کد خبر: ۲۳۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: ۴۱ درصد از افراد مبتلا به کرونا در این استان در کادر پزشکی قرار دارند زیرا در تامین ماسک، الکل و دستکش حتی برای مراکز درمانی، دچار چالش و مشکل هستیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: ۴۱ درصد از افراد مبتلا به کرونا در این استان در کادر پزشکی قرار دارند زیرا در تامین ماسک، الکل و دستکش حتی برای مراکز درمانی، دچار چالش و مشکل هستیم.

مهدی حسینی نژاد روز شنبه در نشست هماهنگی و شیفت‌بندی و تعطیلی نیمه وقت واحدهای صنفی در خیابان‌های شلوغ و پرجمعیت و بازار کرمان با اشاره به مشکل تهیه ماسک برای کادر درمانی، دستگاه‌های اجرایی و ورودی‌های شهرهای استان کرمان افزود: سهمیه ماسک، مواد ضدعفونی و دستکش با توجه به درصد درگیری استان‌ها با اولویت کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا، توزیع می‌شود.

وی اظهار داشت: برخی اصناف در تامین اقلام بهداشتی و کالاهای پیشگیرانه اعلام کردند که از مسیرهای دیگر می‌توانند این موارد را تامین کنند که به نسبت تامین، ۵۰ درصد را به دانشگاه علوم پزشکی، بخشی را در اختیار مردم و درصدی به دستگاه‌های دولتی و اصناف تخصیص می‌یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: بازار همواره در کنار نظام و اکنون در کنار ستاد کرونا قرار دارد و در این زمینه اتحادیه صنف پزشکی به میدان آمده و تامین ماسک، دستکش و ژل‌های ضدعفونی را تامین کنند و برخی از واحدهای صنفی در تولید و تامین کالاها قول همکاری دادند.

وی با بیان اینکه تمام بخش‌های جامعه از جمله بازار باید همکاری کنند که جلوی شیوع ویروس کرونا را بگیریم بیان داشت: اصناف می‌تواند در تامین اقلام بهداشتی، تعطیلی و ضدعفونی بازار و بررسی افراد مشکوک به کرونا در ورودی بازار همکاری لازم را داشته باشد.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: اصناف همواره در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در صف نخست قرار داشته‌اند و تبعات شیوع ویروس کرونا امروز مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده و باید برای این حوزه نیز چاره‌اندیشی شود.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا در کشور به سرعت اتفاق می‌افتد به طوری که تا شب گذشته چهار هزار و ۷۴۷ نفر در کشور درگیر کرونا و ۱۲۴ نفر فوت شدند افزود: برخی تدابیری که ستاد کرونا می‌اندیشد، با روال روزانه همخوانی ندارد و ممکن است بخش‌های مختلف را دچار چالش کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کرونا با قرنطینه، ‌ مهمان پذیری در ایام عید را تحت تاثیر قرار داده، نماز جمعه پس از ۴۰ سال، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و اماکن متبرکه تعطیل شد زیرا باید جلوی شیوع این ویروس را گرفت و مدیریت بحران شود که با توجه به اینکه این بیماری واکسن ندارد، تلفات کمتری داشته باشیم.

وی اضافه کرد: برنامه‌ریزی بازاریان برای کسب درآمد در ایام پایانی سال بود که ویروس کرونا این شرایط را دچار چالش کرد و چک‌ها و تسهیلات سررسید شده و در زمان ملی تسهیلات را تمدید کردند و چک‌ها و اجاره بهاها تدبیری اندیشیده شود که بازار را بهتر مدیریت کنیم.

حسینی نژاد افزود: تیم فوتبال مس نوین و شهربابک در استان کرمان به علت یک مورد مشکوک هفته گذشته قرنطینه شد که با وجود تماس‌های مکرر، دانشگاه علوم پزشکی کوتاه نیامد و باید راهکاری بیابیم جلوی این ویروس با سرعت شیوع بالا را بگیریم.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری