این بود که از ابتدا برای جلوگیری از شیوع کرونا، قم را قرنطینه می‌کردند. باید مشخص شود آیا وزارت بهداشت در این باره کوتاهی کرده یا مقاومت‌هایی در قم مانع قرنطینه شده است؟

به گزارش اعتدال، ویروس کرونا به سرعت در حال آلوده کردن سایر شهرها و استان‌های کشور است و برخی از جمله غلامرضا حیدری و علی مطهری، نمایندگان مردم تهران در مجلس، بر این عقیده‌اند که برای جلوگیری از شیوع کرونا، باید از همان ابتدا شهر قم که منشاء بروز کرونا و کانون آلودگی بود قرنطینه می‌شد.

اگرچه عده‌‌ای آن زمان اعلام کردند که اعتقادی به قرنطینه قم ندارند و این روش را غیرعلمی دانستند، ولی هنوز مشخص نیست دلیل اصلی قرنطینه نشدن قم خواست وزارت بهداشت بوده یا مقاومت افراد و گروه‌هایی در قم؟
 
قرنطینه کانون‌های آلوده هنوز هم می‌تواند مفید باشد

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، درباره ضرورت قرنطینه کردن کانون‌های آلوده به ویروس کرونا گفت: طبق نظر متخصصان و تجربه‌ای که در چین رقم خورد، قرنطینه شهرها و کانون‌های آلوده در حال حاضر هم می‌تواند مفید باشد، ولی کار درست این بود که همان زمان که ویروس کرونا در قم پیدا شد، قرنطینه این استان را شروع می‌کردند تا آلودگی به سایر نقاط کشور سرایت نکند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با تاکید بر این مساله که باید بررسی شود که چه عاملی مانع از قرنطینه قم در همان روز اول آلودگی شده است، گفت: باید مشخص شود چه کسانی با چه انگیزه‌ای مانع قرنطینه اولیه قم شدند. آیا وزارت بهداشت در این باره کوتاهی کرده یا مقاومت‌هایی بر اساس عقاید عوام‌فریبانه و خرافی در شهر قم وجود داشته است؟
 
باید مشخص شود چه کسانی با چه انگیزه‌ای مانع قرنطینه اولیه قم شدند. آیا وزارت بهداشت در این باره کوتاهی کرده است یا مقاومت‌هایی بر اساس عقاید عوام‌فریبانه و خرافی در شهر قم وجود داشته است.

 آیا تولیت آستان حضرت معصومه در قرنطینه نشدن قم دخیل بوده است؟

مطهری ادامه داد: در صورت وجود مقاومت‌هایی برای قرنطینه قم، باید معلوم شود عوامل مخالف چه کسانی بوده‌اند؛ مثلاً آیا تولیت آستان حضرت معصومه در این قضیه دخیل بوده است یا نه. این موارد باید بررسی شوند و اگر کوتاهی صورت گرفته است، مسئولیت جان مردم با آنهاست و حتماً باید پیگرد قضایی انجام شود که چرا عده‌ای در یک کار تخصصی پزشکی دخالت کرده‌اند.

 عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: این سوالات همواره مطرح است که چرا قم همان روز قرنطینه نشد؛ آیا وزارت بهداشت هم همین نظر را داشته است یا آنها خواستار قرنطینه بودند و گروهی مقاومت کردند و این کار حیاتی انجام نشد.
 
قطعاً ورود ویروس چند روز قبل از 30 بهمن بوده است

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود خبر ورود کرونا به کشور با تاخیر و همزمان با خبر فوت 2 نفر مبتلا به کرونا در قم اعلام شده است، توضیح داد: 30 بهمن خبر ورود کرونا به قم و فوت 2 نفر اعلام شد. قطعاً ورود ویروس چندین روز قبل بوده است. درباره تاخیر یا عدم تاخیر در اعلام خبر اطلاعات کافی ندارم.

مطهری با تاکید دوباره درباره ضرورت قرنطینه شهرهای آلوده به ویروس کرونا، گفت: جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم منفعت است. الان هم قرنطینه شهرهای آلوده لازم است. البته همکاری مردم در اولویت است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در پایان گفت: درباره قرنطینه شهرها متخصصان و پزشکان باید نظر بدهند. بر اساس نظر آنها، معتقدم کاری که قبلاً می‌توانستند با قرنطینه قم انجام دهند و انجام ندادند، وضعیت را به اینجا رسانده است. بنابراین برای مهار آن باید هزینه بیشتر و تلاش چندبرابری صرف شود و خوشبختانه پزشکان و پرستاران ما از جان‌شان مایه گذاشته‌اند و به فضل خدا از این بلا عبور خواهیم کرد.
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
جناب استادهمه چیز دان..قم اولین مورد ابتلاء نبود اولین مورد اعلام بود..درثانی دولت مورد حمایت شما گفت که قم قرنطینه شود؟؟؟ وکسی مخالفت کرد؟؟؟
ناشناس
|
-
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
اگر روز اول قم قرنطینه می شد،این خسارات جبران ناپذیر جانی ومالی ایجادنمی شد.مسببان باید محاکمه شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
نظر وزارت بهداشت بر قرنطینه نبوده و سازمان بهداشت جهانی هم همین نظر را دارد. شاید بهتر بود از همان روز قطعی شدن تشخیص محدودیت هایی در تردد قم و شهرهای اطراف در نظر گرفته میشد. این مضحک است که گمان کنیم اگر قم قرنطینه میشد جای دیگر کشور ویروس وجود نداشت. شواهدی از وجود ویروس در شهرهایی دور از قم چند روز پیش از آن به دست آمده که قبلاً تصور نمیشده کرونا باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
بالاخره نفهمیدیم درباره قرنطینه باید متخصصان نظر بدهند یا آقای علی مطهری؟
اگر باید متخصصان نظر بدهند پس چرا می گوید باید همان اول قم را قرنطینه می کردند و اگر بر عهده آقای مطهری است پس چرا می گوید باید متخصصان نظر بدهند؟
آقای مطهری اگر مستنداتی مبنی بر ممانعت افرادی از قرنطینه شدن قم دارد ارائه بدهد.
اصلا با توجه به دوره نهتفگی این بیماری آیا شروع این بیماری در قم بوده یا صرفا اولین تست ها در این شهر مثبت بوده ولی همزمان در شهرهای دیگری هم مبتلا وجود داشته؟
اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
آخه درباره مغز ملت چی فکر میکنین شماها؟
اون تاجر چینی با چتر تو قم فرود نیومده که. اول با هواپیما رفته فرودگاه امام. یعنی کل هواپیما اول ویروس رو گرفتن. بعد تو فرودگاه پخش شده که بیشترشون رفتن سمت تهران.
بعد رسیده به قم.
گیریم که قم رو هم میبستن ، تهران و بقیه شهرهایی که از فرودگاه امام رفتن چی؟
واقعا پیش خودتون چی فکر کردین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
جدی !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
0
0
اقای مطهری فرمایشات شما برای کشورهایی مفید است که جان انسان ها ارزش دلرد نه تو این مملکت خراب شده که کشته شدن انسان افتخار است ای کاش می شد از این کشور فرار کرد خوشا به حال چینی ها با اینکه مسلمان نیستند ولی چقدر قشنگ به دتد مردم رسیدن
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری